To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

test predyspozycji kierownicznych

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

KM
Orientuje się ktoś może jak wygląda test badający predyspozycje do kierowania zespołem?
Szukałam w necie, ale to co znalazłam wydaje mi się jakieś nieprofesjonalne (w każdym punkcie odpowiedzi: całkowicie się zgadzam/raczej się zgadzam/nie zgadzam się itp). Ida, joannabo,podpowiedzcie gdzie mogę takie testy znaleźć icon_smile.gif
Ida.dorota
Nie ejstem specjalistą psychologii pracy, nie umiem pomóc.
Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie rodzaje odpowiedzi w testach, to sa one dosyć często spotykane, ale generalnie nie opierałabym się na kwestionariuszach publikowanych w internecie.
chaton
Testy psychometryczne sa narzedziami chronionymi prawnie i tylko odpowiednio szkolone do ich uzywania osoby i psycholodzy moga sie nimi poslugiwac. Wiec w necie raczej ciezko znalezc cos powaznego. Trzeba napisac do wydawnictwa testow psychologicznych i kupic.
mamapiotrusia7
Mój mąż miał przeprowadzane tekie testy. W sumie nazywało się to testy a w większości opieralo się na przeprowadzonych testach sytuacyjnych. Tzn co byś zrobił gdyby, przyszedł pracownik i ..... lub jak zmotywować pracownika nie mając możliwości finansowych. Albo jak wykorzystałbyś określoną pulę pieniędzy by zmotywować pracowników oczywiście przy jakiś tam założeniach. Dokładnie nazywało się to testy badające predyspozycje do kierowania zespołem, i bylo przeprowadzane przez jedną z firm consultingowych, ale nie wiem czy o to Tobie chodzi. I pewnie każda firma przeprowadza takie testy trochę inaczej. Jak by co to mogę zapytać o więcej szczegółów icon_wink.gif.
joannabo
Nie pomogÄ™...
Mój szwagier brał udział w takim badaniu na konkretne stanowisko w Niemczech i test trwał chyba 10 godzin, albo jeszcze więcej, ciurkiem oczywiście. Życzę żeby Twój nie icon_wink.gif
KM
mamapiotrusia, a czy to były pytania otwarte czy Twój mąż miał odpowiedzi do wyboru? Tutaj mają być odp do wyboru.

CYTAT(joannabo @ Fri, 22 Jun 2012 - 23:26) *
Nie pomogÄ™...
Mój szwagier brał udział w takim badaniu na konkretne stanowisko w Niemczech i test trwał chyba 10 godzin, albo jeszcze więcej, ciurkiem oczywiście. Życzę żeby Twój nie icon_wink.gif


icon_eek.gif O nie nie, do Niemiec na roboty to się nie wybieram nienie.gif Twardziel z Twojego szwagra, takiego wytrwałego pracownika to ze świecą szukać icon_wink.gif
agapii
Takie testy może mieć doradca zawodowy, który przyjmuje również bezpłatnie.
Aby wyłonić skłonności do kierowania zespołem przeprowadza się również warsztaty, gdzie kandydaci mają do wykonania jakieś zadanie (np. "bezludna wyspa") a komisja rekrutacyjna obserwuje jak grupa pracuje poprzez "lustro fenickie". Zadania do wykonania mają za zadanie wyłonić potencjalnych liderów w grupie.
mamapiotrusia7
Część to był test z pytaniami typu trzy odpowiedzi do wyboru, ale większość była zadań sytuacyjnych, również w grupach. U męża testy trwały też około 10 godzin, w różnych konfiguracjach.
moko.
Szczerze, a co komu z pytań bez klucza odpowiedzi? Szczerze nie znam nikogo z HH, firm rekrutacyjnych, który podzieli sie zestawem pytań wraz z odpowiedziami.
Pytania są tak sformułowane, ze mają tendencje do powtarzania się, po to właśnie, aby wyłonić kandydata, który jest swiadom swoich odpowiedzi, a nie strzela, lub wybiera odpiwiedz poprawną politycznie icon_wink.gif

KM niemniej trzymam kciuki za proces rekrutacji, pomyślny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.