To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki pies do pilnowania posesji i do dzieci?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Pogoda
O kurczę, szacun, dziewczyno! Napracowałaś się! icon_eek.gif

Powodzenia w poszukiwaniach icon_wink.gif
Dorotka25
CYTAT(Kasia668 @ Thu, 17 Jul 2014 - 08:31) *
Akurat nie jest to typowa niespodzianka, bo wstępnie rozmawiałyśmy o tym icon_smile.gif Zawsze chciała mieć psa i sądzę, że jej córka jest na tyle duża, że posiadanie łagodnego czworonoga nie będzie niebezpieczeństwem. Tylko zastanawiałam się nad tym jakiej rasy to może być pies.

Nie ze wzgledu na bezpieczeństwo skomentowałam pomysł jako zły, ale ze wzgledu na to, że pies = kilkanaście lat opieki, obowiązków, komibinacji przy wakazjach, wyjazdach, chorobach, itd. itp.
Dlatego zanim kupisz - niech siostra sama zadecyduje, wybierze psa a Ty za niego zapłać....
LadyBug
Myślę, że powinnaś poszukać jakiegoś labradora. To spokojne, rodzinne psy, no i świetnie "dogadują" się z dziećmi. Moja znajoma chce oddać takiego: edit: moderacja.

Może Cię zainteresuje.
Lutnia
LadyBug - Twoja znajoma chce oddać razem dwa dorosłe labki, psa i suczkę, niewysterylizowane.
Jaki jest powód?
Czy zdaje sobie sprawę z tego, co grozi tym psom gdy odda je płodne i jaka to gratka dla pseudo?
Czy wie, ze są fundacje i stowarzyszenia psów, które pomagają im,znaleźć dobre, sprawdzone domy i najlepiej aby się z takim skontaktowała?

ech...
celina20
Sporo ciekawych informacji znajdziesz tutaj: [link usunięty przez moderatora]
Ogólnie wspomnę tylko, że pies to również obowiązki - nie zapominajcie o tym, zwłaszcza gdy już psina będzie miała parę latek icon_smile.gif
pionierr13
polecam jakiś z schroniska bo tam dużo piesków i szczeniaków i starszych icon_wink.gif ewentualnie labradora
Ceda
Szczerze, ja bym wybrałaa kota, a nawet dwa. Są o wiele bardziej ciche, mniej absorbujące i przez pierwszy rok nie wymagają tyle socjalu, szkolenia i zabaw oraz ruchu co szczeniak. Przy dziecku wymagającym zaangażowania sił i energii na żywotnego szczeniaka może zwyczajnie zabraknąć.

Ale jeśli już chcecie wybrać konkretna rasę, polecam king charles spaniel.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.