To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co jest moim oczom?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mafia
Pomóżcie mi znaleźć powód kiepskiego widzenia. Od kilku dni potwornie pieką mnie oczy, mam je suche choć jednocześnie mi łzawią. Obraz na monitorze mam rozmyty, choć jeszcze niedawno widizałam w tych okularach doskonale. Mam wrażenie jakbym miała piasek pod powiekami. Ulgę przynosi mi zamknięcie oczu, ale już otwarcie jest dyskomfortem i muszę chwile odczekać by się obraz wyostrzył. Białka nie sa zaczerwienione.
Jestem alergikiem, ale kurz, roztocza i pleśnie. Nigdy nie reagowałam zapaleniem spojówek.

U okulisty byłam już dwa razy. To byli dwaj różni lekarze. Jeden zbadał mnie naprawdę porządnie (łącznie z pomiarem ciśnienia). I diagnoza jest taka: to moje subiektywne odczucie, bo nic się nie dzieje. Może i nic, ale ja mam dość. Dostałam krople dla alergików. Zakrapiam oczywiście, ale to nie przynosi absolutnie żadnego efektu. Od wczoraj (po podpowiedzi koleżanki), stosuję jeszcze tzw. sztuczne łzy. Jest trochę lżej, ale nieznacznie. Co to może być? Wiem, że to głupio brzmi, ale naprawdę mam dość, a nie bardzo mogę liczyć na okulistów. Chyba sama powinnam znaleźć powód.
Marta M
miałaś u okulisty robiony test Schirmera(wkładane są paseczki papieru pod powieki,czeka się 5 min-sprawdza się w ten sposób wydzielanie spoczynkowe łez),czy zauważyłaś u siebie zmniejszone wydzielanie śliny?
Mafia
Nic takiego nie miałam. Raczej nie widzę zmiany w ilości śliny.
Miałam oglądane oczy, podnoszone powieki i to ciśnienie, plus zwykły odczyt liter z tablicy.
Edi Zet :)
A jakie krople bierzesz? Bo może masz powiększone grudki chłonne i trzeba by było jakieś krople mix zastosować: antybol plus steryd, ew. sam jakiś p/bólowy typu Naclof?
Marta M
poproś okuliste by zrobił test schirmera,on wskazuje w jakim stopniu masz suche oko,pytałam o ślinianki,bo jest zesp sjogrena,wiąże się z uogólnioną suchością organizmu
sztucznych łez używam od jakiegoś czasu,polecam hyal drop multi i hylo comod
Mafia
Używałam po kolei, ale nie jednocześnie: Starazolin, potem Polcrom (po tych najlepszy był efekt), od okulisty dostałam Oponatal (ale użyłam dwa razy, bo bardzo bolały mnie po nich oczy i nie widziałam żadnej ulgi). Potem przez pewien czas używałam jednocześnie Polcrom i Starazolin HydroBalanceOne (to te sztuczne łzy). W tej chwili stosuję tylko te sztuczne łzy, bo tak naprawdę jedynie po nich jest lepiej. Przez pewien czas brałam też doustnie lek przeciwalergiczny Telfast, ale myślę że jednak nie alergia to powoduje i zaprzestałam. Cały czas mam uczucie wielkiego zmęczenia oczu, zamknięcie powoduje super ulgę.
Nic więcej nie brałam/ biorę.

To pierwsza sytuacja kiedy odczuwam jakieś problemy tego typu. Nie reagowałam do tej pory zapaleniami spojówek, nawet niespecjalnie odczuwałam zmęczenie oczu.

Poczekam do poniedziałku i będę szukać w takim razie okulisty, który zrobi ten test. A może minie samo. icon_wink.gif
Marta M
może masz "tylko" przemęczone oczy i wystarczy codzienne,regularne używanie sztucznych łez,w tych preparatach ważne jest by były bez konserwantów(wysuszają oko) i miały kw hialuronowy min. ,te które podałam takie są i mają najdłuższy okres przydatności
Mafia
Z kronikarskiego obowiązku donoszę, że problem z głowy - ciało obce w oku. icon_sad.gif Teraz tylko się zastanawiam jakie będą tego konsekwencje dla mojego wzroku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.