To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak napisać podanie o innego nauczyciela

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lila_
Dziewczyny mam problem co napisać w podaniu o innego nauczyciela w przyszłym roku dla mojej córy??

Chodzi o matematyczkę i dyrektorka szkoły chce takie pismo aby miała podkładkę a ja nie wiem jak napisać,że akurat tej pani nie chcemy icon_neutral.gif
Miał tę panią mój syn i jest najsłabsza ze wszystkich matematyków, nie potrafi wytłumaczyć,robi błędy w zadanych pracach jak i w sprawdzaniu ich - no ogólnie jest problem z nią i to ogromny.
Wiedząc to wszystko co wiem chcę uchronić córkę przed nią - tylko nie wiem co napisać w tym podaniu bo gdyby chodziło o zmianę to bym wiedziała a tu mam problem moralny ile mogę napisać i co powinno być zawarte w tym podaniu icon_neutral.gif

Może macie pomysły jak to sensownie napisać???? blagam.gif
wiewiórczak
Lila, ta nauczycielka uczyła syna, ale córki jeszcze nie?
Dowiedziałaś się, że będzie uczyć córkę i nie chcesz przydziału tego nauczyciela?
Dobrze rozumiem?
Lila_
Tak - uczyła syna a córka dopiero będzie zaczynała naukę w klasie 4 i trochę z wyprzedzeniem działam, bo nie chcę aby córka trafiła na tę nauczycielkę.
Matematycy są jeszcze nie przydzieleni do klas 4 więc chcąc uchronić dzieciaki z obecnej klasy 3 mamy napisac pismo do dyrektorki, że nie chcemy jej dla naszych dzieci w klasie 4-6 i dyrektorka będzie miała podstawę do przedzielenia innego matematyka.
wiewiórczak
A może nauczycielka stała się lepszym pedagogiem?

Lila, napisz wprost ogólnikami np.: Nauczyciel ma trudności z przekazaniem uczniom wiedzy i wykształceniu umiejętności matematycznych, nie podejmuje działań w zakresie wspomagania wszechstronnego rozwoju ucznia, niewłaściwa kontrola zeszytów uczniów.

Dziwna sytuacja, bo dyrekcja wiedząc o błędach mogłaby dokonać oceny pracy tego nauczyciela i wskazać obszary do poprawy.
W zaistniałej sytuacji Twoja córka dostanie (Twoim zdaniem) lepszego nauczyciela, a któraś inna klasa gorszego, co dla szkoły nie jest dobrym rozwiązaniem.
Nie wiem, czy mogłabym ufać dyrekcji w takich okolicznościach.

I czy w tych działaniach jesteś osamotniona, czy to inicjatywa grupy rodziców?
Lila_
Jakoś tej poprawy u nauczycielki nie widać a ciągle mamy z nią do czynienia.

No właśnie muszę tymi ogólnikami pisać a polotu w ciąży nie mam wcale 37.gif

Sytuacja bardzo dziwna z tą nauczycielką - wiadomo,że ma problemy z nauczaniem i nie ma rewelacyjnych wyników ( no może i ma ale teraz to wyłącznie zasługa rodziców bo inwestujemy w prywatne lekcje dla dzieci i zasługa wychowawczyni, która organizowała im zajęcia dodatkowe u innej matematyczki celem próby wyrównania zaległości u dzieci) i dyrekcja z tym nic nie robi zbytnio lub tego nie widać - zaleciła nam rodzicom pracę i naukę z dziećmi w domu 37.gif

W zaistniałej sytuacji i z tego co się dowiedziałam gorzej nie trafimy.
Przyznaje egositycznie,że mało mnie interesuje co jest dobrym rozwiązaniem dla szkoły czy innej klasy - dyrekcja wie jaki jest problem, bo temat poziomu nauki matematyki akurat tej nauczycielki jest bardzo dobrze znany dyrekcji a ja nie widzę żadnej reakcji i wszystko toczy sie tak jak toczyło - więc egoistycznie myślę o dobrym nauczycielu dla mojego dziecka i Jej kolegów i koleżanek bo widzę ten problem od 3 lat i miałabym sobie wiele do zarzucenia,że nie zrobiłam nic aby je ochronić.

Zaczęłam cały ten proceder i go realizuję bo jestem chyba jedynym rodzicem , który wie coś więcej o nauczycielach w starszych klasach.
Rodzice wiedzą o tym co może spotkać nasze dzieci bo wydaje mi sie ,że bardzo obiektywnie przedstawiłam im problem z wszystkimi przykładami i sugestiami osób, które miały do czynienia z wynikami nauczania tej pani i pytałam się czy mają coś przeciwko aby zawalczyć o innego nauczyciela - nikt nie miał.
Tym bardziej,że odbędzie się to zanim nauczyciele będą wiedzieli jakie klasy będą uczyć w przyszłym roku więc afrontu pani od matematyki nie robię i nie narażam na nieprzyjemności czy ośmieszenie bo nie to jest moim celem absolutnie.
wiewiórczak
Lila, nauczyciele już znają przydział godzin na rok szkolny 2012/2013, jeśli dyrektor działa zgodnie z prawem, to nie tak że pani w sierpniu dowie się, że uczy 4d zamiast 4b.
Przez moment pomyślałam, że może szkoła niepubliczna, ale tu również dyrektor musi wcześniej poinformować nauczyciela o przydziale godzin.

