To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak usunąć zapach zjełczałego masła z tkaniny?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

green
Mąż załatwił całkiem nowy fotelik samochodowy Micha. Wyjmując zakupy z auta wypadło mu ukradkiem masło z reklamówki i zostało na całą noc w aucie, na foteliku Micha 37.gif
Oczywiście rozpuściło i się i zostało jak gąbka wchłonięte przez tapicerkę.
Plamy w praniu zeszły ale zapach pozostał. Tapicerkę prałam już 2 razy, z podwójnym płukaniem. Niestety zapach pozostał... zapach zjełczałego masła.
Szlag mnie chyba trafi... fotelik miesiąca nie ma jeszcze a tani nie był :/ Zamontowanie takiej śmierdzącej tapicerki nie wchodzi w grę - przy takich upałach zapach szybko rozniesie się po aucie.

Znacie jakieś sprawdzone sposoby na usunięcie takiego przykrego zapachu z tkaniny?
moko.
Mój mąż tak załatwił dywaniki samochodowe - ja je mroziłam, prałam, mroziłam, prałam, mroziłam, spryskiwałam wszystkim co sie dało - czyli płynem do prania dywanów, moczyłam w occie z goraca wodą i znów pranie - pomogło, ale ja róznoczenia prałam chemicznymi środkami jak i domowymi.
Ika
Jest takie coś, co zwykle stosuje się do neutralizowania zapachu moczu zwierząt, ale z tego, co czytałam na etykiecie, to się właśnie nadaje również do takich zapachów jak rozlane mleko, które skiśnie... Podejrzewam, że i z masłem da sobie radę. Nie próbowałam, ja stosuję rzeczywiście na kocie zapachy, radzi sobie świetnie, bo nie maskuje zapachu, tylko go "rozbija na cząsteczki".
Gruszka
CYTAT(Ika @ Mon, 09 Jul 2012 - 13:27) *
Jest takie coÅ›, co zwykle stosuje siÄ™ do neutralizowania zapachu moczu zwierzÄ…t,

Mały OT-cik

Ika, na ile starcza takie małe (119 ml) opakowanie tego psikacza? potrzebuje kupić na zastarzałą kanapę i obszar do spsikania będzie dość duży - przynajmniej wielkości siedziska standardowego fotela. Brać 0,5 litra? icon_smile.gif

(do tej pory miałam Beaphar i był ok - ale licze, że ten Urine Off może być silniejszy, lepszy - a moje plamy sa zastarzałe - wniknięte w gąbkę kanapy...)
green
Dzięki dziewczyny. Póki co namoczyłam w płynie do mycia naczyć, potem czeka ocet i soda oczyszczona. Nie mogę znieść tego zapachu w domu - normalnie śmierdzi w całym domu od tej tapicerki.
Jutro lecę szukać Urine off.
anetadr
W sieci znalazłam jeszcze coś takiego.

Aneta
green
Płyn do mycia naczyń nie pomógł, ale za to pomógł ocet. Wlałam do miski wodę z octem i trzymałam poszycie fotelika w takim roztworze 3 godziny. Potem pranie z dodatkowym płukaniem i na szczęście zapach poszedł precz.
Uffff.......
Ika
CYTAT(Gruszka @ Mon, 09 Jul 2012 - 13:25) *
Mały OT-cik

Ika, na ile starcza takie małe (119 ml) opakowanie tego psikacza? potrzebuje kupić na zastarzałą kanapę i obszar do spsikania będzie dość duży - przynajmniej wielkości siedziska standardowego fotela. Brać 0,5 litra? icon_smile.gif

(do tej pory miałam Beaphar i był ok - ale licze, że ten Urine Off może być silniejszy, lepszy - a moje plamy sa zastarzałe - wniknięte w gąbkę kanapy...)


O kurczÄ™ - nie przychodzÄ… mi powiadomienia icon_evil.gif

Grusia, nie mam pojęcia, nie umiem ocenić... ale ja mam psikacz 190 ml i go ciągle mam icon_biggrin.gif Z tym, ze ja nie jednorazowo na duży obszar kanapy, za to co i rusz na framugę i fugi icon_evil.gif bo moje lejki wolą na podłogę, niż do kuwety icon_sad.gif
W każdym razie - WYDAJE MI SIĘ, że te 119 ml powinno Ci wystarczyć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.