Ponieważ jestem uczestniczką programu ObywatelMama chciałam was zaprosić na otwarte spotkanie.Ilość miejsc ograniczona więc proszę się zapisywać.

Można nas oglądać na stronie. https://www.facebook.com/pages/Obywatel-Mama/345962355428373
Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie w ramach projektu Obywatel Mama!

Polsko-niemiecki zlot mam jest częścią projektu Obywatel Mama, promującego aktywność mam w sferze publicznej. Celem spotkania będzie wymiana doświadczeń związanych z sytuacją mam w Polsce i Niemczech, inicjatywami społecznymi mam oraz przeszkodami, które mogą się pojawić podczas takich działań. Będzie okazja do podzielenia się doświadczeniami i przykładami tego, co można zrobić, by mamom żyło się lepiej, by same mamy "wzięły sprawy w swoje ręce" i aktywnie działały w publicznej przestrzeni. W spotkaniu weźmie udział Sylwia Chutnik - pisarka, działaczka, przedstawicielką Fundacji Mama z Warszawy, partnera projektu oraz Lucyna Jachymiak-Królikowska - przedstawicielka Stowarzyszenia Nike z Berlina, partnera zagranicznego projektu. Planujemy poruszyć między innymi takie tematy jak przystosowanie przestrzeni miejskiej do poruszania się z wózkiem, karmienie z piersią w miejscach publicznych, organizacja alternatywnych form opieki nad dziećmi, sytuacja mam w miejscu pracy, czy wzajemne wsparcie i wymiana między mamami. Zastanowimy się, jak dotrzeć do samorządów lokalnych, władz centralnych czy opinii publicznej by zwrócić ich uwagę na głos mam.

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca (środa) o godz. 10.30 w kinokawiarni Kika, ul. Krasickiego 18.

Zapraszamy wszystkie mamy, sympatyków i przedstawicieli mediów.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie emailowe na adres: kontakt@obywatelmama.pl