Napisałam ogólnikowo, bo Ty ogólnikowo referowałaś:
1. "najsłabsza ze wszystkich" - trudno o argumentację, chyba że znasz wyniki sprawdzianów szóstoklasisty tej nauczycielki w zestawieniu z innymi nauczycielami, wyniki konkursów matematycznych itp.
2. "nie potrafi wytłumaczyć" - już napisałam w poprzednim poście
3." robi błędy w zadanych pracach" - tu można argumentować niepoprawność merytoryczna w przygotowanych materiałach, ale powiem Ci, że ja jako nauczyciel nigdy tego argumentu nie użyłam, bo mój syn mógł przepisać zadanie błędnie z tablicy na przykład, a nie mam prawa żądać wglądu w zeszyty innych dzieci.

Z drugiej strony, jeśli dyrektorka potrzebuje "podkładki", to jakie ma znaczenie formalny charakter, skoro to nie dokument?
Pisz, jakie błędy zauważyłaś w edukacji starszego syna i już.

Lila_
dzięki wiewiórczak icon_biggrin.gif

z tego co mi powiedziała dyrektorka to musi powiedzieć nauczycielom na konferencji który nauczyciel jaką klasę będzie uczył a jeszcze nie do końca wie jak będzie bo czeka na info od nauczycieli którzy są na urlopach zdrowotnych czy wrócą czy nie - tak mi to przynajmniej tłumaczyła.

Wyniki znam ze stycznia na tle innych klas szóstych i właśnie one mnie przeraziły bo nikt się nie spodziewał,że az tak kiepsko wypadają 37.gif
ulla
Poszukaj sprzymierzeńców wśród innych rodziców. Chyba, że już masz. Im więcej osób podpisze takie podanie, tym większe szanse na pozytywne rozpatrzenie.



Ps. swego czasu w drugiej klasie liceum (pod koniec II kl) napisaliśmy podanie o zmianę nauczyciela historii. Babsztyl, który nas uczył, nie uczył - klepała to co w podręczniku i co każdy bez problemu mógł przeczytać sobie sam. Był temat lekcji jak odpowiedni rozdział w książce i podpunkty - takie jak wyodrębnione podrozdziały w książce. Odpwiedzi ustne - jak się wyklepało jak w książce - piątka, reszta wedle uznania. Klasówki sprawdzała dziwacznie, większości chyba nie czytała, dowodem "sprawdzenia" było zakreślenie na czerwono skreśleń (nigdy nie doszłam po co, skreślone to skreślone, zwłaszcza, że czasem dotyczyło wyrazu/początku wyrazu), a mimo to potrafiła przegapić poprawną odpowiedź na pytanie i go nie zaliczyć.
Ja niby nie miałam źle, bo lubiłam historię i ona pamiętała, że ja umiem, więc oceny dostawałam z tych lepszych...ale przeginała na każdej linii.
Złamaliśmy się, jak kiedyś zorganizowaliśmy bunt, po którejś klasówce i zażądaliśmy powtórnego sprawdzenia prac, i zaczęła wrzeszczeć, że ma nas już na swojej "czarnej liście", a w przyszłym roku będziemy mieć z nią jeszcze WOS i dopiero zobaczymy i jeszcze ją popamiętamy.
I strasznie czuła była na "tytuły" - zwrócić się do niej proszę pani zamiast pani profesor, było niewybaczalne.

Napisaliśmy podanie, które niezgodnie chyba z przepisami dyrektor pokazał babie bez naszego udziału - i oczywiście zaprzeczyła. Na szczęście mieliśmy "plecy" - wicedyrektorka uczyła nas matematyki i bardzo naszą klasę lubiła - nie bez wzajemności, choć nauczycielem była średnim, druga wice była naszą byłą wychowawczynią (z I kl., jak została wice musiała zrezygnować z wych.) i naszą nauczycielką chemii - super, więc nam wygadały. Już prawie zaczęliśmy angażować rodziców w pisanie podania, a tu nagle się okazało, że jednak nie - z tą panią już nic nie będziemy mieć do czynienia. Do końca edukacji, nawet zastępstwo się nam/jej nie trafiło. Ba, na naszej maturze jej nie było.
Agnieszka AZJ
Lila, a może odwrotnie ? Nie piszcie, że nie chceie tej pani, tylko że prosicie o to, zeby klasę uczył inny konkretny nauczyciel - z uzasadnieniem, że klasy które uczy osiągają bardzo dobre wyniki.
Lila_
Dzięki dziewczyny - napisałam ogólnie o wynikach i trosce o nasze dzieci icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.