To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Usuwanie trzeciego migdała i katar (?)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

As-ia
Piszę na ogólnym,bo tu więcej osób zagląda ,a zależy mi na czasie.
Makary we wtorek ma mieć zabieg usunięcia 3-ego migdała oraz drenaż uszu.Od tygodnia przyplątał się młodemu katar (ogólnie wszyscy go obecnie mamy) .Raz na jakiś czas zdarza mu się zakaszleć ,ale to taki typowy kaszel od spływającego kataru. Nie pogarsza się ,a nawet jest już coraz lepiej .Zastanawiam się czy taka drobna infekcja może być przeciwwskazaniem do zabiegu ? W ubiegłym roku gdy Luiza miała mieć usuwany trzeci migdał,pojawienie się opryszczki było przeciwwskazaniem icon_rolleyes.gif Z tego co słyszałam to dziecko musi być całkowicie zdrowe,co w przypadku Makarego,który ma nawracające infekcje byłoby cudem icon_rolleyes.gif
Jutro Nas lekarz ma dyżur i mamy się stawić na badaniach kontrolnych przed zabiegiem ,tylko czy w ogóle jest sens jechać z tym katarem ? icon_rolleyes.gif
Jeśli macie jakieś doświadczenie w tym temacie będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady icon_wink.gif
lornetka
As-ia przed zabiegiem na pewno będzie go badał anastezjolog i zrobią mu morfologię i crp.
Mój Michałek miesiąc temu miał m.in ten zabieg o którym piszesz + plastykę nosa. U niego katar to była codzienność, więc do zabiegu poszedł zakatarzony i kaszlący, ale crp i morfologię miał ok.
As-ia
Własnie też tak myślę,że badania powinny rozwiać moje wątpliwości icon_rolleyes.gif qrcze no martwię się ...
lornetka
Rozumiem doskonale, również się zamartwiałam i bałam, że gdy usłyszą jego kaszel to będzie koniec. No ale to znaczyłoby, że nigdy tej operacji by nie mogli wykonać, bo on od 4 mc miał chore uszy, katar i ogólnie cały zawalony był wydzieliną- stąd ta operacja.
Styka
Moja córka też miała katar kiedy przyjechaliśmy do szpitala na wycięcie trzeciego migdała. Cieszyłam się icon_wink.gif że pielęgniarka przyjmująca nas tak szybko zadawała pytania, ze nie zdążyłam odpowiedzieć m.in., że ma katar. Lekarz na Izbie Przyjęć ją zbadał i nic nie powiedział. Przyczepiła się dopiero laryngolog na badaniu już na oddziale, ale powiedziała, że ostateczną decyzję podejmie lekarz wykonujący zabieg. Ostatecznie nasza laryngolog zabieg zrobiła. Spotkałam się wtedy z mamą, której dziecko z powodu infekcji zostało odesłane, ale na przepustkę z nakazem powrotu po tygodniu czy dwóch - już nie pamiętam. To było o tyle korzystne, ze nie musiała zapiywać dziecka na nowy, odległy termin, tylko musiała wyleczyć dziecko z infekcji i wrócić. Czyli wychodzi na to, że lepiej się zgłosić i zostać odesłanym na przepustkę niż sie nie zgłosić i czekać znów długo na termin. Zaznaczę tylko, ze to o czym pisze miało miejsce kilka lat temu.
lena77
my robilismy badania krwi i crp przed zabiegiem; takie bylo zalecenie (pewnie dlatego bylismy tylko 2 dni w szpitalu) dziewczyna, ktorej dziecko mialo badania w szpitalu siedziala tam dluzej, czekajac na wyniki, a to u nas trwa. moj syn tez dostal kaszlu przed zabiegiem, ale byl to kaszel suchy i nieco meczacy. mimo tego laryngolog zdecydowala sie na zabieg i cale szczescie, bo u nas teraz w szpitalu cuda sie dzieja.
spokojnie, dziecko bedzie zbadane przed zabiegiem.
polasia
Staś przed zabiegiem usuwania trzeciego migdała i założenia drenów tez miał katar.
Zabieg został przesunięty. Katar spływający do gardła był przeciwskazaniem do tego zabiegu. Cofnał nas laryngolog badający Stasia przed zabiegiem. Ale Staś był mocno zakatarzony.
As-ia
Byliśmy w szpitalu ,młodego badało dwóch laryngologów plus anestezjolog. Jedna pani laryngolog była trochę zaniepokojona tym,że Makary pokasłuje,ale ze względu na to,że jest alergikiem to można przymknąć oko i zleciła badania. Wstępnie Makary
został zapisany do zabiegu ,anestezjolog kazało Go obserwować i w razie pojawienia się temp. odkładamy zabieg.Po 18 będę dzwoniła zapytać o wyniki badań jeśli crp będzie ok i nie będzie leukocytozy wtedy stawiamy się rano w szpitalu
dziękuję za rady icon_wink.gif

edit.

pojechałam też kontrolnie do Naszej pediatry i Ona stwierdziła,że jak najbardziej zabieg może być wykonany ,brak poważniejszej infekcji
Filip_inka
Asiu w takim razie duzo zdrowka dla Makarego i udanego zabiegu zycze!
lornetka
Daj znać czy wszystko poszło jak trzeba.
As-ia
dziękuję icon_wink.gif ,pozwolę sobie wkleić link :
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...20&start=20
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.