To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

starocie w Krakowie - gdzie ich szukać?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

green
W weekend wybieram się na kilka dni do Krakowa. Dwa dni spędzę w Wieliczce, potem kolejne 3 w samym sercu Krakowa. I stąd moje pytanie, czy znacie może w centrum Krakowa jakieś fajne sklepy z antykami, starociami? Takie większe, gdzie można dostać stare wózeczki, skrzynki itp. Nie szukam wielkich mebli a mniejszych gadżetów do sesji zdjęciowych głównie. 29.gif

Coś takiego jak znalazłam na blogu u pewnej Pani (wiem, że to Kraków ale nie wiem gdzie):
zdjęcie 1
zdjęcie 2

Będę wdzięczna za namiary icon_smile.gif Znalazłam póki co outlet retro ale może jeszcze jakieś adresy znacie.
bb
Targ staroci na Kazimierzu (w soboty chyba)?

https://www.kochamantyki.pl/kalendarium/kal...rzu-krakow.html

i chyba jeszcze w niedziele jest wokol Hali Targowej na Grzegorzeckiej?
green
no właśnie w sobotę będę dopiero około 16-17 więc kiepsko :/ A w niedzielę jest komunia więc też kicha. Stawiam na poniedziałek - środę. Wtedy będę mogła dotrzeć gdzieś, a w sobotę jedynie po 17 icon_sad.gif
bb
Kiepsko bo to poranne sa atrakcje, ale generalnie po Kazimierzu, okolicach Placu warto sie przejsc bo jest mnostwo galeryjek, sklepikow typu to i owo. moze akurat cos wypatrzysz?
green
dzięki BB icon_smile.gif Uwielbiam Kazimierz, wiec będę się uważniej po nim błąkać icon_wink.gif
joa133
na giełdzie -tam gdzie są kwiaty itd (Okolice Balic).. w tygodniu widywałam fajne rzeczy (byłam tam ok 4.30) może w soboty też są...
joa133
jeszcze przypomniało mi się Dworzec Towarowy, tam jest sklep ze starociami, w budynku Pkp. tam bywały zawsze super krzesła, szafki itd, a na giełdzie stare lampy, zegary, radia,talerze, sztućce...
green
dziękuję icon_smile.gif
anax
sklepy ze starociami są też na ul.limanowskiego i lwowskiej
green
Anax dziękuję, jeden sklep z Limanowskiego nawet na allegro znalazłam icon_smile.gif Może uda mi się tam dotrzeć.
Fiefiora
Na Placu Żydowskim dawniej sprzedawali starocie, ale nie wiem jak teraz, bo te bazarki z boku zlikwidowali i coś budują. Może coś bywa przy okrąglaku, ale tam raczej drobiazgi mają, obrazki, świeczniki i inne srebra, filiżanki itp.
Przy Hali targowej swojego czasu były fajne rzeczy w niedzielę.
Uta na ul. Gołębiej miewa cuda tam kupilismy niesamowite rzeczy np stara kasę itp
aronka
CYTAT(joa133 @ Thu, 17 May 2012 - 11:54) *
na giełdzie -tam gdzie są kwiaty itd (Okolice Balic).. w tygodniu widywałam fajne rzeczy (byłam tam ok 4.30) może w soboty też są...


To ja może sprostuję. Pewnie nie chodzi o okolice Balic, ale o ulicę Balicką (m.in. giełda kwiatowa). A stamtąd do Balic jeszcze ho, ho! icon_wink.gif
green
CYTAT(Fiefiora @ Fri, 18 May 2012 - 10:14) *
Uta na ul. Gołębiej miewa cuda tam kupilismy niesamowite rzeczy np stara kasę itp


właśnie coś takiego by mnie interesowało icon_smile.gif nie meble ale właśnie takie gadżetytypu kasa, waga, stare skrzynki, wózkeczki dla lalek, ewentualnie stare krzesła do karmienia (całe drewniane). Wbrew pozorom ciężko takie rarytasy dorwać :/

Aronka - dzięki za sprostowanie icon_smile.gif
green
a tego miejsca z tych dwóch zdjęć z pierwszego postu nie znacie?
malinowa i Malina
To chyba jest strona tego miejsca https://www.retrooutlet.pl/kontakt
Wiem, dlaczego nie znam, bo to zupełnie nie moje rejony.
green
Odwiedziłam retrooutlet, sklep ze starociami na Limanowskiego i Lwowskiej, kilka sklepików na Kazimierzu. Oczywiście coś tam zakupiłam i nawet udało mi się to upchnąć do auta ale i tak do takiego sklepu jak ten ze zdjęć nie dotarłam. Ech... szkoda.

Przy kolejnej wizycie w Krakowie pewnie kolejne miejsca odiedzÄ™.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.