To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Baśnie nadające się dla przedszkolaka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

cilla
Na rynku wydawniczym aż roi się od przeróżnych wersji najpopularniejszych baśni, są oczywiście oryginalne przekłady Perraulta, Andersena czy Braci Grimm a także lepsze lub gorsze "ułagodzone" wersje lub zupełne "wariacje na temat" nie mającego za wiele wspólnego z oryginałami. Poza tym są oczywiście wersje disneyowskie. Co wybrać? Nie chcę spowodować jakichś lęków i tym podobnych historii, z drugiej strony, przecież w baśni, jak w życiu nie wszystko jest piękne i cacy. Dodatkowo te przerobione wersje często straszą swoim poziomem (może jestem zbyt wybredna ale tak po prostu mam). Na razie K. zna baśnie raczej takie w wersji light i okropnie okrojone na potrzeby takich małych książeczek z twardymi kartkami. Wcześniej zbyt często zresztą jej nie czytałam, bo jej nie interesowały. Ostatnio nastąpiła sytuacja odwrotna, ciągle domaga się czytania baśni, dostała kiedys od naszego znajomego taką książkę: https://www.empik.com/basnie-wedlug-braci-g...31633,ksiazka-p
Przeleżała na półce chyba z dwa lata z okładem a teraz święci triumfy. Czy iść tym tropem i kupić jej podobne wesje Andersena i Parraulta (o ile jeszcze je gdzieś dostanę)? Czy szukać czegoś mniej skróconego?
Agnieszka AZJ
Ja generalnie jestem przeciwna wszelkim przeróbkom. Jeżeli coś jest dla dziecka za trudne, to znaczy tylko tyle, że nalezy poczekać, aż do tego poziomu dorosnie. Jest w tej chwili bardzo dużo książek dla dzieci w każdym wieku, raczej nadmiar, więc nie ma problemu z tym, ze jeśli nie Grimm, to nie będzie co czytać.

"Media Rodzina" wydaje serię Mistrzowie Klasyki Dziecięcej - to są nowe przekłady baśni Andersena i Grimmów z nowymi ilustracjami najlepszych polskich ilustratorów.

Możesz zacząć od "Księżniczki na ziarnku grochu" z przepieknymi ilustracjami Ewy Kozyry Pawlak, albo od "Starego szewca i krasnoludków" Grimmów też z jej ilustracjami.
Inne baśnie Andersena są IMO dla starszych - tak z początku podstawówki.
cilla
Liczyłam na Twoją odpowiedź i nie zawiodłam się. Zakupiłam więc przed chwilą na All. polecaną przez Ciebie Księżniczkę na ziarnku grochu (nb. mam o tej baśni zdanie takie, jak Ty icon_smile.gif ).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.