To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wypalanie nadżerki - mam w sobotę...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

matylda315
Podzielcie się swoimi doświadczeniami proszę. Chciałabym wiedzieć , jak przebiega zabieg ? Jak później wygląda gojenie ? Czy boli ?
edit : błąd icon_wink.gif
Joka
Matylda - nie pamiętam dobrze, bo miałam wypalaną jakoś po urodzeniu Emilki, więc prawie 5 lat temu; sam zabieg krótki, trochę nieprzyjemne uczucie, ale nie bolesne, nie kojarzę, zeby coś mnie potem bolało; dla mnie najważniejsze, że wypalanie okazało się skuteczne i od tej pory nadżerki nie mam; trzymam kciuki i ściskam, będzie dobrze; ja byłam zestresowana, a okazało się, że niepotrzebnie
matylda315
Dzięki Joka icon_smile.gif ...mam nadzieję ,że i u mnie zabieg ędzie skuteczny, bo z nadżerką zmagam się już dłuuugo i jest ona duża , rozległa i głęboka. Dodatkowo cytologia nieciekawa...już czas coś z tym zrobić.
Orinoko
Hmmm nie chciałabym Cię wprowadzić w błąd, ale parę lat temu mój gin mówił, że od wypalania się odchodzi na rzecz krioterapii, która jest mniej nieprzyjemna i skuteczniejsza. Ja miałam nadżerkę wypalaną (ho ho) kilkanaście lat temu i niestety potem właściwie wszystko wróciło, więc 2x krioterapię. Teraz wszystko jest ok.
Wypalanie chyba jest na lekkim znieczuleniu, przyjemne nie jest, ale da się wytrzymać, potem chyba lekki ucisk w dole brzucha i przez dzień odpoczywać, nie forsować się, już nie pamiętam dokładnie.
Krioterapia znacznie krótsza i mniej nieprzyjemna.
Może jeszcze porozmawiaj z lekarzem albo skonsultuj, choć mało czasu zostało...?
matylda315
Miałam krio dwa razy- no bez efektów , jak widać...próbowałam rozmawiać z lekarzem na ten temat . zdecydowało elektrokoagulacji. No i nie mam co liczyć na znieczulenie 10.gif ...nie wiem czy nie stchórzę...serio...nie pojadę 37.gif
izabell30
Matylka ja miałam raz wymrażaną jakieś ponad 2 lata temu i pomogło do tej pory mam spokój.

Będzie dobrze jak musisz mieć wypalaną to idź kobieto przetrwasz nie martw się Joka ci piszę że krótko trwa i do wytrzymania to nie masz się czym martwić.

Powodzenia. przytul.gif
Joka
Matylda - też nie miałam znieczulenia i naprawdę dla mnie to w ogóle nie było bolesne, nieprzyjemne na pewno, ale tak jak pisałam nie trwało to długo; w zeszłym roku miałam chirurgicznie usuwany ząb, to był ból, wypalanie przy tym to pikuś, naprawdę nie ma czego się bać, proszę mi tu nie tchórzyć
jaAga*
Ja też miałam krio i myślałam, że już nie wypalają.
Moja koleżanka x lat temu miała wypalaną nadżerke i z jej opowieści zapamiętałam tylko, że czuła zapach przypalanej skóry 29.gif , więc bólu większego chyba nie czuła.
Edi Zet :)
Miałam ten zabieg jeszcze przed urodzeniem Uli. Nic nie boli, lekki dyskomfort. Straszono mnie, że potem nie mogę mieć dzieci, nic podobnego jak widać.... Widocznie moja nie była zbyt duża i została "wypalona" fachowo. Potem czułam się tak jak kilka godzin przed okresem. Nie powróciło icon_smile.gif
izabell30
Matylda odezwij się jak będziesz? Jak się czujesz?
matylda315
Jestem ...
Nie mogę nazwać tego bólem , ale momentami ten ...dyskomfort był nie do zniesienia. Moja nadżerka była głęboka i rozległa, stąd chyba takie przykre doświadczenie...Później faktycznie boli , jak na okres tylko mocniej...odespałam 1.5 godzinki i jest w miarę. boli mnie głowa i plecy na dole.

Dobrze,że już po icon_smile.gif dziękuję za myśli i kciuki...i ostatni wniosek : wszystko do przeżycia i mój strach nie był adekwatny do sytuacji...teraz to wiem icon_smile.gif
izabell30
Matylda brawo dzielna kobieta z ciebie.
Teraz tylko życzyć szybkiego pożegnania się z dolegliwościami przytul.gif
matylda315
Dzięki Izabell icon_smile.gif
Edziia
matylda315 powiedz mi proszę, czy potrzebna jest po zabiegu jakaś przerwa w pracy? Nie mówię tu o jakimś długaśnym zwolnieniu, ale o 1-2 dniach odpoczynku po w domu.
Joka
pytanie nie do mnie, ale napiszę jak było w moim przypadku
Zabieg miałam o 7, a o 9 byłam w pracy, nie potrzebowałam żadnego dnia wolnego
matylda315
A ja miałam zalecenie 24 godzinnego odpoczynku - nie dźwigac. Gdyby pojawiło się duże krwawienie miałam jechac do szpitla. Mój gin miał dyżur.

Edziia kilka godzin po zabiegu byłam rozbita , zmęczona i potrzebowałam odespania ( stres mnie wymęczył ) i brałam przeciwbólowe środki , bo miałam skurcze , takie , jak podczas @ 29.gif

Będziesz miała zabieg ?
Edziia
Dzięki za odpowiedzi icon_smile.gif

Joka, a pracę masz jakąś spokojną, siedzącą? Czy cały czas na nogach? A nie było żadnych nieprzewidzianych niespodzianek?
Ja pracuję w przedszkolu i przez 5 godzin na wysokich obrotach- oczy dookoła głowy, dlatego pytam, bo żeby w razie gorszego samopoczucia usiąść i odpocząć to u mnie raczej nie ma szans, nie ma mnie kto w razie czego zastąpić, muszę czekać na zmienniczkę.

matylda315 Mam sporą nadżerkę, już od długiego czasu. Póki co, zalecaną miałam tylko częstą kontrolę- cytologię. I wyniki są ok. Ale teraz po ciąży z Milanem moja Pani doktor zdecydowała, że należy ją usunąć. Jestem przed wizytą, więc jaka będzie wybrana metoda jeszcze nie wiem.


Joka
Edziia - mam pracę siedzącą przed komputerem, więc niemęczącą; nic się nie działo; wiesz, każdy organizm inaczej się zachowuje, a skoro pracę masz bardziej wymagającą fizycznie, to faktycznie może ten wolny dzień, by Ci się przydał; porozmawiaj z lekarzem, nie wiem, czy może Ci wypisać zwolnienie, czy ewentualnie urlop wchodzi w grę
Edziia
Wiem, wiem, że każdy organizm inaczej sie zachowuje. Dlatego tak zbieram informacje. Jak dla mnie to nie ma problemu, żeby wziąć zwolnienie- w sumie moja dyrektor sama mówi, że na pewno dostanę krótkie zwolnienie.
jacek placek
Bedzie dobrze,mówie Ci ,nie martw się przytul.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.