To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Trampolina ogrodowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Anecznik
Nie wiem czy dobrze umieszczam temat w razie czego proszÄ™ o przeniesienie icon_wink.gif

Na urodziny dzieciaków chcę kupić im wspólny prezent w postaci trampoliny ogrodowej. Zastanawiam się jednak na co należy patrzeć przede wszystkim. Nie chodzi mi w tej chwili o rozmiar a o konstrukcję wykonania. Siatka musi być i owszem oraz drabinka no i plandeka, ale to już na drugi plan schodzi. Może coś doradzicie z własnego doświadczenia?
malgosia1968
zwróciła bym uwagę jak jest zabezpieczone wejście na trampolinę, jak jest zamykane
kiepskie zapięcie może doprowadzić do tego, że dziecko może wypaść w czasie swoich skoków i przewrotów
OLA77
My też chcemy dzieciu zakupić na działkę. Mój D. twierdzi, że najlepsze sa te w których siatka nie okala tych drążków tylko jest przed nimi. Zmniejsza to ryzyko walnięcia się icon_smile.gif
Anecznik
CYTAT(malgosia1968 @ Wed, 30 May 2012 - 12:46) *
zwróciła bym uwagę jak jest zabezpieczone wejście na trampolinę, jak jest zamykane
kiepskie zapięcie może doprowadzić do tego, że dziecko może wypaść w czasie swoich skoków i przewrotów


A to rzeczywiście cenna uwaga, nawet mi to do głowy nie przyszło... Zastanawia mnie jednak czy siatka ma byc bezpośrednio połączona z rurkami czy też ma być od rurek odstęp.

Czyli TAKA czy TAKA? Ja bym obstawiała za propozycją pierwszą...

edit: w tym pierwszym linku również jest jakieś mocniejsze zabezpieczenie wejścia przed wypadnięciem
OLA77
ja pisałam o tej 2-giej:)
edit. dopatrzyłam się, że obie mają siatkę przed tymi rurkami.
Anecznik
CYTAT(OLA77 @ Wed, 30 May 2012 - 13:50) *
My też chcemy dzieciu zakupić na działkę. Mój D. twierdzi, że najlepsze sa te w których siatka nie okala tych drążków tylko jest przed nimi. Zmniejsza to ryzyko walnięcia się icon_smile.gif


Właśnie tak samo pomyślałam, ale jednak mi bardziej podchodzi na okalana siatką, gdyż wydaje mi się, że otoczone gąbką nie powinny powodować niebezpieczeństwa w razie uderzenia
Anecznik
CYTAT(OLA77 @ Wed, 30 May 2012 - 13:54) *
ja pisałam o tej 2-giej:)
edit. dopatrzyłam się, że obie mają siatkę przed tymi rurkami.


W sumie obie, ale ta druga ma tą siatkę jednak kilka centów dalej od rurek... A Wy macie już cos na oku?

edit: a jednak obie są takie same...hehe, źle link wstawiłam, muszę poprawić icon_wink.gif
malgosia1968
CYTAT(Anecznik @ Wed, 30 May 2012 - 15:57) *
Właśnie tak samo pomyślałam, ale jednak mi bardziej podchodzi na okalana siatką, gdyż wydaje mi się, że otoczone gąbką nie powinny powodować niebezpieczeństwa w razie uderzenia

na te słupki powinien być naciągany styropian odpowiedniej grubości
OLA77
póki co szukamy:)
Anecznik
A nie wiecie co to jest za oznaczenie przy trampolinach FT to chyba jednoznaczny wskaźnik średnicy?
Abotak
CYTAT(Anecznik @ Wed, 30 May 2012 - 14:17) *
A nie wiecie co to jest za oznaczenie przy trampolinach FT to chyba jednoznaczny wskaźnik średnicy?


nie wiemgdzie to oznaczenie ale jesli przy srednicy to chodzi po prostu o angielska jednostke miary ft= foot ( stopa angielska)
Przelicznik na metryczne


co do rodzaju, nie doradze specjalnie.
My mamy od 7 lat otrzymana w spadku od znajomych wyprowadzajacych sie do domu z mniejszym ogrodem
Nie wiem jaka ona ( w sensie marki) ale z pewnoscia solidna.
Z tych duzych rozmiarowo.
Swietnie sie trzyma pomimo intensywnej eksploatacji calorocznej ( nie skladamy jej na zime bo wtedy tez jest w uzyciu)
Nigdy nie uzywalismy siatek ochronnych.
Dziatwa nauczyla sie savoir- vivre`u trampolinowego i zasad BHP icon_wink.gif i nigdy nie bylo najmniejszego wypadku.
Nawet z dziecmi na przyjezdne.
Mysle ze po prostu duza zapewnia ten komfort.
Inaczej z taka mniejsza.
Nie zachecam oczywiscie do rezygnacji z siatki ( choc jedna z waznych zalet trampoliny to wlasnie ksztaltowanie ww i rozwijanie `swiadomosci` przestrzennej, koordynacji i innych takich wiec dla mnie tu siatkowanie mija sie z celem)
ale i w zw z powyzszym nie poradze w sprawie wyboru.

