To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

UMOWA ZLECENIE A BEZROBOCIE

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

OLA77
Dziewczyny jestem zarejestrowana na bezrobociu bez prawa do zasiłku. Wczoraj dostałam propozycje pracy na umowe zlecenie, ale tylko na m-c. Moje pytanie brzmi- czy muszę się wyrejestrować, czy umowa zlecenie musi być zgłaszana w UP?
agapii
Tak, musi być zgłoszona w ciągu 7 dni.
agnese
niestety musi
milutka
Czy jak ma się podpisaną umowę-zlecenie, a DG zamknęło, to można zapisać się do UP i dostać zasiłek?
Agnes84
Nie mozna. Umowa zlecenie to forma zatrudnienia a jakiekolwiek zatrudnienie wyklucza sie z bezrobociem.
OLA77
Podnoszę bo trochę zmieniłam temat.
Czy bedąc na bezrobociu bez prawa do zasiłku muszę zgłaszać w urzędzie pracy podjęcie pracy na umowę o dzieło?
Dorotka25
tak.
Agnes84
Tak musisz i tracisz tym samym statut osoby bezrobotnej, ponieważ podjęłaś pracę zarobkową.
OLA77
CYTAT(Agnes84 @ Wed, 06 Feb 2013 - 11:18) *
Tak musisz i tracisz tym samym statut osoby bezrobotnej, ponieważ podjęłaś pracę zarobkową.

Dzięki:)
To jeszcze jedno, czy przy takiej umowie ma sie ubezpieczenie?
jaAga*
Przy umowie o dzieło nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. Odprowadzany jest jedynie podatek.
Agnes84
Niestety nie.

Ola a jak często będziesz tą pracę wykonywać? Bo chyba jest taka możliwość, żeby się wyrejestrowywać z PUP tylko na okres wykonywania pracy np. na dzień, dwa w miesiącu.
OLA77
agnes póki co 3 m-ce a potem zobaczymy. Kurcze to lipa z tym ubezpieczeniem:(
anax
Ola77-A czemu mąż Cię nie ubezpiecza.
Agnes84
CYTAT(OLA77 @ Wed, 06 Feb 2013 - 11:54) *
agnes póki co 3 m-ce a potem zobaczymy. Kurcze to lipa z tym ubezpieczeniem:(


Codziennie przez 3mies tak?

W kwestii ubezpieczenia pozostaje Ci tylko dopisanie do męża tak, jak anax pisze.
Na umowę zlecenie nie masz szansy zamiast dzieła?
OLA77
No tak tez uczyni:) poki co przez te 3 m-ce taka umowa, pozniej cis ma sie zmienic.
agnese
to ja mam pytanie też czy podejmując się pracy na umowę zlecenie lub o dzieło mogę być ubezpieczona pod mężem ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.