To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zatkane kataralne ucho

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
No wlasnie poniewaz zalewa mnie fala kataru zatkalo mi sie ucho , dodatkowo jak sie poloze slysze cos jak przemarsz wojsk rosyjskich w tym zatkanym uchu , wlalam juz tam audispray , waxol i bez efektu jak bylo zatkane tak jest , co jeszcze moge ? b
chaton
A od kiedy masz zatkane?
Ja mialam tej zimy przez poltora miesiaca: horror. Antybiotyki, pozniej kortyzon, pozniej antybiotyki i kortyzon: nic nie dalo. Dopiero osteopata mnie porozciagal. Do lekarza musisz isc, a jak Ci enie wyleczy, to goraco polecam osteopatie.
agabr
od wczoraj.b
pcola
agabr,

a może spróbuj je rozgrzać ciepłym okładem ?
asdfghjklzxcvbnm
CYTAT(pcola @ Thu, 28 Jun 2012 - 21:26) *
agabr,

a może spróbuj je rozgrzać ciepłym okładem ?


okłady- nawet 4 razy dziennie

warstwy:
ucho nasmarowane na tłusto

wata nasączona mocno ciepłym roztworem woda/spirytus salicylowy
folia
wata sucha/lignina
szalik przywiązujący całość do głowy icon_smile.gif

xylometazolin- w kroplach nie w spray- kladziesz się tak, żeby głowa była lekko w dół i na boku- kroplisz- czekasz naet ok 5 minut (poczujesz w końcu smak kropli w gardle)- a w uchu powinno zacząć strzykać przy przełykaniu śliny
cydorka
jak ucho kataralne to koniecznie trzeba obkurczyć żeby sie odetkało
- jakis psikacz do nosa typu otrivin
- kup sobie w aptece otovent taki jak dla dzieci:
https://www.tanie-leczenie.pl/apteka-produk...wuchu-6256.html
i dmuchaj 06.gif


na bank masz obrzęk i gromadzenie sie płynu i to powoduje i te dzwieki i ból
asdfghjklzxcvbnm
no wlasnie jak ucho to lepiej w kroplach- zeby ze spokojem "opłynęło" ujście trąbki icon_smile.gif

a dmuchanie- oczywiście- nie razem - tylko każda dziurka osobno!

spojrzałam jeszcze na ten zestaw- próba Valsalvy własciwie jest zabroniona dopóki jest duża ilość wydzieliny w nosie i gardle- istnieje ryzyko zapchania jeszcze bardziej trąbki
rysa154
tyle,ze otoventu nie powinnoo się używać przy katarze, tak mówił mi laryngolog....
asdfghjklzxcvbnm
CYTAT(rysa154 @ Thu, 28 Jun 2012 - 22:54) *
tyle,ze otoventu nie powinnoo się używać przy katarze, tak mówił mi laryngolog....

tak valsalve czy tzw Jakuba (czyli przedmuchanie) robimy po infekcji jak jeszcze jest uczucie niedosłuchu
agabr
czekajcie mam otrivin ale gdzie mam wlac,ze sie tak madrze zapytam do ucha czy do nosa?

poki co wykorzystalam sposob citostratusa , co prawda z braku spirytusu uzylam Taquilli bianco .b

asdfghjklzxcvbnm
krople albo spray do nosa- ma spłynąć i udrożnić ujście gardłowe trąbki
chaton
Ja tez inhalacje robilam, zeby wszystko przetkac.
Edi Zet :)
Weź jeszcze ogólnie coś p/zapalnego Apap, Panadol, Ibum ect. Powinien zmniejszyć wysięk...
zilka
CYTAT(agabr @ Thu, 28 Jun 2012 - 23:55) *
co prawda z braku spirytusu uzylam Taquilli bianco .b


A może po prostu użyj jej doustnie w porządnej ilości, to powinno Ci być wszystko jedno...? 29.gif

No dobrze, na uchach icon_wink.gif się nie znam, ściskam mocno! A jak ucha Zofii?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.