To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Konkursy dla 7-latków-pilne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monika Hel
Mój synek ma pojutrze urodziny. Zaprosil dzieci do domu, a na mojej glowie jest jak zorganizowac czas maluchom. Przygotowalam sobie liste zabaw jednak to zbyt malo, pozatym co roku te same i goscie sie nie zmieniaja.

Czekam na propozycje i dziekuje.
mama.razy.cztery
mam w domu fajna ksiązkę:kinderbal , czyli nasze dzieci przyjmuja gosci", jest tego trochę tych zabaw, ale moze uda mi się w skrócie ptrzytoczyć kilka:
1. uczestnicy zabawy siadają w kółku na kszesłach lub na czworaka na podłodze. losujemy "psinkę", chodzi od dziecka do dziecka i próbuje każdego rozśmieszyć, poszczekiwaniem, powarkiwaniem, minami , podawaniem łapy, wolno mówić tylko "biedna psina", ten kto nie wytrzyma i zasmieje się staje sie "psinką"

2.do zabawy potrzeba 2 -3 butelek ze smoczkami. butelki wypełniamy kompotem, wygrywa ten, kto najprędzej opróżni butelkę

3. taniec z jabłkiem lub balonem między dwoma głowami, wygrywa ta para, która zostanie sama na "parkiecie"

4. poznaj po głosie.
dzieci tworza koło. w środku stoi dziecko z zawiązanymi oczami. ktoś z koła wymienia jego imię. dziecko z zawiązanymi oczami musi zgadnąć kto mówił, jesli się pomyli , daje fant

5. zakończ wyraz.
na przeciw stojących wokoło siebie dzieci staje wodzirej i jednemu z uczestników zabawy rzuca chusteczkę zawiązaną w supeł równocześnie wymawiając dowolną sylabę, np. ka. ten kto dostał chusteczkę musi dokończyć wyraz. kto nie potrafi dokończyć wyrazu daje fant

6. poczta francuska
z kolorowego kartonu wycinamy plakietki, które każdy przypina sobie do ubrania. moga miec różne kształty - motyl, kwiatek, kot etc. ale najlepiej w kształcie serduszek. na kazdej plakietce umieszczamy numer lub zabawny pseudonim imprezowicza. w pokoju przygotowujemy odpowiednią ilość długopisów i kartek. z pudełka robimy skrzynke na listy.
podczas trwania zabawy uczestnicy piszą listy i wrzucają do skrzynki. kiedy zbierze się trochę korespondencji wodzirej rozdaje kartki tym , do których są adresowane. adresaci zabierajś się do pisania odpowiedzi. zabawa moze trwac przez cały kinderbal.

chyba tyle wystarczy bo tak musiałabym zeskanowac kilka stron
icon_smile.gif icon_smile.gif dobrej zabawy
Monika Hel
Mamo razy cztery!

Stokrotnie dziękuję razy 10 za wspaniałe pomysły na zabawy. Już zabieramy się z synkiem za robienie potrzebnych rekwizytów. icon_biggrin.gif
pozdrawiam icon_biggrin.gif
ANKA
mamo razy cztery jak sobie radzisz z taką ilościa dzieciaczków? Mi się marzy taka rodzinka ale chyba odwagi brak no i pieniędzy. Teraz mam dwójkę ale chciała bym jeszczeeeeeee
Monisia
Monia
Napisz jak się urodziny udały?
Monika Hel
CYTAT(ANKA)
mamo razy cztery jak sobie radzisz z taką ilościa dzieciaczków?


Jak widać radzi sobie świetnie, a przy takiej mamie, co zna tyle zabaw, na pewno dzieciaczki się nie nudzą (no, a chyba mama też z tąką gromadką się nie nudzi, co?) icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.