To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Krakowianki pomóżcie proszę

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

angielk
Szukam na różnych stronach połączeń, ciągle coś innego mi pokazują więc mam mętlik w głowie. Pomóżcie bo nie lubię jechać w ciemno nie przygotowana.

Przylatujemy do Krakowa o godz. 19 w dzień powszedni.
wiem że z Balic odjeżdżają autobusy 208 i 292 no i pociąg... ale co dalej. Gdzie się przesiąść i na co żeby dojechać na osiedle Ruczaj?

Istnieje jeszcze opcja taksówki, ale nie dosyć że skasują sporo zapewne (ktoś się może orientuje ile?) to gorsza jest dla mnie perspektywa jazdy bez fotelika dla dla dziecka.
Szukałam trochę na stronach korporacji czy maja foteliki, ale nic nie piszą na ten temat, ani czy maja ani jak je zamawiać (no bo wiadomo że nie wożą). Musiała bym dzwonić do każdej teraz 29.gif
Może trochę wymyślam... ale jeśli ktoś się orientuje jak w Krakowie wygląda temat fotelików w taksówkach to była bym wdzięczna za informację.
angielk
dzięki
wiem że taxi może bez fotelika- ale ja tak nie chcę 21.gif

A z tej kolejki to gdzie trzeba wysiąść żeby się na tramwaj 19 dostać?

wiem że jeżdżą jakieś busy na Skawinę i nimi tez można, ale z wózkiem i walizką to chyba nie najlepszy pomysł.... icon_neutral.gif

edit.
Na na ul. Raciborską musimy się dostać
ruda_kasia
zadzwoń do -car taxi 12 653 5555 (ulcik twierdzi, że niedrogo do KRzeszowic zajechała, a to dużo dalej...) jeśli nie, to kolejka z balic ma przystanek na dworcu głównym w krakowie - i stamtąd szukajcie, ale obawiam się, że bez przesiadek się nie da... więc może nie być tanio. Mnie się kiedyś udało taksówkę z fotelikiem zamówić.
Kierunek rondo grunwaldzkie tamwajem a potem pewnie autobus, bo się tory kończą.
Mućka
a 12 tramwaj nie jedzie na RUCZAJ?

na raciborskiej to pasaż jest, tak?

jechać tą "kolejką" na główny i się przesiąść na 12 właśnie do końca, ew podejść kawałek pod pasaż lub podjechać przystanek czymkolwiek.

poza opcją bus na Skawinę, zdecydowanie odradzam. A już z pewnością z dzieckiem. Jak Wam się uda wcisnąć to sukces, drugi to z niego wysiąść... 37.gif
angielk
Dzięki
chyba odpuścimy sobie te przesiadki komunikacja miejską 29.gif
dzwoniłam do I-Cara mają już licencję taksówkową więc spokojnie mogą wozić dzieci bez fotelików zgodnie z prawem.
Tylko że ja to nie chcę takiej jazdy 43.gif no boje się o dziecko...
nie kumam tego czemu wolno je przewozić luzem w taksówkach 21.gif

Z Balic na Ruczaj 45 zł będzie to kosztowało więc cena spoko - faktycznie tanio mają icon_smile.gif
angielk
CYTAT(Sam @ Thu, 10 May 2012 - 14:45) *
Angielk kiedy będziesz w Krakowie? 30 maja będę na lotnisku, mieszkam niedaleko Raciborskiej icon_wink.gif


icon_smile.gif

za tydzień już 17- 21
my tak komunijnie i dłuższy weekend sobie robimy.

ziowik
tramwaj nr 12 jedzie z Dworca i to akurat z najbliższeg przystanku możliwego, nie trzeba przechodzić tunelem pod ulicą, tylko przejść przez jezdnię na przystanek (bo jest na środku ulicy tak to nazwijmy..)
ja jestem centuś wiec pojechałabym kolejką i tramwajem bo to najtaniej wyjdzie. bielt na kolejke nie wiem ile, ale przypuszczam że ok 5zł, tramwajowy 3.2zł
12tki często jeżdżą z przynajmniej jedną niską podłogą, 19 nie zawsze, poza tym i tak trzeba sie przesiadać
ale ale.. jesli musisz na Raciborską to generalnie najlepiej autobusem np 116. czyli - do dworca głównego pkp, potem przesiąść sie na tramwaj 12 lub 19 i dojechać do Ronda Grunwaldzkiego, tam przesiąść sie na autobus (stają na tym samym przystanku wiec nie trzeba nigdzie sie przemieszczać, tylko trafić odpowiednio..

kurcze, akurat 17 mamy urodziny babci i jedziemy do Skawiny z życzeniami, bo tak to przecież mogłabym po Ciebie podjechać i podrzucić, to najszybsza forma transportu. nawet fotelik mam icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.