To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pralka idealna

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magawit
Szukam dobrej pralki. Macie swoje typy? Potrzebuję dużej (chyba 6 kg prania). Dotychczasowy Polar wytrzymał 10 lat, nie opłaca mi się naprawiać, ale jestem z niej zadowolona. Boję się kupić jakieś włoskie cudo, którego mi w razie czego nikt nie naprawi. Czego mogę oczekiwać od nowoczesnej pralki? Przeznaczę na nią do 2 tys. zł, ale im mniej, tym lepiej icon_wink.gif

Edit: pytanie: co oznacza "Klasa efektywności odwirowania C" ?
Agusek
C oznacza, że pranie będzie dłużej się suszyło icon_wink.gif

Ja polecam LG z napędem DD. cicha taka, że tylko pompę słychać jak wodę pompuje. icon_smile.gif wirowania nie słychać, po łazience nie chodzi icon_smile.gif
Kaszanka
Pod Aguskiem się podpiszę - LG z napędem DD. Kocham ją strasznie, bo często na noc nastawiam pranie i nie słychać wirowania. Zależało mi też na praniu z opóźnieniem, wrzucam pranie rano, nastawiam opóźnienie na 8 godzin, przychodzę do domu a pralka kończy pranie 06.gif
moko.
CYTAT(Kaszanka @ Wed, 27 Jun 2012 - 14:37) *
Pod Aguskiem się podpiszę - LG z napędem DD. Kocham ją strasznie, bo często na noc nastawiam pranie i nie słychać wirowania. Zależało mi też na praniu z opóźnieniem, wrzucam pranie rano, nastawiam opóźnienie na 8 godzin, przychodzę do domu a pralka kończy pranie 06.gif

Dlatego swojego bosha za to kocham icon_wink.gif
Ila
CYTAT(moko. @ Wed, 27 Jun 2012 - 15:46) *
Dlatego swojego bosha za to kocham icon_wink.gif


I ja icon_smile.gif właśnie idę wywiesić pranie icon_wink.gif
rysa154
ja tez polecam LG
Magawit
To mi zabiłyście ćwieka tym LG. Już przeglądam net w poszukiwaniach!

Po przejrzeniu miliona stron nasuwają mi się koLoejne pytania: co się w nich psuje? (panicznie boję się wyświetlacza). Jakie typy polecacie? LG ma kilka typów, które Wam się sprawdzają? Długo ich używacie? Ratunku,muszę kupić szybko!
mama_do_kwadratu
Jeśli nie Miele icon_wink.gif to Bosch albo Siemens
sdw
Siemens. Only i tylko.
Orinoko
Mam Siemensa od 2 lat. Na razie działa ok, ale też się boję, że elektronika padnie...
Nie wiem, jaką ma klasę obrotów, ale mam wybór prędkości wirowania do 1000 obrotów. Zwykle nastawiam na 800, ale i tak uważam, że gniecie 03.gif Moja stara pralka miała chyba 400 lub 600, ale pranie dłużej schło.
Poza tym w sumie ok. Możliwość nastawienia opóźnienia, sygnalizacja dźwiękowa, gdy skończy pranie. Skrócony cykl prania - ok. 15 minut na jakąś szybką przepierkę/odświeżenie rzeczy.
Wsad 7 kg.
Magawit
Dzięki za wszystkie wskazówki! Kupiliśmy LG za Waszą namową. Jutro dotrze. I dobrze, bo już toniemy w brudach 37.gif
Agusek
Magawit i jak? z napędem DD kupiliście?

nie bylo mnie chwilę bo mi kompa zalało icon_wink.gif a chciałam napisać, ze moja LG ma 8 lat i tfu tfu nic jej nie jest. Teraz podobno na 8 lat gwarancję dają icon_biggrin.gif

mam nadzieję, że jesteście zadowoleni icon_smile.gif
Maciejka
Magwit, napisz coś więcej o swojej pralce LG? Bo właśnie się na nią czaję.
Ala_P
My mamy pralkę Boscha i jesteśmy bardzo zadowoleni - szczerzę polecam icon_smile.gif W porównaniu do starego polara to niebo a ziemia.....
Magawit
Ojej, ożył mój stary wątek. Miło mi icon_smile.gif Spieszę donieść, że kupiliśmy LG F1291. Jestem z niej niezmiernie zadowolona. Dopiera wszystko bez zarzutu, ładnie wymywa z szufladki proszek (stara potrafiła zostawić grudki, jakość proszku nie miała znaczenia), jest ekonomiczna (waży chyba faktycznmie dokładnie), cicha, a do tego-ładnie gra melodyjkę, gdy skończy. Po każdym praniu rodzinnie nasłuchujemy tej melodii, śmieszy nas wszystkich. Pewnie jak się mały urodzi, to wyłączę (jest taka opcja), ale na razie zapewnia nam rozrywkę. Programów ma od groma, używałam kilku. Baby care pierze i pierze i pierze i pierze. Pewnie będę używać przez pierwszy miesiąc po porodzie, a potem już na normalnym programie. No i jest w obsłudze tak prosta, że moja 7-letnia córka już sama może zrobić pranie.
Polecam z czystym sumieniem.
I jeszcze raz dziękuję za porady, jak widać-wzięłam je pod uwagę i nie żałuję (radziłam się Was wiele razy na tym forum również w innych sprawach i nigdy nie żałowałam!)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.