To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zakończenie przedszkolnej zerówki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marysia550
Moja córka kończy przedszkolną zerówkę w tym roku.
Przez ostatnie 2,5 roku miała świetną Panią, na prawdę jestem zadowolona. Zresztą pewnie inne dzieci i inni rodzice też.
Jestem w RR grupy i zastanawiam się nad zorganizowaniem jakiegoś upominku dla Pani, ale wolałabym żeby ten upominek był od całej grupy ( mniej zobowiązujące) i żeby był wręczony w dzień uroczystego zakończenia. Z kilkoma rodzicami mam kontakt, z większością raczej nie ( rodzice, dzieci które doszły do grupy w tym roku nawet nie wiem , jak wyglądają).
Jak myślicie , czy próbować dotrzeć do wszystkich i robić składkę od całej grupy, czy jest tpo warte zachodu i czy się uda? Co to mógłby być za prezent?
Czy raczej odpuścić sobie i kupować od siebie?
truska
Moja jest w szkolej zerówce, ale Pani też juz więcej jej nie będzie uczyła.
My chyba kupimy Pani storczyka.
sensymilia
Ja też byłam w RR i też mieliśmy ten sam problem w zeszłym roku jak mój syn kończył przedszkole. W prezencie daliśmy tablicę pamiątkową z ich zdjęciami (grupowe i indywidualne) - i tu nie błysnę inteligencją bo zapomniałam jak to się fachowo nazywa 37.gif . Zorientowałam się jaki będzie tego koszt, zebraliśmy w jeden dzień wszystkie dziec, żeby im zrobić zdjęcia. Wyszło rewelacyjnie i mam nadzieję, że zapoczątkowaliśmy nową tradycję na zakończenie. Wisi w sali i za kilka (kilkanaście 03.gif ) lat dzieciaki, odwiedzając swoje przedszkole będą mogły podejrzeć jak to kiedyś było 06.gif

no a do tego oczywiście kwiaty - dwa duże kosze (bo były dwie panie)
truska
sensymilia Fajny pomysł z ta fotką , może nbam tez się uda cos takiego icon_biggrin.gif
sensymilia


tak to wyglądało....wybaczcie, że osoby wycięte ale pewnie nie każdy z rodziców tych dzieci chciałby, żeby zdjęcia ich pociech były w necie...

zdjęcie było dość duże (70cm x 50cm) do tego każde z dzieci dostało wersję mini ....
Edziia
sensymilia takie zdjęcie to "tablo"- przynajmniej fotograf współpracujący z naszym przedszkolem tak to nazywa icon_smile.gif

My naszym dzieciom kończącym przedszkole takie tablo na pamiątkę robimy- każde dziecko otrzymuje wraz z innymi upominkami.

marysia550- mogę Ci powiedzieć, jak rodzice z mojej grupy się organizowali. Jedna z mam przygotowała krótki list do rodziców (opisała w nim, o co chodzi - na co organizowana jest składka i w jakiej wysokości i poprosiła o opinie) i w kopertach powkładała każdemu dziecku do szafki. Potem jednego dnia rano i jednego popołudniu dyżurował w szatni i zebrała pieniądze.
Wiem wszystko ponieważ miałam w grupie córeczkę moich przyjaciół i po jakimś czasie opowiedzieli mi jak wyglądało ich przygotowanie do pożegnania z przedszkolem icon_smile.gif

Ale wszystko zależy od tego jakich masz w grupie rodziców. Czy warto próbować dotrzeć do wszystkich? Tego nie wiem, ale spróbować możesz.

Co do tego co można kupić to powiem Ci, co my dostałyśmy:
- z koleżankami otrzymałyśmy płytkę ze zdjęciami z różnych uroczystości przedszkolnych, "order uśmiechu", na kolorowej kartce z bloku wszystkie dzieci podpisały się i rodzice umieścili to w antyramie, bukiet kwiatów, a dodatkowo dla każdego pracownika przedszkola po 1 długiej róży
- w zeszłym roku koleżanki otrzymały komplet biżuterii srebrnej z dodatkiem jakichś kamieni- każda w innym kolorze
- innym razem:1. pióro, 2.album o naszym mieście,3. płyty z muzyką poważną

Trochę się rozpisałam, ale może to Ci coś pomoże icon_smile.gif
sensymilia
CYTAT(Edziia @ Mon, 28 May 2012 - 21:41) *
sensymilia takie zdjęcie to "tablo"- przynajmniej fotograf współpracujący z naszym przedszkolem tak to nazywa icon_smile.gif


TAAAAAAAK!!!! eh dzięki Ci blagam.gif blagam.gif blagam.gif ocaliłaś mnie przed nieprzespaną nocą 29.gif
Ryjek
sensymilia ja mialam podobny problem jak moj Kacper konczyl zlobek. Ale z pomoca Pania z przedszkola, ktora co miesiac zbiera pieniadze mi sie udalo icon_smile.gif Poprosilam ja jakos na 2 miesiace przed koncem, o telefony do konkretnych osob. I wtedy gdy je dostalam, obdzwonilam, wyjasnilam i zbiorka byla w szafce mlodego. Tez zrobilam Paniom ksiege ze zdjeciem i dodatkowo byla duza bombonierka i kawa.
elfijka
u nas też się sprawdziła korespondencja szafkowa. Prezent to książka-album ze zdjęciami dzieciaków i laurkami od każdego, dzień w spa jeśli dobrze pamiętam a dla drugiej pani co tylko w tym roku miała z nimi zajęcia literatura szwedzka w ładnym wydaniu- bo to jej ulubione i dzięki niej nasze dzieci też kochają Pippi, dzieci z Bullerbyn, Emila iinne icon_smile.gif
Nam się udało bo mamy fajną grupę i fajnych rodziców. Z młodszej grupy też chyba 10osób teraz kończy i tam się już wszyscy nie dogadali- niektórzy wprost odmówili składki na wspólny prezent- reszta robi album i jakieś mniejsze prezenty bo w sumie tylko kilka osób się składa.
Poza tym oczywiście po kwiatku dla wszystkich pań a dla wychowawczyń i pani dyrektor jakies większe kwiatki.

Zdjęcia na toblo organizowało samo przedszkole- i na koniec dzieci dostają takie dyplomy ukończenia ze swoim zdjęciem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.