To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przepuklina w miejscu blizny po cesarce

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

cybermama
jakis czas temu w miejscu blizny po cesarce, ktora byla 3 lata temu, wymacalam sobie zgrubienie wielkosci ok 1,5 cm dosc twarde a po jakims czasie zaczelo mnie to bolec wrecz spodnie zaczely mnie urazac i wowczas zrobilo sie wyczowalne wewnatrz miekkie zgrubienie ok 3 cm a wewnatrz te mniejsze twarde.
Poszlam do lekarza, ktory stwierdzil, ze to nic innego jak przepuklina choc nietypowa bo wewnatrz jest to twarde zgrubienie ale stwierdzl ze to zapewne zrost od blizny sie zerwal i plywa wewnatrz przepukliny.

Dostalam skierowanie do chirurga i jestem wlasnie przed wizyta,

czy ktoras z Was miala przepukline w miejscu blizny po cc lub w innym, chcialabym wiedziec jak wyglada sam zabieg czy operacja, jak dlugo sie lezy w szpitalu i jak poxniej trwa rekonwalescecja???

Bede wdzieczna za wszelkie informacje

Sorki za brak polskich znakow, ale mam awarie kompa icon_sad.gif
anax
Ja miałam przepuklinę brzuszną ale nie miałam cesarki.
Cięcie miałam przez pępek tak że teraz nie ma śladu po operacji bo całe szycie schowało się do pępka.W jeden dzień w poudnie miałam zabieg a na drugi już byłam w domu.Operacja pd narkozą.A po operacji konieczny jest pas brzuszny do noszenia.Bez niego nie pozwolą ci wstać z łóżka.Mnie nikt o tym nie poinformował dlatego to piszę.
cybermama
dzieki anax

a napisz jeszcze prosze jak wyglada powrot do normalnego funkcjonowania czy od razu mozna wrocic do pracy czy sie jest na L-4 i jak z ew. dxwiganiem?
anax
Z tego co się orjętuję to l4 wystawiają na 1 mies. ale do 3 mies nie wolno dzwigać.Zresztą wogóle nie wolno dzwigać ale wiadomo jak w życiu.A do pełnej sprawności dochodzi się po tygodniu.
cybermama
anax dzięki za info

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.