To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Odkomarzanie (działki rekreacyjnej)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anula7
Moja mama ma działkę rekreacyjną. Teren leśny, kilka tys. m2 (nie wiem dokładnie ile). Dookoła takie same działki (choć akurat jedna sąsiednia parcela niezagospodarowana, choć ogrodzona).

Dzieci spędzają tam zwykle latem trochę czasu (3-5 tygodni), no i wiadomo - komary dokuczają...

Czy takie opryski - odkomarzanie - dla działki mają sens?

Czy trzeba też odkomarzyć sąsiadów? - z tym raczej byłby kłopot.

Jak to najlepiej przeprowadzić, czy trzeba często powtarzać?

Jakie macie doświadczenia? icon_smile.gif
Ammm
U nas sprawdziło się rewelacyjnie. Działka wprawdzie mniejsza (1400 m2) i nie leśna (ale obok był rów, który był wylęgarnią komarów).
Przez ok 3 tygodnie po oprysku komarów praktycznie nie było. Wystarczyło opryskanie naszej działki.
Zupełnie nowa jakość 06.gif
Magawit
A ile ta nowa jakośc kosztuje? To jakiś preparat w płynie-jak na mszyce? Tak się tym psika? Po roślinach? A nie szkodzi toto, gdy jemy płody własnej działki? Przepraszam za naiwne może pytania...
grubassek:)
ja również chętnie poczytam odpowiedzi na zadane wyżej pytania icon_biggrin.gif
kiedy trzeba dokonać oprysku? czy maj- czerwiec, czy to nie ma znaczenia....
i czy faktycznie nie jest to szkodlliwe dla otoczenia... czy robic to wieczorem???? dzieci nastepnego dnia mogą przebywać na takim podwórku?
agrafkaa
to i ja się dołączam z pytaniami jak wyżej.Jaki to oprysk?Ile kosztuje?Jak często się pryska?Nie szkodzi nam?
Ammm
wydaje mi się, że płaciliśmy ok 500 PLN.

Hmmm, to właściwie nie jest oprysk, a raczej odymianie...Nie przyglądałam się dokładnie, czy oprócz dymu był jakiś płyn. Na rośliny nie szkodzi, ludziom raczej też nie.

Jak mieszkałam w Singapurze, to robili to systematycznie, bo wiadomo, że w takim tropiku to masa robactwa.
Anna20
odkomarzanie jest fajne zwłaszcza przed jakąś imprezą w plenerze icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.