To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Karniowice/Dolina Kobylańska - zmiana planów,

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka AZJ
Julka ma w tym roku wyjazd wspinaczkowy do Doliny Kobylanskiej, a mieszkać będą w Karniowicach. Muszę ją tam jednak jakoś dostarczyć, a nie uśmiecha mi sie jazda samochodem z Warszawy i z powrotem jednego dnia. Na miejscu musimy być o 11, więc musiałabym wyjechać przed 6.
Rozpatruję różne warianty, być może będę organizować jakiś większy transport dla dzieciaków, ale jeśli się nie uda, przyszedl mi do głowy taki plan, że pojedziemy dzień wcześniej pociągiem do Krakowa, tam polazimy sobie, przenocujemy i potem jakoś dotrzemy do tych Karniowic.
Znalazłam jakieś busy, ale nie wiem czy dobre, bo w woj. małopolskim są dwie miejscowości o tej nazwie 37.gif I autobus miejski. I już nic nie wiem.

Pomóżcie blagam.gif
Czym tam się jedzie ? Skąd ? I jak długo ?
Nocować będą w Hotelu w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego na os. XXXV-lecia PRL 9 (boski adres, swoją drogą icon_wink.gif )
emce
Agnieszko, mój brat od roku mieszka w Karniowicach. "Tych" z tego co widzę. Pracuje w Krakowie, więc dojazdy ma obcykane. Z tego, co wiem, najbardziej chwalą sobie PKP (z tym, że stacja chyba nie w samych Karniowicach, więc trzeba kombinować) i busy. Mogę go jutro poprosić o konkrety (teraz jest na dyzurze, więc nie będę mu glowy zawracać), jesli chcesz. icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
Emce,
byłabym wdzięczna, ale nie pali się, bo to na początku lipca, więc moge poczekać icon_smile.gif
Honey*
pewnie nie pomoge ale jesli szukalas na mapa.szukacz to pewnie chodzi o te karniowice w pow. krakowskim gmina Zabierzów.
z tego co widze na tej stronie to z bronowic malych jedzie autobus
tylko musialabys do tych bronowic dotrzec
dworca głownego tramwajem nr 13
i tam przesiasc sie do autobusy 268
ulcik
Do Karniowic i Kobylan jeździ z Krakowa bezpośrednio tylko jeden bus - MBUS https://www.matysikserwis.pl/index.php?site=rozklad,1,49 - tu masz rozkład.
On jedzie z okolic Dworca Głównego - nie od strony Galerii a od Dworca PKS - koło Uniwersytetu Ekonomicznego.
Inaczej trzeba jechać z przesiadkami

Te noclegi są dokładnie przy przystanku w Karniowicach, do dolinki stamtąd jest 15 minut pieszo. Masz pytania pisz icon_smile.gif
u.
Agnieszka AZJ
Dziękuję bardzo icon_smile.gif

Zaczyna mi się to jakoś klarować, ale raczej z opcją, że nocować bedziemy nie w Krakowie, ale już na miejscu, a ja sobie wrócę nastepnego dnia. Tylko nadal nie wiem: samochodem czy pociągiem 21.gif

Zadam jeszcze głupie pytanie: ile ew. mogłaby kosztowac taksówka z Krakowa, z okolic dworca, bo pewnie zostawiłybysmy tam bagaże, zeby się z nimi nie snuc po mieście, do tych Karniowic ?
Bo jakby mnie to cenowo nie zabiło, to chyba tak bym wolała. Te busy trochę rzadko chodzą.

anax
Nie orjętuję się w cenie taxi ale to jest poza strefą więć pewnie sporo by kosztowała
ruda_kasia
raczej by Cię zabiło - napisz, kiedy będziecie, jak mi nie będzie kolidować z Turcją, to mogę Was podrzucić do KArniowic
ulcik
e tam zabiło .. ja zapłaciłam ICar-em w marcu ( ceny z tego co wiem to się nie zmieniły ) bodajże 52 zł... więc źle nie jest, ale ten bus naprawdę jest ok icon_smile.gif
ruda_kasia
no to powiem Ci ulcik, że w szoku jestem, bo ja i-cem z lotnicka do bronowic płaciłam ponad 25 zł, może więc Aga powinna zadzwonić do nic, cenę podają zawsze z góry, bo wynika z pomiaru gps.
Agnieszka AZJ
Kocham zmiany planów 21.gif

Okazuje się, że będą mieszkac w schronisku młodziezowym w Łazach (gm. Jerzmanowice). Na razie jestem totalnie pogubiona 37.gif
Na stronie schroniska jest informacja o dojeździe PKS, ale trzeba dojść 1,5 km.

Pomocy blagam.gif Czy są inne połaczenia ??? Ew. proszę o namiar na te taksowki, o których mowiłyście, ze mi podadzą z góry cenę.

Albo sie skonczy tak, że jednak pojadę samochodem, czego chcialam uniknąć icon_sad.gif
ruda_kasia
ale przez Kielce nie jest źle icon_smile.gif już sporo dobrej drogi
-car 12 653 5555
dajże znać, kiedy będziesz, może coś wykombinujemy z moim samochodem (przy okazji wreszcie Cię poznam icon_smile.gif )
Łazy wydają mi się komunikacyjnie nieskomunikowane w sposób łatwy z Krakowem icon_sad.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(ruda_kasia @ Mon, 25 Jun 2012 - 19:29) *
ale przez Kielce nie jest źle icon_smile.gif już sporo dobrej drogi
-car 12 653 5555
dajże znać, kiedy będziesz, może coś wykombinujemy z moim samochodem (przy okazji wreszcie Cię poznam icon_smile.gif )
Łazy wydają mi się komunikacyjnie nieskomunikowane w sposób łatwy z Krakowem icon_sad.gif


Dojrzewam pomału do decyzji, że jadę samochodem i przenocujemy w Krakowie.
W Łazach mamy być we wtorek (3 lipca) przed południem, więc musiałabym wyjechać z domu bladym (jak na mnie) świtem icon_wink.gif Czyli najprawdopodobniej zjawimy się w Krakowie w poniedziałek po południu.

To teraz szukam namiaru na niedrogi nocleg dla dwóch osób z parkingiem 06.gif , bo dotychczas zawsze przyjeżdżałam pociągiem i nocowałam na Starym Mieście.

A - i sprawdzilam te taksówki, do Łazów wyszło mi bliżej 100 zł 37.gif
ruda_kasia
kolega męża jak ze stolicy przyjechał na szkolenie do krakowa, to miał jakiś wypasiony apartament za 70 zł w odległości jakichś 5 przystanków tamwajem z dworca (i pewnie z 15 zł taksówką) mogę się dopytać, bo zapomniałam, miał apartament co najmniej 2 osobowy (z plazmą, ale zakładam, że Cię to nie podnieca icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.