Natomiast 3 grosze w sprawie rozmiarow wlasnie.
Otoz i ze wzgledow bezpieczenstwa i dla samej frajdy naprawde lepiej zainwestowac w wieksza raczej niz mniejsza ( o ile miejsce pozwala)

Wielu znajomych majaych male trampoliny zaluje ze nie wybrali wiekszej

I chyba nie sa wyjatkiem bo tu tez o tym pisza
Agnes-3
Mamy od....chyba 5 lat 457cm.Byla z siatka ale w tym roku zdjelismy.Dzieciaki stwierdzily ze zle sie skacze "Z".
Nic sie z nia nie dzieje.Nawet moj niemal 100 kg maz na niej skacze 48.gif .Czesto skaczemy w trojke.a jak dobrze robi na miesnie brzucha.Sciagamy na zime plandete,drabinke a stelarz stoi caly rok.Nie rdzewieje, jak nowka caly czas.
Anecznik
Dzięki dziewczyny z rady. U nas akurat siatka niezbędna gdyż starszy syn koordynacyjnie nie jest dobry choć widzę, ze jest dużo lepiej niz przed rokiem, a młodszy po prostu jest za mały aby skakać na trampolinie bez siatki, a to mały bardzo odważny człowieczek i jeszcze nie potrafi łączyć zdarzeń przyczynowo skutkowych aby przewidzieć co się może zdarzyć.

Co do rozmiaru to taka wielgachna raczej ponad połowę miejsca do zabawy by nam zajęła a jest jeszcze w tym miejscu huśtawka no i basen dla dzieciaków. Myślałam o 312, ale przypuszczam, że taka większa jest pewnie i bardziej bezpieczna. No i kwestia finansowa bo o ile ja bym była chętna dorzucić dzieciakom więcej kasy na większa trampolinę (prezent składkowy) to mój mąż jest typem człowieka "po co to, poskaczą i im się znudzi" icon_wink.gif.
Agnieszka Kamila
to ja ci powiem z mojego doświadczenia, nam miejsce pozwalało jedynie na trampolinę 180 cm ponieważ w zimie mamy ją w domu zeby się dzieciaki mogły wyżyć kiedy nie da się iść na dwór,
największą wadą mojej jest to ze siatka ochronna jest niezamykana, tzn tkanina jest "założona" na siebie, wystarczy ją rozchylić zeby do trampoliny wejsc lub z niej wyjść, przez co nie mogę zostawic w niej dzieciaków samych, tym bardziej ze to co potrafi w trampolinie robić prawie czterolatek razem z trochę więcej niż roczniakiem mnie przyprawia o zawrót głowy. i tak zamiast luzu to muszę koczowac przy tym wyjsciu i pilnować dzieciarni

dlatego dla mnie priorutetem byłoby porządne zamknięcie, ojj chciałabym dużą w której mogłabym tez poszaleć z dzieciakami, ale na taką niestety miejsca nie było i nie ma

Anecznik
CYTAT(Agnieszka Kamila @ Wed, 30 May 2012 - 19:25) *
to ja ci powiem z mojego doświadczenia, nam miejsce pozwalało jedynie na trampolinę 180 cm ponieważ w zimie mamy ją w domu zeby się dzieciaki mogły wyżyć kiedy nie da się iść na dwór,
największą wadą mojej jest to ze siatka ochronna jest niezamykana, tzn tkanina jest "założona" na siebie, wystarczy ją rozchylić zeby do trampoliny wejsc lub z niej wyjść, przez co nie mogę zostawic w niej dzieciaków samych, tym bardziej ze to co potrafi w trampolinie robić prawie czterolatek razem z trochę więcej niż roczniakiem mnie przyprawia o zawrót głowy. i tak zamiast luzu to muszę koczowac przy tym wyjsciu i pilnować dzieciarni

dlatego dla mnie priorutetem byłoby porządne zamknięcie, ojj chciałabym dużą w której mogłabym tez poszaleć z dzieciakami, ale na taką niestety miejsca nie było i nie ma


