To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Może mi coś poradzicie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Anita.W
Od 2 miesiecy pęka mi skóra na kciuku przy paznokciu. Jest to strasznie bolesne i długo się goi, a jak już się uciesze że się zagoiło to za 4 dni powtórka z rozrywki. Od miesiąca łykam A+E i czesto smaruje dłonie kremem do rąk. Już nie mam siły do tego icon_sad.gif .
Proszę podsuńcie mi jakiś pomysł.
Marghe
Kup maśc z witaminą A.. albo jakąkolwiel przyspieszająca gojene - grunt, zeby tłusta była. (Tormentiol też moze byc, posmaruj i zaklej plastrem)
Zmiekczaj oliwką . Powinno pomóc
M
Małgoś.dz
Polecam maść Aksoderm - z witaminą A. Bardzo tłusta (zawiera wazelinę).
Do kupienia w aptece bez recepty, koszt dosłownie kilka złotych.
Sama miałam problem z pękającym naskórkiem palców (efekt babrania się w płynach do mycia naczyń i innych chemikaliach -bez rękawiczek).
Skuteczność maści świetna.
edika
Anita, mi kiedyś skóra pękała w tym samym miejscu i po jakimś czasie doszłam, że to od obierania mandarynek icon_eek.gif .
Teraz choć non stop mam suche dłonie, nie mam tego problemu, bo tak jakoś mandarynek nie jadam.
Anita.W
Dzieki za rady icon_biggrin.gif . Jak tylko Kuba wstanie to lece do apteki icon_smile.gif.
Ja nie mam pojecia dlaczego mi skora peka i dlaczego mam suche dlonie icon_sad.gif. Ponad 2 miesiace używam rekawiczek do mycia naczyn, mycia okien, scierania kurzy a nawet do obierania ziemniakow. Moze brak mi jakiejs witaminy, a moze to ta zima tak na mnie wplywa, a moze to ze sie starzeje i skora juz nigdy nie bedzie taka jak u nastolatki buuuuuu icon_sad.gif i wiecej bedzie z nia problemow icon_sad.gif .
Dziewczyny, dobrze ze jestescie icon_biggrin.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif i że chetnie pomagacie icon_biggrin.gif .
Aniutas
Mnie na tego typu problemy icon_cry.gif bardzo pomaga maść nagietkowa.
FFkaGrant
a moze potrzymaj dlonie w cieplej oliwie. Tak mi przyszlo do glowy. Wiem ze to tez dobrze robi na paznokcie
Doruśka
Anita,moze jesteś na te rękawiczki uczulona?
Anita.W
Dorotko trafilas w 10! icon_biggrin.gif
Dorka
Tak , podobno lateks (z którego najczęściej są zrobione takie rękawiczki) często powoduje uczulenia, dlatego też lepiej kupować dzieciom ze skłonnościom do alergii (i tym innym pewnie też) smoczki silikonowe - choc są niestety droższe.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.