To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Okrągłe plecy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Artola
Ze względu na to, że w rodzinie w zastraszającym tempie rośnie ilość osób cierpiących na bóle kręgosłupa i mających problemy z nim, stwierdziłam, że chyba pora pomyśleć o swoim.
Od czasu dorastania mam okrągłe plecy. Czasem ból mięśni w odcinku piersiowym.
Może podsuniecie pomysły, dacie rady, jak wzmacniać mięśnie pleców, głównie grzbietu i ogólnie jak zadbać o kręgosłup, żeby się nie posypał za kilka lat?
Jakie formy ruchu oprócz pływania są wskazane? Jakie ćwiczenia stacjonarne do robienia w domu?
Potwora
Pilates i joga!!
Naz
pomijając coś tak oczywistego jak pilnowanie się, utrzymywanie odpowiedniej pozycji przy siedzeniu, podnoszeniu przedmiotów itepe, przy plecach okrągłych rozciągnięte są mięśnie grzbietu, a przykurczony m. piersiowy i dobrze by było najpierw spróbować to skorygować. I tu ćwiczenia typu ściąganie barków, wymachy ramion do tyłu, wznoszenie i opuszczanie ramion, krążenia naprzemienne.

Na sam kręgosłup ćwiczenia wykonywanie na brzuchu (np unoszenie tułowia, podnoszenie głowy,naprzemienne unoszenie kończyn (prawa ręka, lewa noga, etc) koci grzbiet i tym podobne. Rowerek także jest dobry.

Wystarczy 15 minut dziennie i będzie poprawa. Moja mama wzmacniała m kręgosłupa i naprawde było jej lepiej.
Mafia
PÅ‚ywanie jest fajne, ale stylem grzbietowym.
Poza tym przy okrągłych plecach to wszelkie ćwiczenia na "lepszy" biust, bo te przy okazji wzmacniają odpowiednie mięśnie.
marghe.
wizyta u ortopedy
h_ania
A prawda jest taka, że kręgosłup się i tak posypie.....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.