Myślę, że trampolina zapinana na zamek plus ewentualnie dodatkowe zapięcie wystarczyło by. Nie wyobrażam sobie nie zamykanej zupełnie. Dzięki za poradę icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
My mamy taką z Decathlona - bez drabinki, bo nasze dzieci duże, ale jak nas odwiedzają przedszkolaki zza płota icon_wink.gif to też sobie radzą. Siatka zamykana na suwak i jeszcze paski, ale tych drugich niegdy nie używamy.
Mamy ją drugi sezon i jest w swietnym stanie. Z jednym wyjątkiem - na stelaż zakłada się gąbki, a na nie pokrowiec z takiego cienkiego materiału. I ten materiał na szczycie jest poszarpany, bo ptaki czasem siadają na tym 37.gif
Anecznik
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 30 May 2012 - 22:17) *
My mamy taką z Decathlona - bez drabinki, bo nasze dzieci duże, ale jak nas odwiedzają przedszkolaki zza płota icon_wink.gif to też sobie radzą. Siatka zamykana na suwak i jeszcze paski, ale tych drugich niegdy nie używamy.
Mamy ją drugi sezon i jest w swietnym stanie. Z jednym wyjątkiem - na stelaż zakłada się gąbki, a na nie pokrowiec z takiego cienkiego materiału. I ten materiał na szczycie jest poszarpany, bo ptaki czasem siadają na tym 37.gif


Fajna ta trampolina, ale i cena superowa 29.gif Ja siÄ™ obawiam o koty u nas czy tej trampoliny nie zniszczÄ… 37.gif
grzałka
my mamy taką. Póki co super, ale mamy dopiero 2 miesiące, kupiliśmy z polecenia koleżanki, która ma już dwa lata i bardzo sobie chwali

w ogóle trampolina to jeden z lepszych zakupów wg mnie
pati.n
My nie mamy żadnej, ale sasiedzi po jednej stronie maja i po drugiej, a zważywszy, że dzieciaki robia przejście po wszystkich placach zabaw icon_wink.gif to korzystamy z jednej i z drugiej.
Lepsza taka większa, ta mniejsza jest jakaś twarda i dzieciaki nie za bardzo ja lubią. Na większej Piotrek szaleje razem z 8 letnim włascicielem i tak rozrabiaja, że ja sobie nie wyobrażam bez siatki, w zyciu.
Abotak
Pati.n, no niespelna 2latek do spolki z 8latkiem ( jesli w dodatku jeszcze niezbyt oswojonym z takim drobiazgiem)
to ja sobie po spolu nawet na samej trampolinie nie wyobrazam icon_wink.gif

Moi tez szaleja, salta i te rzeczy, ale z wyczuciem i wiedza ze jesli ktos chce szczegolnie pokombinowac, to ma sie trzymac pewnych zasad ( nie kiedy sa inni wokol, zwlaszcza mlodsi, ma sie trzymac srodka itd)
pati.n
CYTAT(Bogusia123456 @ Fri, 01 Jun 2012 - 15:22) *
Pati.n, no niespelna 2latek do spolki z 8latkiem ( jesli w dodatku jeszcze niezbyt oswojonym z takim drobiazgiem)
to ja sobie po spolu nawet na samej trampolinie nie wyobrazam icon_wink.gif


8 latek wie że jak skacze z Piotrkiem to ma uważać, ale i tak tak szaleja icon_wink.gif w duecie icon_smile.gif Piotrek go uwielbia, chodzi za nim jak pisek icon_wink.gif
rysa154
CYTAT(Agnieszka Kamila @ Wed, 30 May 2012 - 21:25) *
to ja ci powiem z mojego doświadczenia, nam miejsce pozwalało jedynie na trampolinę 180 cm ponieważ w zimie mamy ją w domu zeby się dzieciaki mogły wyżyć kiedy nie da się iść na dwór,
największą wadą mojej jest to ze siatka ochronna jest niezamykana, tzn tkanina jest "założona" na siebie, wystarczy ją rozchylić zeby do trampoliny wejsc lub z niej wyjść, przez co nie mogę zostawic w niej dzieciaków samych, tym bardziej ze to co potrafi w trampolinie robić prawie czterolatek razem z trochę więcej niż roczniakiem mnie przyprawia o zawrót głowy. i tak zamiast luzu to muszę koczowac przy tym wyjsciu i pilnować dzieciarni

dlatego dla mnie priorutetem byłoby porządne zamknięcie, ojj chciałabym dużą w której mogłabym tez poszaleć z dzieciakami, ale na taką niestety miejsca nie było i nie ma


a w ile osob mozna na takiej wielkosci skakać?dwie małe byłyby ok? 03.gif
Agnieszka Kamila
u nas mieszczą się dwie małe czasem 3 ale jedno małe jest naprawdę małe bo ma niecałe 1,5 roku, ale jak przychodzi do nas znajoma 4 latka to z moim 4letnim synkiem spokojnie się mieszczą

