To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

patelnia grilowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anax
zastanawiam się nad patelnią grilową i mam pytanie czy na takiej patelni można tylko zrobić grilowane mięsko czy coś jeszcze typu kotlety i inne cuda.Kto ma to proszę o podpowiedz czy warto.
Czy używa się do smażenia tłuszczu.
Madziulek
Na grillowej robie kielbase, fileta z kurczaka i indyka, lososia. Zawsze bez tluszczu. Kotleta masz na mysli w panierce ? Na grillowej nie wyjdzie.
anax
O włąsnie o takie proste wyjaśnienia mi chodziło.Własnie zależało mi na opini czy można smażyć bez tłuszczu i czy w panierce wyjdzie kotlet.dzięki
bb
Patelnia grilowa nie jest plaska wiec wszystko co musi rowno przywierac odpada. Ale bez tluszczu super wychodza np biale kielbaski z Lidla icon_wink.gif a takze plastry papryki, cukini np. Trzeba pamietac zeby pozradnie nagrzac. Ja mam kwadratowa z IKEA i jest ok.
~anula~
Dziś rzuciłam na patelnię grilową zbite plastry schabu, tylko solone, bardzo ładnie się opiekły, do tego sos śliwkowy. Miałam obawy, że schab może być twardy ale było pyszne. A miały być zwykłe schaboszczaki.
Osobiście uwielbiam grilowaną cukinię, taką na plasterki, marynowaną w oleju z czosnkiem. Ślicznie się opieka, a jak smakuje...
Agnieszka AZJ
Na patelni grilowej (moja też z IKEI) robiłam już: karkówkę marynowaną w marynacie musztardowej, piers indyczą marynowaną w jogurcie z czosnkiem i ziołami, szaszłyki z piersi kurczaka z serem halumi (wg. przepisu Sophie Dahl), sam ser halumi, bakłażana w plastrach i.... więcej grzechów nie pamiętam icon_wink.gif

Smażę bez tłuszczu, na mocno rozgrzanej patelni, a przed smażeniem rozprowadzam pędzelkiem dosłownie kroplę oleju.
sdw
Na grillowej robię wszystkie mięsa - w marynatach, bez marynat, często w ogóle nie doprawiane. Obsmażam mięso na sosy, przygotowuję farsze do pierogów i mięsa mielone do spaghetti, lasgne czy innych takich. Nie używam żadnych tłuszczów. Dobrze rozgrzewam, rzucam mięcho, przykrywam. Po jakichś 30 sekundach przewracam, przykrywam i po mniej wiecej minucie obiad gotowy icon_mrgreen.gif Jak mieso pokroję w grubsze plastry opiekam je trochę dłużej. Jak się trochę za mocno spiecze podlewam wody, przykrywam i jeszcze jakieś 30 sek. do minuty. Mięcho jest pyszne, kruche, soczyste.

PatelniÄ™ mam Kohersena.
monilka
Wiolu to ten kohersen taki super, że nawet można na nim mięso mielone? I weź mi podpowiedz czy on jakąś funkcję szybkowaru posiada, że tak ras ras się robi, to może się skuszę na takie cudo?
anax
super.Ja chciałam własnie kupić patelnie grilową za punkty Tesco.
TAQILLA
CYTAT(monilka @ Fri, 04 May 2012 - 11:36) *
Wiolu to ten kohersen taki super, że nawet można na nim mięso mielone? I weź mi podpowiedz czy on jakąś funkcję szybkowaru posiada, że tak ras ras się robi, to może się skuszę na takie cudo?

monilka wogóle się nie znasz icon_rolleyes.gif - jak dłużej potrzymasz mielone na patelni to może się nawet na sznycle zetnie 29.gif
Nie używam patelni grillowej - co mam grillować, grilluję - co ma się podsmażyć leci na zwykłą patelnię, bez tłuszczu.

sdw
Monilka, tak, szczelne pokrywki mają, błyskawicznie się przygotowuje dania. Ale Kohersena więcej bym nie kupiła, jakość wykonania mocno średnia, a egzekwowalność "wieczystej gwarancji" bliska zeru. wrrr...

Jak siÄ™ wzbogacÄ™ to zainwestujÄ™ w Zeptera.
Mafia
Pewnie jestem jedyna, ale ja patelni grillowej aż tak nie wielbię. Dla mnie mięso jest między podduszonym a grillowanym. Zdecydowanie wolę nawet z grilla elektrycznego. Cenię sobie w niej jedynie szybkość przygotowania dania.
Orinoko
Hm.... a ja marynuję, głównie drób i ryby, raz zamiast marynowania posmarowałam patelkę tłuszczem i wyszło, jak dla mnie, inne i mniej smaczne.
Bez tłuszczu jeszcze w ogóle nie próbowałam, ale może się odważę. 04.gif
sdw
Mafia, ja też nie wielbię. Ale, że mam zakaz smażonego i tuszczów w ogóle, to kombinuję. Z teflonowej beztluszczowe są, jak dla mnie, o wiele gorsze w smaku. No i czas przygotowania też ma znaczenie.

Grilla elektrycznego używam, mięcho, jako prawdziwie grillowane jest lepsze ale pod warunkiem użycia choćby odrobiny tuszczu do posmarowania rusztów. A i tak nie jest takie, jakie powinno być mięso z grilla. No i na grillu nie przygotuję wielu potraw, sosów na ten przykad.
Elle_
sdw, my używamy Zeptera już dobrych kilka lat. Będziesz zamawiać przez konsultantów? Nie wiesz ile u nich kosztuje? My zamawialiśmy online ze sklepu Stylowa Zastawa i trochę nas to wyniosło, ale według mnie warto, bo patelnia dobrej jakości. Mój mąż jest na wiecznej diecie od dietetyka i tak naprawdę zamówił z myślą o sobie, ale ja też lubię grillowane jedzonko, więc i ja na tym korzystam. Mamy też grilla elektrycznego, ale rzadziej jest wyciągany. Teraz poluję na patelnie grillową żeliwną z odkręcaną rączką, ale nie mogę nigdzie takiej znaleźć. Wszędzie są zwykłe żeliwne bez odkręcanej rączki, a mi właśnie bardzo zależy, by się odkręcała. Nie wiecie w jakim sklepie takie mają?

PS Do wszystkich fanek grilla : polecam przepis na szaszłyki z patelni grillowej z marynowanej piersi kurczaka, cukinii, cebuli, papryki i pieczarek. Niebo w gębie icon_smile.gif
sdw
Elle, jak się wzbogacę i bedzie mnie stać na Zeptera, to kupię gdziekolwiek. Póki co, marzenie ściętej glowy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.