To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Poszukiwane fajne powieści historyczne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Truśka
Moje dziecię zapragnęło czytać powieści historyczne, gdzie między innymi będą: walki okrętów, odważni i honorowi rycerze icon_wink.gif ale mogą być też krwiożerczy piraci . Przeczytało już Krzyżaków i też się spodobało, dla odmiany "Odnowiciel" czy "Pan Samochodzik" już nie za bardzo. Prawdę mówiąc nie mam zbytnio pomysłu co dalej podsuwać, dużo lepiej mi idzie wyszukiwanie książek fantasy. Ma ktoś może jakiś pomysł?
Agnieszka AZJ
A w jakim wieku dziecię (i jakiej płci, że się głupio zapytam 37.gif ) ?
Nieodmiennie polecam cykl Mariusza Wollnego o Kacprze Ryxie tylko nie wiem, czy w warstwie obyczajowej nie będzie to zbyt kontrowersyjne. Poza tym "Oblicze Pana" i "Krew Inków" tego samego autora - ta ostatnia to taka powieść awanturnicza, chyba nadajaca się dla czytelników ciut młodszych niz pozostałe.

O piratach to może tradycyjnie "Kapitan Blood" Sabatiniego i "Wyspa skarbów" Stevensona ?
Poza tym - jest taka książka "Skarb kapitana Williama Kidda" - bardzo oryginalnie wydana. Kupiłam ją jedenastoletniemu chrzesniakowi w prezencie, ale nie mogłam przejrzeć dokladniej, bo musiałabym naruszyć jej całość icon_wink.gif Zapomniałam się spytać o wrażenia 37.gif
Bo "Piraci" Celii Rees to wbrew tytułowi ksiązka mało piracka icon_wink.gif
"OPeracja Czerwone Jerycho" jest też o piratach, ale bardziej współczesnych, bo dzieje się w latach dwudziestych XX wieku. I niestety nie wydano u nas kolejnych części tej trylogii 21.gif
Truśka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 13 Jun 2012 - 13:03) *
A w jakim wieku dziecię (i jakiej płci, że się głupio zapytam 37.gif ) ?
Nieodmiennie polecam cykl Mariusza Wollnego o Kacprze Ryxie tylko nie wiem, czy w warstwie obyczajowej nie będzie to zbyt kontrowersyjne. Poza tym "Oblicze Pana" i "Krew Inków" tego samego autora - ta ostatnia to taka powieść awanturnicza, chyba nadajaca się dla czytelników ciut młodszych niz pozostałe.

O piratach to może tradycyjnie "Kapitan Blood" Sabatiniego i "Wyspa skarbów" Stevensona ?
Poza tym - jest taka książka "Skarb kapitana Williama Kidda" - bardzo oryginalnie wydana. Kupiłam ją jedenastoletniemu chrzesniakowi w prezencie, ale nie mogłam przejrzeć dokladniej, bo musiałabym naruszyć jej całość icon_wink.gif Zapomniałam się spytać o wrażenia 37.gif
Bo "Piraci" Celii Rees to wbrew tytułowi ksiązka mało piracka icon_wink.gif
"OPeracja Czerwone Jerycho" jest też o piratach, ale bardziej współczesnych, bo dzieje się w latach dwudziestych XX wieku. I niestety nie wydano u nas kolejnych części tej trylogii 21.gif

Dzięki za odpowiedź dziecię 10+ (ale Tolkiena już czytało rok temu icon_wink.gif ) płci zainteresowanej krwiożerczością icon_wink.gif. Kacpra znam i uważam, że jeszcze długo będzie nieodpowiedni icon_wink.gif, Operację też znamy icon_wink.gif. Ostatecznie mogą być książki bez piratów ale właśnie historyczne. Ostatnio było na topie seria Novik Naomi i był tam klimat wojen napoleńskich (oprócz smoków icon_wink.gif ) i czegoś szukamy w tym stylu icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
Przypomniały mi się jeszcze ksiązki, ktore sama czytałam, a jesli podobali mu się "Krzyżacy", to powinny być OK - "Grunwaldzkie miecze" Włodzimierza Barta i "Gniewko syn rybaka" Aliny Korty.
pcola
A na Aleksandra Dumasa ojca jeszcze pewnie za wcześnie ?
Truśka
CYTAT(pcola @ Wed, 13 Jun 2012 - 14:36) *
A na Aleksandra Dumasa ojca jeszcze pewnie za wcześnie ?

Próbowaliśmy ale nie przypadły do gustu
Truśka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 13 Jun 2012 - 14:15) *
Przypomniały mi się jeszcze ksiązki, ktore sama czytałam, a jesli podobali mu się "Krzyżacy", to powinny być OK - "Grunwaldzkie miecze" Włodzimierza Barta i "Gniewko syn rybaka" Aliny Korty.

Spróbujemy dzięki ale może jeszcze coś icon_wink.gif
pcola
Alfred Szklarski i Arkady Fiedler też ?
Agnieszka AZJ
A "Kroniki Archeo" ?
To co prawda zupełnie nie jest to, o czym pisałaś, a ja miałam w ręku przelotnie, więc nie mam zdania, ale kto wie... 37.gif
skanna
CYTAT(Truśka @ Wed, 13 Jun 2012 - 13:38) *
Próbowaliśmy ale nie przypadły do gustu



Na serię o Hornblowerze pewnie jeszcze za wcześnie trochę?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Horatio_Hornblower
Truśka
CYTAT(pcola @ Wed, 13 Jun 2012 - 15:51) *
Alfred Szklarski i Arkady Fiedler też ?

