To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Druga zmaina w przedszkolu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

oluśia
Kapi idzie do pięciolatków do grupy, która ma oddział w naszej szkole i został przydzielony na drugą zmianę od 12.15-17.00
Jestem załamana 41.gif
Tak się cieszyłam, bo Kapi z racji swojej diety i choroby nie chodził do przedszkola a tu takie schody od początku.
Dla mnie te godziny to koszmar już nie wspomnę o organizacji siedzę i dumam i jakoś tego nie widzę ech
katarakta
On idzie co zerowki? Kurcze niezle zrobili ze takie maluszki beda siedziec po nocy w szkole.
Tak nie powinno byc.
dankin-82
kurcze ale głupote ktoś zrobił 37.gif
ja bym była mega wściekła
nie możesz gdzieś pójść porozmawiać, napisać?
elfijka
u nas w szkole też jest zerówka na dwie zmiany ale żeby było sprawiedliwie to mają pon-śr-pt na rano i wt-czw na popołudnie albo odwrotnie. Plan stały dla każdej klasy oczywiście. Dla wielu dzieci to niewielka różnica bo i tak poza lekcjami siedzą na świetlicy od 7 do 18.
joannabo
JUtro mija termin na złożenie podania do dyrektora szkoły o nauczanie domowe. Co prawda wymagna jest opinia poradni, ale jesli złożysz podanie, to możesz później uzupełnić załączniki. Będziesz miała wyjście, a nikt Ci nie zabroni zrezygnować z tej opcji.

A w ogółe to świństwo 21.gif
Gosia z edziecka
CYTAT(oluśia @ Wed, 30 May 2012 - 14:14) *
Kapi idzie do pięciolatków do grupy, która ma oddział w naszej szkole i został przydzielony na drugą zmianę od 12.15-17.00

no to wyrównano mu szanse - ma szansę pochodzić na druga zmianę 21.gif

Dorott
u nas też są dwie zmiany ale co drugi tydzien...więc dzieci jeden tydzień chodzą na rano, drugi na popołudnie....
w zeszłym też roku były dwie zmiany i jedna chodziłą na popołudniu cały I semestr a druga w drugim semetrze...
oluśia
CYTAT(joannabo @ Wed, 30 May 2012 - 23:43) *
JUtro mija termin na złożenie podania do dyrektora szkoły o nauczanie domowe. Co prawda wymagna jest opinia poradni, ale jesli złożysz podanie, to możesz później uzupełnić załączniki. Będziesz miała wyjście, a nikt Ci nie zabroni zrezygnować z tej opcji.

A w ogółe to świństwo 21.gif



Najchętniej bym tak zrobiła ale bardzo chcę żeby Kapi miał większy kontakt z rówieśnikami.
Byłam na rozmowie u Pani Dyrektor powiedziała , że pomyśli może go przeniesie na pierwszą zmianę. Tylko, że dużo osób chce na rano i tu jest problem bo jest jedna sala. I raczej nie liczę na cud
MamaStokrotki
aż trudno mi w to uwierzyć?? w życiu o czyms takim nie słyszałam! a kto te dzieci tam dowiezie na 12?... przecież ludzie pracują od 8...
sdw
Takie drugozmianowe dzieci pracujących rodziców zasilaja zwykle szeregi świetlikowiczów. Po czem na lekcjach są padnięte i nieznośne ze zmęczenia. Nazywa się je niegrzecznymi, trudnymi dziećmio icon_mrgreen.gif

P.S. Też nienawidzę drugich zmian.
agnese
u nas w wielu szkołach są dwie zmiany, ale jeszcze sie nie spotkałam by codziennie, raczej 2-3 dni w tygodniu
oluśia
CYTAT(sdw @ Fri, 01 Jun 2012 - 18:27) *
Takie drugozmianowe dzieci pracujących rodziców zasilaja zwykle szeregi świetlikowiczów. Po czem na lekcjach są padnięte i nieznośne ze zmęczenia. Nazywa się je niegrzecznymi, trudnymi dziećmio icon_mrgreen.gif

P.S. Też nienawidzę drugich zmian.


