To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Parapetówa u dwóch zgryźliwych tetryków

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

KlaudiaGuza
Otóż jesteśmy z małżem zaproszeni na parapetówę do naszego wspólnego kolegi 31l. i jego ojca ok.60 lat. Zmienili mieszkanie w bloku na dom jednorodzinny. Nie ma tam kobiecej ręki więc zupełnie nie wiem w jakim stylu dom jest urządzony. Zupełnie nie mam pomysłu co kupić na prezent. Bo to powinno być coś do domu, tak? Wiem że jeśli się kogoś nie zna to ciężko doradzić ,ale może mi coś uniwersalnego podpowiecie?
milutka
Od razu mi na myśl przyszło wino, kilka sztuk różnego a do tego zestaw do otwierania wina, w takich fajnych skrzyneczkach są.
sdw
O ile pijajÄ… wino icon_wink.gif
bb
Dokladnie, sdw. Bo rownie dobrze moze byc skrzyneczka browarku.

Moze kosiarke? Maja ogrodek? 29.gif
Moze cos do ogrodu zeby podkreslic z miane z bloku na domek?
aniakuleczka
Kosiarki nie kupuj - ani narzędzi bo zabierzesz im całą frajdę wybierania odpowiedniego sprzętu icon_smile.gif

Ja bym kupiła coś właśnie kobiecego - salaterki, albo zestaw kubków/filiżanek, albo dobrych kieliszków - coś co się przydaje, ale mężczyźni rzadko zwrócą na to uwagę
brzózka4
Na ostatniej parapetówie, na której byłam prezentem dominującym były kwiaty doniczkowe - duże. Gospodarze zadowoleni.
Lutnia
CYTAT(brzózka4 @ Sat, 05 May 2012 - 11:29) *
Na ostatniej parapetówie, na której byłam prezentem dominującym były kwiaty doniczkowe - duże. Gospodarze zadowoleni.


ale tu także trzeba znac gospodarza icon_smile.gif sporo znanych mi mężczyzn (i kobiet równiez) jest kwiatowymi killerami i otatnią rzeczą jakiej pragną są kolejne kwiaty do uśmiercenia icon_smile.gif

moje propozycje:
ładny stojak do płyt (jesli słuchają muzyki)
nakładkę masującą na fotel (jeśli lubią się tak relaksować przy oglądaniu filmów czy meczy i nie mają przeciwwskazań medycznych do takiego masażu)
beczułkę piwa (jeśli piją piwo) z fajnymi kuflami
karnet na określoną kwotę do jakiegoś sklepu z artykułami ogrodniczymi

Filip_inka
ja dodam komplet recznikow
patelnia
moze jakas tabliczke z wesolym napisem do zawieszenia przed wejsciem
As-ia
CYTAT(brzózka4 @ Sat, 05 May 2012 - 11:29) *
Na ostatniej parapetówie, na której byłam prezentem dominującym były kwiaty doniczkowe - duże.

Ja to bym chyba zeszła na zawał.... 06.gif 06.gif
)
Odnośnie tematu głównego to stawiałabym na alkohol jakoś fajnie zapakowany icon_wink.gif
niki
Skoro to są "tetrycy", a nawet zgryżliwi, to zakładam, ze żaden prezent im się nie spodoba icon_wink.gif 37.gif

Kwiatki i te sprawy chyba odpadają w kawalerskim gospodarstwie. Stawiałabym na dobry alkohol lub coś do gospodarstwa domowego. Jakąś praktyczną rzecz, czyli zestaw do grilla, lub komplet nozy. Większość facetów lubi takie rzeczy... icon_wink.gif
KlaudiaGuza
Alkohol odpada. Tata kolegi nie pije żadnego a kolega niestety nie może nawet w najmniejszej ilości. Jest po ciężkim wypadku.

Bardzo podoba mi się pomysł nakładką masującą na fotel w życiu nie przyszło by mi to do głowy 37.gif i pomysł z zestawem do grilla. Muszę się zorientować czy cos takowego mają. Tyle jest rzeczy do kupienia na początku więc może jeszcze nie nabyli.

Super, dziękuję za wszytskie podpowiedzi. I proszę o dalsze, mam jeszcze trochę czasu do namysłu.
emilly
Moje podpowiedzi:
*Przyprawy na stojaku 06.gif .Mam na myśli coś takiego: https://www.rajsmakosza.pl/przyprawnik-obro...wno-p-1221.html
*Åšcierki
*Chlebak
*Zegar ścienny
*Toster (o ile nie majÄ…)


bb
CYTAT(emilly @ Sun, 06 May 2012 - 20:53) *
Moje podpowiedzi:
*Przyprawy na stojaku 06.gif .Mam na myśli coś takiego: https://www.rajsmakosza.pl/przyprawnik-obro...wno-p-1221.html
*Åšcierki
*Chlebak
*Zegar ścienny
*Toster (o ile nie majÄ…)


???? 37.gif
Graz
a może spytać? icon_wink.gif
Kingus
CYTAT(bb @ Sun, 06 May 2012 - 22:31) *
???? 37.gif



Ty się nie dziw-widziałaś kiedyś ładną kuchenną ściereczkę-ręczniczek (kurza twarz, to ma jakąś nazwę? bo "ścierka" to mi się z podłogową kojarzy...) w kawalera przeciętnego? Bo pedant to pewnie ma, ale dwóch facetów w jednym domu to 3 telewizory kupi, a szklankę wytrze w T-shirt 06.gif
emilly
CYTAT(bb @ Sun, 06 May 2012 - 21:31) *
???? 37.gif


Nie rozumiem tych znaków zapytania? Mój mąż mi podpowiedział,że gdyby mieszkał sam i urządzał parapetówkę chciałby ścierki właśnie. Z IKEA najlepiej icon_wink.gif Nie rozumiem naprawdę Twego oburzenia...
bb
Ja sie nie oburzam, ja sie mega dziwie. Scierka kojarzy mi sie jak Kingus, z zasyfiala podloga etc 37.gif
bb
Moze komplet sztuccow w walizce? icon_wink.gif
emilly
CYTAT(bb @ Sun, 06 May 2012 - 22:10) *
Ja sie nie oburzam, ja sie mega dziwie. Scierka kojarzy mi sie jak Kingus, z zasyfiala podloga etc 37.gif


U nas mówi się po prostu "szmata" do podłogi. Może to też słowo,którego używa się w danym województwie?

