To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wada serca i zapalenie oskrzeli

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dorotka25
W październiku ubiegłego roku zdiagnozowano u mnie wadę, polegającą na wypadaniu płatka zastawki mitralnej (przedni płatek jest mocniej wysycony), nieduży prolaps obu płatków. Kardiolog zalecił powtarzanie co pół roku echa serca, dodatkowo monitorowanie ciśnienia (trafiłam do szpitala z wysokim ciśnieniem i generalnie miałam po tym zdarzeniu przez okres 2 - 3 miesięcy nadciśnienie izolowane skurczowe). W kwietniu powtórzyłam echo - wada nie uległa zmianie w żaden sposób, ciśnienie się uspokoiło. Od kilkunastu dni serce coraz mocniej pobolewa, zdarzają się omdlenia. Jednego wieczora w zeszłym tygodniu ból był tak koszmarny, że byłam skłonna zadzwonić po karetkę, ale zasnęłam ze zmęczenia. Rano ból ustąpił, ale zaniepokojona moim stanem umówiłam się już do kardiologa.... Termin na lipiec. Podczas ostatniej wizyty lekarz mówił, że wada tego typu przy zmianach może być operowana, no i moje pytanie do tych, co już się z tą wadą spotkali: czy stosujecie jakieś leki (ja miałam jedynie Gopten do czasu uregulowania ciśnienia). Czy faktycznie wadę tę się operuje, jeśli pojawiają się nowe objawy i wada zaczyna utrudniać życie? (mi utrudnia, np. tracę przytomność w wymuszonej pozycji siedzącej - najczęściej za kierownicą albo podczas pracy przy komputerze).

Od zeszłego tygodnia stres, który i tak mam na co dzień, przekroczył już granicę mojej wytrzymałości, a do bolesności i duszności doszło silne zapalenie oskrzeli. Czy to też może mieć jakiś związek? Czekam na wizytę u lek. rodzinnego, przyjmie mnie dopiero w środę.
truska
Moim zdaniem nie powinnas tyle czekac na wizytę, ja na twoim miejscu poszukałabym lekarza który by mnie przyją wczesniej prywatnie.
Agnes-3
To nie zapalenie oskrzeli zaostrzylo problemy z sercem a stres.Jak najszybciej musisz byc przebadana u kardiologa.Masz mozliwosc zrobienia prywatnie /panstwowo(przepraszam nie znam sie na mozliwosciach) ekg.Moze rodzinny Cie wysle szybko na takie badanie?
Mierzysz sobie w domu sama cisnienie i puls?

Nie zwlekaj - to serce i lepiej jak pojdzies 3 razy bez potrzeby niz raz nie pojdziesz gdy musisz.
Dorotka25
Wiem, że to nie zap. oskrzeli zaostrzyło problemy sercowe - bo one wystąpiły szybciej niż zap. oskrzeli. Chodzi o to, czy obecnie zap. oskrzeli może pogorszyć kondycję serducha? Ciśnienie i puls mierze sama, jest z reguły podwyższone tylko wtedy, kiedy gorzej się czuję - w takich przypadkach też częściej mierzę. Będę nalegać na skierowanie na ekg od lek. rodzinnego. Próbuję znaleźć prywatnego dobrego kardio, poniekąd pechowo (i jednocześnie na szczęście) w rodzinie i wśród bliskich znajomych nikt nie miał problemów z sercem wcześniej, więc nawet nie wiem, kto jest dobry w okolicy.

edit: włączyła się mi automatyczna korekta i wyszła głupota...
truska
A w jakim województwie mieszkasz, bo nie pamietam .
Mogę zapytac mojego Michała on pracuje z kardiologami więc powinni znac dobrych lekarzy w innych miastach.
Dorotka25
pomorskie, ok. Gdańska.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Dorotka25 @ Mon, 28 May 2012 - 15:45) *
Wiem, że to nie zap. oskrzeli zaostrzyło problemy sercowe - bo one wystąpiły szybciej niż zap. oskrzeli. Chodzi o to, czy obecnie zap. oskrzeli może pogorszyć kondycję serducha? Ciśnienie i puls mierze sama, jest z reguły podwyższone tylko wtedy, kiedy gorzej się czuję - w takich przypadkach też częściej mierzę. Będę nalegać na skierowanie na ekg od lek. rodzinnego. Próbuję znaleźć prywatnego dobrego kardio, poniekąd pechowo (i jednocześnie na szczęście) w rodzinie i wśród bliskich znajomych nikt nie miał problemów z sercem wcześniej, więc nawet nie wiem, kto jest dobry w okolicy.

edit: włączyła się mi automatyczna korekta i wyszła głupota...


Dorotko, nie wiem, jak u dorosłych, ale kiedy moje Dziecko miało wadę serca wbito mi do głowy, że KAŻDA infekcja to zagrożenie zapaleniem wsierdzia i uszkodzeniem serca. Jeśli tylko możesz, zwijaj się do lekarza prywatnie. Dobrego.
Kaszanka
Może ale nie musi. Ja przy zapaleniu oskrzeli miałam straszne przeboje z sercem ale okazało się, że z powodu leków, to one powodowały okropne samopoczucie, omdlenia i wysokie ciśnienie.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Kaszanka @ Wed, 30 May 2012 - 08:38) *
Może ale nie musi. Ja przy zapaleniu oskrzeli miałam straszne przeboje z sercem ale okazało się, że z powodu leków, to one powodowały okropne samopoczucie, omdlenia i wysokie ciśnienie.


Nie musi, ale może... To pompka... ja bym nie ryzykowała.
Kaszanka
Oczywiście, że do kardiologa trzeba się wybrać jak najszybciej tym bardziej, że przed zapaleniem oskrzeli było gorsze samopoczucie.
gosiagosia
CYTAT([użytkownik x] @ Tue, 29 May 2012 - 21:07) *
Dorotko, nie wiem, jak u dorosłych, ale kiedy moje Dziecko miało wadę serca wbito mi do głowy, że KAŻDA infekcja to zagrożenie zapaleniem wsierdzia i uszkodzeniem serca. Jeśli tylko możesz, zwijaj się do lekarza prywatnie. Dobrego.



nam lekarze mowili, ze operowane serce a dokladnie miejsce szyc sa narazone na te infekcje i latwiej wychwytuja wszystkie zakazenia, stad moze dojsc do zapalenia wsierdzia.
uszkodzenie serca moze sie zdarzyc kazdemu, kto nie leczy infekcji np zapalenia oskrzeli, pluc, grypy itd.

natomiast wyczytalam nt tego leku gopten, ze nieodpowiednia dawka leku, moze wywolac zawal serca albo wylew krwi do mozgu u osob m in z wadami serca zastawkowymi. lekarz przepisujacy ten lek wiedzial o wadzie ?
Dorotka25
Dziewczyny dzięki. Zap. oskrzeli się utrzymuje, lekarz dał antybiotyk i kazał dużo odpoczywać, nic nie wysłuchał niepokojącego w sercu, ale kardiolog aktualny. Gosiu, wiedział... zapisał mi go mój kardiolog... trzymając w ręku wszystkie wyniki badań - ekg i echo też.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.