Najgorsze jest to, że na świetlicę dziecka nawet nie mogę zapisać bo my pod przedszkole należymy.
Nasza rodzina to ranne ptaszki więc druga zmiana mnie nie przekonuje i koniec raczej tego tematu tak nie zostawie
sdw
Olusia, pewna jesteś, że nie możesz dziecka zapisać na świetlicę? Wszystkie zerówki mieszczace się w szkolach, to oddzialy przedszkolne. Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że przedszkole ma zajecia dydaktyczne w szkole. Czyli co, wynajmują od szkoly salę lekcyjną? Jak to jest rozwiązane? CZy też może przedszkole zostalo polączone ze szkolą, ale w takim przypadku powinnaś mieć możliwość zaprowadzania dziecka rano albo do świetlicy albo do przedszkola, z którego dzieci bylyby przez nauczyciela prowadzane na zajecia dydaktyczne do szkoly. Ale czy w świetle nowych przepisów nie jest tak, ze przedszkola obowiazkowe zajecia dydaktyczne powinny mieć w godzinach dopoludniowych? Nie wiem, a nie bardzo mam czas szukać.

A w przypadku gdyby Twoj syn zostal przydzielony na pierwszą zmianę będzie mial mozliwosc korzystania z opieki po zakończeniu zajęć lekcyjnych? Nie będziesz miala problemu z odebraniem go ze szkoly o dwunastej w poludnie?

Kurcze, dziwne to wszystko...
oluśia
Sdw świetlica szkolna jest tylko i wyłacznie dla uczniów a przedszkole wynajmuję jedną salę ponieważ brakło miejsca w przedszkolu dla dzieciaki z 5-godzinnym nauczniem przedszkolnym .Byłam rozmawiałam i nie ma takiej opcji.
Wybraliśmy taką opcję 5-godzinna dla Kacpra ponieważ on dalej na swoich dietach więc opcja zabrania swojego jedzenia najbardziej mi odpowiada a najbardziej kontrola tego co będzie jadł 37.gif bo ja mam wiele zastrzeżeń co do jadłospisów w przedszkolach ale to inna bajka.
A jak będziemy w pracy obydwoje to rano ja go zaprowadzam albo Oliwka a rodzice go odbierają i zabieraja do siebie.
Problem jest taki z tą druga zmianą , że ja idę na ósmą to dziadki beda musieli po Kacpra przyjechać zabrać do siebie przywieś na 12 i odebrać o 17 bo my jesteśmy w domu dopiero o 18.30
Mój mąż pracuje w systemie 12 godzin dniówka, nocka, dwa dni wolne i jak w tygodniu wypadnie mu nocka to ja go rano zaprowadze a on wysypia się do 12 i odbiera Kacpra wtedy rodzice mają wolne icon_smile.gif nie są na miejscu muszą dojechać z wioski a ja chcę ich jak najmniej angażować.
Taka opcja odbierania z drugiej zmiany Kacpra nie będzie codziennie bo ja pracuję trzy raz w tygodniu teraz ale wszystko może się zmienić więc logistycznie wolę ta pierwszą zmianę.
Eliszka
A nie dasz rady wynegocjować żeby ta druga zmiana była jakoś na przemian z pierwszą?
Bo to w sumie niesprawiedliwe.
Może system 2/3 dni w tygodniu przeszedłby?
Tylko teraz pewnie buntowaliby się rodzice tych dzieci, które dostały się na ranną zmianę. To może przejdzie opcja, ze w przyszłym semestrze zmiana?
oluśia
Uff jesteśmy na pierwszej zmianie balety.gif
Oj jak bardzo, bardzo siÄ™ cieszymy
użytkownik usunięty
O!!! Jak super!!! Strasznie się cieszę. Druga zmiana w tej sytuacji to jakaś pomyłka.
oluśia
Paka dokładnie tak jak piszesz druga zmiana to pomyła a pierwsza szczęście icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.