A co do sztućców to super pomysł! Dostałam na ślub cywilny sztućce z Berghoffa (nie wiem czy dobrze napisałam) i służą mi do dziś-czyli prawie 11 lat.
Lutnia
Kocham to forum!
Emilly - otworzyłaś mi oczy i pokazałaś o czym marzę icon_smile.gif Otóż o takim stojaku do przypraw!

Dzięki za ten wątek icon_smile.gif
emilly
CYTAT(Lutnia @ Mon, 07 May 2012 - 18:23) *
Kocham to forum!
Emilly - otworzyłaś mi oczy i pokazałaś o czym marzę icon_smile.gif Otóż o takim stojaku do przypraw!

Dzięki za ten wątek icon_smile.gif


Fajnie,że mogłam pomóc icon_wink.gif
minka.
Tak mi do glowy przyszlo: moze drzewko? Jesli mieszkaja w domu to z pewnoscia maja troszke miejsca. Jesli nie owocowe to moze cos z miniaturek kwitnacych, albo krzew:)
bb
CYTAT(minka. @ Tue, 08 May 2012 - 12:47) *
Tak mi do glowy przyszlo: moze drzewko?


Moze kaktus? 29.gif
minka.
Moze milej? 21.gif À jesli juz kaktusy to tylko na zewnatrz, w domu tworza zla energie ze wzgledu na kolce.
Edit: dopisek
bb
Kaktus jako prosty w obsludze 29.gif
Sama mam kilka i sobie cenie, choc zgryzliwym tetrykiem nie jestem (jeszcze?)
milutka
CYTAT(bb @ Tue, 08 May 2012 - 13:24) *
Kaktus jako prosty w obsludze 29.gif
Sama mam kilka i sobie cenie, choc zgryzliwym tetrykiem nie jestem (jeszcze?)


Niestety, tamten Twój post właśnie tak zabrzmiał jakby złośliwie icon_wink.gif

Pomysł ze sztućcami w walizce extra, pasuje i do mężczyzn i do kobiet icon_smile.gif

A ściereczki to bym nie chciała dostać.
KlaudiaGuza
Kurcze problem jest tak zawiły że nie wiem z czego byliby zadowoleni. Jak mieszkali w bloku to byłam tam niestety tylko raz a mąż mój to nie zwracał nigdy uwagi co tam w kuchni stoi icon_smile.gif Pytać nie chcę bo chciała bym aby była to niespodzianka. Co do sztućców to pomysł dobry bo ja również takowe dostałam w prezencie ślubnym, ale cięzko utrafić w czyjś gust więc może sobie odpuszczę.
Taki stojak z przyprawami to świetny pomysł, ja sama chciała bym mieć icon_biggrin.gif Muszę dać znać mojej mamie 02.gif
Abotak
o! Noze victorinoxa. Zwlaszcza pikutek icon_smile.gif


Zakochalismy sie i wielbimy nieodmiennie. Prezentujemy, obdarowywani tez sie zakochuja.
Dokupilismy dodatkowych kilka sztuk bo to i do stekow i do wszystkiego icon_mrgreen.gif
pomidorro
Bogusia- serio jest taki fantyastyczny ten nóż? kosztuje grosze dosłownie.... a do krojenia surowych warzyw to sie juz chyba nie nadaje raczej ( przez ząbki)
Abotak
CYTAT(pomidorro @ Wed, 09 May 2012 - 16:05) *
Bogusia- serio jest taki fantyastyczny ten nóż? kosztuje grosze dosłownie.... a do krojenia surowych warzyw to sie juz chyba nie nadaje raczej ( przez ząbki)

Zwlaszcza do krojenia surowych warzyw sie nadaje. On sie do wszystkiego tak naprawde nadaje icon_smile.gif
Serio jest swietny. My mamy chyba z 5 i ciagle za amlo bo uzywamy do wszystkiego i kiedy pomoc sie gromadzi w kuchni to kazdy chce.
Mamy jeszcze z kilka innych victorinoxa i innych dobrych ale sie nie umywaja.
No jeden taki do filetowania specjalnie profilowany nie da sie zastapic pikutkiem ze wzgledu na dlugosc i specyficzny ksztalt ( dzieki ktoremu wiekszy kawalek miesa blisko przy kosci mozna ),
no ale to juz raczej mniej typowe kuchenne dzialanie icon_wink.gif Raczej kiedy swinska sztuka musimy rozporzadzic. Choc i wtedy pikutek pomocny.

Idealny do pomidorow, do innych warzyw tez.
Idzie jak po masle.
milutka
CYTAT(Bogusia123456 @ Wed, 09 May 2012 - 15:07) *
o! Noze victorinoxa. Zwlaszcza pikutek icon_smile.gif


A na końcu ktoś tam dokładnie podkreślił koszt tego noża 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.