... a tak z innej beczki czy trampolinę można jakoś przymocowac do podłoża? bo u mnie właśnie zawiał wiatr - nie jakis specjalnie mocny a ona się przewróciła

21.gif
Anecznik
My myślimy o kupnie 312 bądź 374, ta druga opcja bardziej mi odpowiada, ale mam niestety ograniczony budżet i braku możliwości naciągania w tej kwestii. Staram się polować na aukcjach, ale jak na razie dwie już przegrałam...zaledwie o grosze 21.gif

A co do mocowania trampoliny do podłoża to wydaje mi się, że możliwość jest tylko facet powinien mieć jakis dobry pomysł aby ją przymocować. Mała jednak ma prawo się przewrócić bo jest mniej stabilna od większej.
Abotak
nasza nie ma tendencji do pzremieszczania sie, ale moze dlatego ze nie jest tak zupelnie na otwartej przestrzeni ( mamy wysokie drzewa wokol)

W linku ktory wczesniej podawalam jest tez info jak zapobiegac fruwaniu
O tu rozwiazanie

milutka
Mój mąż wczoraj wyskoczył do swojej chrześniaczki , że kupi jej większą trampolinę, nie zdawał sobie sprawy, że taka kosztuje dużo, bo dla nas w tym momencie 600zł to dużo.

Więc mam pytanie jaką najlepiej średnicę kupić dla 6 latki , pewnie będzie skakać też tam 1,5 roczniak, ale też coś ich mama wspominała, że też by chciała tam poskakać, ona mówiła o takiej 300cm, no ale ta cena, nie stać nas icon_sad.gif
Ehh nawet te 200zł to dużo dla nas w tym momencie.
mim0za
My mamy około 3,5 m i nie jest to duża trampolina. Dzieci ( 9 i 16 lat) skaczą pojedyńczo. Ja czasami też. Kupiliśmy w Decathlonie za 999 zł już z siatką ochronną.
AmiLa
milutka, moje dziewczyny maja trampoline 2,5m (6-latka i 3,5 latka) i spokojnie skacza we dwie, a nawet i w czworke jak dzieci sasiadow albo znajomych byly. moim zdaniem taka jest wystarczajaca i nie zajmuje ci pol ogrodu.
ja za moja zaplacilam 130 euro, ale jest bardzo stabilna, siatka zamykana na zamek, to przykrycie przeciwdeszczowe bylo w komplecie
milutka
CYTAT(AmiLa @ Mon, 30 Jul 2012 - 14:19) *
milutka, moje dziewczyny maja trampoline 2,5m (6-latka i 3,5 latka) i spokojnie skacza we dwie, a nawet i w czworke jak dzieci sasiadow albo znajomych byly. moim zdaniem taka jest wystarczajaca i nie zajmuje ci pol ogrodu.
ja za moja zaplacilam 130 euro, ale jest bardzo stabilna, siatka zamykana na zamek, to przykrycie przeciwdeszczowe bylo w komplecie


To może popatrzymy za taką 2,5 metrową, najwyżej będzie musiała poczekać do swoich urodzin, na początku września ma i napisze do jej mamy czy się dołożą.
Anecznik
My kupiliśmy jednak 312 szkoda mi było dokładać 150 zł na większą, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Trampolina jest akurat na nasze miejsce na trawniku z większą byłby już problem. Skaczą tam dzieciaki i czasami ja z nimi. Zdarza się, że i 4 dzieci, nic się nie dzieje. Na all dałam za nią dokładnie 588 zł z przesyłką, więc nie wiele, a jest super jakościowo. Sąsiedzi kupili w jakimś sklepie 305 i zapłacili 700 zł 37.gif i do tego bardzo im skrzypi.

Milutka u nas trampolina była prezentem składkowym dla chłopców na urodziny. Myślę, że takie rozwiązanie jest dobre bo ja osobiście nie dałabym rady kupić na prezent chrześniakowi takiego drogiego cuda 37.gif Dogadaj się z rodzicami i na pewno będą za icon_wink.gif.
Karlatynka82
Witam Po zapoznaniu się z opiniami przedmówczyń zdecydowałam się dziś na zakup [edit:moderacja] . Trampolina będzie po świętach więc mam nadzieje że już jakaś wiosenna pogoda dopisze.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.