To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wysypka - uczulenie, kto ma lub miał i jak z nią walczył?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Potwora
Drogie mamy, jestem posiadaczką wysypki na całym ciele, wyglądam jak nakrapiany potwór, cała w plamach, jak przy różyczce. Lekarka nie stwierdziła jednak choroby zakaźnej, przepisała zyrtec, polcortolon maść elocom i zastrzyki z wapnem. Nie działą niestety icon_sad.gif Swędzi to dziadostwo okrutnie icon_evil.gif
Najgorsze, że nie wiem już co mogło ją spowodować. Winowajców szukam w łazience:
- płyn do kąpieli z rumiankiem
- mydełko dla dzieci
ale może tu chodzi o coś jeszcze. Kto miał podobne uczulenie i na co? Może to mnie natchnie, może coś z jedzenia? ale cytrusów nie jadłam...
Może jest jakaś cudowna maść bez recepty, która pomoże zwalczyć mi ten koszmarny świąd?
i.
Rumianek jest b. częstym alergenem - może to on?
Poczekaj kilka dni, uczulenie często przechodzi powoli - po odstawieniu alegreu może utrzymywać się do 2 tygodni icon_confused.gif
MamaJiP
olaart polecam sprawdzony gdy swędzi i piecze FENISTIL GEL
Stosuję go dla dziecka gdy dostaje wysypkę niewiadomego pochodzenia. Szybko działa i przestaje swędzieć icon_biggrin.gif
Ewcia!
moja bliska koleżanka rok temu i teraz w styczniu dtugi raz miała taką wysypke bardzo swędząca , niestety dwukrotnie konczyło sie to omdleniem i szpitalem dermatologicznym, podejrzane byly antybiotyki,ktore skonczyla przyjmowac pare dni wczesniej... icon_sad.gif
najgorsze jest to, ze po testach skornych nic nie wykryto, miala zamiar przebadac sie biorezonansem

ale moze u ciebie te leki zadzialajÄ… ... poczekaj pare dni icon_smile.gif

a na swedzenie - moze jak przy wiatrowce - byl taki wÄ…tek, nie pamietam , kapiel w mÄ…ce ziemniaczanej?
Potwora
Dzięki, Ewciu, ja skończyłam brać antybiotyk a na drugi dzień ta wysypka...

Robię sobie właśnie krochmal icon_rolleyes.gif

A ja myślałam, że Fenistil to na ugryzienia komarów icon_rolleyes.gif jeżeli krochmal nie pomoże to chyba go kupię bo nie wytrzymam.

Dodam jeszcze, że nigdzie w okolicy nie udało mi się dzisiaj dostać do dermatologa na NFZ, odpłatnie, oi wszem icon_evil.gif
Niech żyje NFZ icon_twisted.gif
adzia
Ola, to ten antybiotyk. Ja miałam podobna hostorię - wzięłam Duomox i po dwóch dniach myślałam, ze wyskoczę ze skóry. wiesz, poszłam do apteki i poprosiłam o coś na swędzącą wysypkę i dostałam jakąś piankę, niestety nie pamiętam nazwy, ale działała. Myslę, że jak zapytasz, to będą wiedzieli o co chodzi.

Oprócz tego polecam spanie w wannie icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.