Toż to klasyka przeczytane dawno temu 29.gif
Truśka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 13 Jun 2012 - 17:45) *
A "Kroniki Archeo" ?
To co prawda zupełnie nie jest to, o czym pisałaś, a ja miałam w ręku przelotnie, więc nie mam zdania, ale kto wie... 37.gif

Przeczytane Å‚Ä…cznie z najnowszÄ… icon_wink.gif
Truśka
CYTAT(skanna @ Wed, 13 Jun 2012 - 18:07) *
Na serię o Hornblowerze pewnie jeszcze za wcześnie trochę?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Horatio_Hornblower

Przczytam sama i zobaczÄ™
W każdym razie dziękuję za wszystkie propozycje
dasza
W dzieciństwie czytałam książki Kornelii Dobkiewiczowej, mi przypadła do gustu Offka z Kamiennej Góry, ale ja była dziewczynką. Zapadła mi w pamięć scena, gdy przybrany ojciec, który znalazł malutką paromiesięczną Offkę przy zmarłej matce, karmił ją maczając gałganek w mleku, które bodajże sąsiadka przyniosła, a ona ten gałganek ssała.

Synowi kupiłam na allegro Bitwę o gród Sedziwuja Tomasza Kruczka, ale on ma 10 lat i nie chce jej czytac.
Truśka
CYTAT(dasza @ Wed, 13 Jun 2012 - 19:30) *
W dzieciństwie czytałam książki Kornelii Dobkiewiczowej, mi przypadła do gustu Offka z Kamiennej Góry, ale ja była dziewczynką. Zapadła mi w pamięć scena, gdy przybrany ojciec, który znalazł malutką paromiesięczną Offkę przy zmarłej matce, karmił ją maczając gałganek w mleku, które bodajże sąsiadka przyniosła, a ona ten gałganek ssała.

Synowi kupiłam na allegro Bitwę o gród Sedziwuja Tomasza Kruczka, ale on ma 10 lat i nie chce jej czytac.

zobaczę ale "zmarła matka" jest zbyt dużą traumą dla mojego dziecka icon_wink.gif co innego inne straszne potwory z Baśnioboru icon_wink.gif
dasza
Powiem Ci, ze tez to bardzo przezywałam, dlatego tę scenę pamiętam do dziś a przecież od tego czasu książek przeczytałam całe mnóstwo.
Danale
Kamienie na szaniec
Zoska i parasol
Danale
upssss
43.gif

Doczytalam teraz, ze o rycerzach ma byc i o okretach.
ruda_kasia
w tym wieku czytałam bunscha wszystko, nie wiem, czy się nada??
antenka
Mój M. historyk z zamiłowania i wykształcenia, podpytałam i ma takie propozycje:
Wacław Gąsiorowski: Huragan
Patrick O'Brian: Master and Commander, HMS "Surprise", The Letter of Marque

edit: wspomniał też o proponowanym już wcześniej Hornblowerze.
Truśka
CYTAT(antenka @ Wed, 20 Jun 2012 - 22:43) *
Mój M. historyk z zamiłowania i wykształcenia, podpytałam i ma takie propozycje:
Wacław Gąsiorowski: Huragan
Patrick O'Brian: Master and Commander, HMS "Surprise", The Letter of Marque

edit: wspomniał też o proponowanym już wcześniej Hornblowerze.

Dzięki przyjrzę się tym pozycjom
mamboo
Jerzy Cepik "Wikingowie"
Lutnia
Skoro podobał się Temeraire (bardzo lubię tę serię) to może "Zwiadowcy" (cykl Johna Flanagana), zaprzyjaźniony czesny nastolatek chłonie jak gąbka.
Truśka
CYTAT(Lutnia @ Mon, 02 Jul 2012 - 14:23) *
Skoro podobał się Temeraire (bardzo lubię tę serię) to może "Zwiadowcy" (cykl Johna Flanagana), zaprzyjaźniony czesny nastolatek chłonie jak gąbka.

Dzięki, "Zwiadowcy" są znani icon_smile.gif
W ogóle u nas jest bardzo dużo książek czytanych i stąd moje problemy z wyszukiwaniem nowych propozycji icon_wink.gif
brzózka4
Ja kiedyś pochłaniałam książki historyczne Kazimierza Korkozowicza, np. ''Czarne chmury'' (fajny serial telewizyjny powstał na jej podstawie), ''Przyłbice i kaptury'' i jeszcze kilka innych (nie pamietam tytułów, wszystkie w każdym razie godne polecenia).
Truśka
CYTAT(brzózka4 @ Mon, 02 Jul 2012 - 19:29) *
Ja kiedyś pochłaniałam książki historyczne Kazimierza Korkozowicza, np. ''Czarne chmury'' (fajny serial telewizyjny powstał na jej podstawie), ''Przyłbice i kaptury'' i jeszcze kilka innych (nie pamietam tytułów, wszystkie w każdym razie godne polecenia).

Dzięki icon_smile.gif
agama76
Moj syn czytelnik przepada za seria "Mlody samuraj". Nie wiem czy historyczna w prawdziwym znaczeniu tego slowa, ale rzecz dzieje sie w siedemnastowiecznej Japonii.

A.
Truśka
CYTAT(agama76 @ Thu, 12 Jul 2012 - 16:22) *
Moj syn czytelnik przepada za seria "Mlody samuraj". Nie wiem czy historyczna w prawdziwym znaczeniu tego slowa, ale rzecz dzieje sie w siedemnastowiecznej Japonii.

A.

Powtórzę się znamy icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.