To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

książki o Mitford

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ewa77777
czy ktos moze mi poukładać części Jan Karon o Mitford? w mojej bibliotece totalny balagan ... głównie chodzi o Wspólne życie i ślub - która to część, bo u mnie jest dopiero 6, a przecież już w 5 są dawno po ślubie... z góry dziękuję!!!
Hermia
" W moim Mitford", "Światełko w oknie', "Te wysokie zielone wzgórza", 'Do Kanaanu", "Nowa pieśń", "Wspólne życie. ślub", "Na tej górze", "Przybieżeli pasterze", "Powrót do Holly Springs".
Agnieszka AZJ
Chronologicznie wg. wydarzeń w ksiązkach to jest IMO tak:
"W moim Mitford", "Światełko w oknie" "Wspólne życie. Ślub" (choc wydane później i w zasadzie chyba ojciec Tom w tej części wspomina te wydarzenia, ale tak jest OK), "Te wysokie zielone wzgórza", "Do Kannanu", "Nowa pieśn", "Na tej górze", "Przybieżeli pasterze" (ostatnie dwie wydane w odwrotnej kolejności, bo sie wydawca chciał w Boże Narodzenie wstrzelić icon_rolleyes.gif) i "Iskra boża"
Agnieszka AZJ
"Powrót do Holly Springs" w ogole przegapiłam, ale chyba jest ostatnią częścią cyklu ?
Hermia
Tak to ostatnia część.A mnie umknęła "Iskra boża", musiałam komuś pożyczyć.
Agnieszka AZJ
Dokładnie rzecz biorąc - mam wrażenie, ze nie ostatnia tylko pierwsza icon_wink.gif Pierwsza część nowego cyklu, w którym jest ojciec Tim, ale nie ma Mitford. Tak przynajmniej pamietam z zapowiedzi na stronie Jan Karon, ne która zagladałam dawno temu - ale może cos pokręcilam.
W każdym razie, w poniedziałek udaję sie go księgarni 06.gif
Hermia
Ostatnia w tym sensie, że dotyczy retrospekcji z dzieciństwa ojca Tima, czytana jako pierwsza pozbawi czytelnika niespodzianek z książek o Mitford.
Agnieszka AZJ
Nie czytana jako pierwsza, ale wydawało mi się, że to ma byc tez cykl wspomnień z dzieciństwa - może źle zapamiętałam.
ewa77777
dzięki wielkie, coś z tego poukładam:-))) bo po Whitecap też mi nie gra, ale może tak ma być bez kontynuacji, pozdrawiam
Agnieszka AZJ
Whitecap zostaje bez kontynuacji. Wracają do Mitford i żyją dalej tak, jakby w ogóle stamtąd nie wyjeżdżali.
ewa77777
aaaa, to już mogę dalej czytac! dzięki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.