To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

morfologia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Honey*
Zrobilam Kubie dzis badania

Parametr Wynik Jednostka L H Norma Opis
Leukocyty 9,8 tys/µl 6,0 17,5 N
Erytrocyty 4,7 mln/µl 3,9 5,1 N
Hemoglobina 12,0 g/dl 10,1 13,0 N
Hematokryt 35,10 % 30,00 38,00 N
MCV 75 fl 70 82 N
MCH 26 pg 25 29 N
MCHC 34,2 g/dl 32,2 36,6 N
PÅ‚ytki krwi 366 tys/µl 200 550 N
RDW-CV 15 % 12 15 H
RDW-SD 41 fl 35 44 N
P-LCR 21 % 13 43 N
PDW 10 fl 9 17 N
MPV 9,50 fl 9,00 13,00 N
PCT 0,4 % 0,2 0,4 N


czy powinnam sie niepokoic tym RDW-CV ?
ajakielka
Nie, nie powinnaś. Ma piękną morfologię. Swoja drogą zastanawiam się, dlaczego aparat wychwytuje góną granicę normy jako podwyższoną wartość?
rtonka
ja sie podepne pod watek, moja Bartek ma wyniki w normie a Hemoglobine ma 15 - czyli powyzej normy, wiece moze co to oznacza, do alergologa idziemy za 2 tygodnie
ulla
Honey wyniki naprawdę dobre i nie sądzę, żeby był powód do niepokoju. Lekarz powinien to potwierdzić.

Rtonka....może hemoglobina trochę ponad normę z racji wieku dziecka, ale to jeden wskaźnik (i tego, że za wysoki nie jestem pewna, bo się nie znam). Wyników nie ocenia się na podstawie jednego wskaźnika tylko całości. Pytanie jakie są pozostałe np. Erytrocyty i Hematokryt, w tym przypadku (i pewnie jeszcze coś, ale nie jestem lekarzem, więc nie wiem). Napisałaś, że pozostałe wyniki w normie, ale zawsze ocenia się też, czy to "wysoka" norma, czy po prostu normalnie. Bierze się pod uwagę sposób odżywiania, infekcje, pewnie nawet genetykę (jeżeli Twoja norma jest wysoka lub Twojego męża, to dziecka też może być) itp.
ajakielka
ulla ma rację, jesli tylko hemoglobina jest podwyższona to o niczym złym nie świadczy (zakładając że hematokryt i erytrocyty w są normie).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.