To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Atrakcje nad morzem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

szeklanka
Hej, z racji tego, że ostatnio po raz kolejny wybieram się na weekend nad morze chciałabym podzielić się z Wami moimi poszukiwaniami i zapytać o jeszcze. Jeździmy z Kubą - Kuba skończył dwa lata.
Ja staruję zawsze z Gdańska, więc zasięg km nie jest ogromny, mimo to ostatnie odkrycia:
Łeba: Łeba Park - super miejsce nawet na pół dnia. Bardzo dobrze przygotowany park. Zadbany, dużo atrakcji nawet dla takich maluchów jak Kuba. Zaliczyliśmy 2 kolejki na kółkach takie gdzie dorosły też wsiada i do tego małą kolejkę na placu zabaw. Plac zabaw z muzyką dziecięcą, dużo drabinek, zjeżdżalni itp. w całym parku tematyczne miejsca - wioska indiańska, ryby można po drodze połowić, animatorzy dla dzieciaków też są. Oczywiście knajpki itp. Z trójką dzieci spędziliśmy bez zbędnego marudzenia chyba ze 3h. Aha mają też mini zoo.
Władysławowo: nowo otwarty Oceano Park czy jakoś tak. Ciekawy pomysł na adaptację starego wyrobiska - tak mi to wygląda. Sam park nie powala ale plac zabaw w parku (w cenie biletu) mnie osobiście powalił. Bardzo fajne atrakcje, kulki, chuśtawki różniaste, zamki ze zjeżdżalniami - co dla mnie ważne przy takim maluchu, bardzo dobrze zabezpieczone, ścianki wspinaczkowe (nawet dla dorosłych icon_wink.gif ) trampoliny małe i duże itp.
Gdynia: obłędny plac zabaw przy miejskiej plaży. Byłam bardzo zaskoczona, jak wśród piasków można zrobić fajny plac zabaw z ławeczkami i masą atrakcji
Gdańsk Oliwa: Zoo. Jest super. bardzo duży teren. Dla tych co się bardziej męczą można całe zoo objechać ciuchcią na kółkach icon_wink.gif byliśmy raz i pewnie jeszcze wrócimy, bo na piechotę daliśmy radę zobaczyć tylko fragment, Kuba był bardzo zadowolny.
Karwia: przepiękne plaże, mało ludzi. Szczególnie jak się jedzie autem i przed wjazdem do Karwii jadąc od strony Władysławowa stanie się po prawej stronie przy którymś wejściu jeszcze przed miasteczkiem. Do tego fajna knajpka w samej Karwi gdzie mają zabawki dla dzieciaków, więc można spokojnie zjeść icon_smile.gif

Będę dopisywać, może jeszcze coś wrzucę z wypraw zeszłorocznych.
Podzielcie się atrakcjami, gdzie warto pojechać i co zobaczyć icon_smile.gif
Nasz-Smyk
Miejscowość Stegna jest godna polecenia. Moja znajoma jeździ tam już od kilku lat i jest bardzo zadowolona. Co do cen to wiadomo im bliżej morza to ceny wyższe, bliżej centrum ceny bardziej przystępne. Ale już w odległości 1 km można znaleźć fajne i nie drogie kwatery
okko
Plac zabaw w Gdyni rowniez polecam.
Anna662246
witam. A czy ktoś zna Grzybowo? ,warto tam jechać z dwójka dzieciaków? a moze ma ktoś fajne i sprawdzone miejsce na wakacje? icon_biggrin.gif
KAROLA3DAW
Wakacje ktore uwazam za udane z 4 miesiecznym Maluchem (jeszcze wtedy jednym) spedzilismy w Sianożętach koło Ustronia Morskiego w "Bursztynie". (jesli nie mozna uzywac nazw to prosze o kasacje icon_smile.gif )
Mielismy domek (bylo nas 6 osob i Fabi) z kominkiem wiec bardzo przytulnie plaza blisko, teren osrodka ogrodzony, plac zabaw dla Dzieciaczkow, piaskownica, ławeczki. Na terenie osrodka jest takze restauracja POLECAM icon_smile.gif
My bylismy we wrzesniu wiec zalapalismy sie na koniec sezonu. Samo miasteczko dosc wyludnione, sklepy opustoszale ale nam to akurat pasilo bo nie lubimy tłumow icon_smile.gif
Do Ustronia 10 min piechota swietnym deptakiem.

Anna do Grzybowa jezdzi moja ciotka z rodzinka (dzieciaki juz duze) od kilku lat w to samo miejsce i chwali sobie icon_smile.gif
W zeszlym roku byla tam kuzynka (bezdzietna panna) i tez nie narzekała icon_smile.gif
Truśka
Centrum Nauki Eksperyment Gdynia
Anna662246
Karola a czy mogłabyś dać mi namiar na to miejsce w którym zatrzymuje się Twoja ciocia? icon_biggrin.gif
Laryssa
CYTAT(okkko @ Fri, 04 Jan 2013 - 19:18) *
Plac zabaw w Gdyni rowniez polecam.

Ah... też pamiętam ten plac zabaw przy plaży icon_smile.gif. Rok temu, jak byliśmy z mężem i córką w Gdańsku na naszym wakacyjnym urlopie, to wybraliśmy się któregoś dnia do Gdyni, żeby pokazać dziecku port, zabrać ją na rejs statkiem po zatoce. I wtedy mieliśmy nieoczekiwanie dłuższy przystanek właśnie przy plaży, bo kiedy mała spostrzegła ten plac zabaw, to nie mogliśmy odciągnąć jej od wszystkich atrakcji. Wspaniały pomysł, że w Gdyni jest takie miejsce!
Teraz znów urlop za pasem - w lutym ponownie w planach Gdańsk na pare dni. Szkoda tylko, że tak zimno jest, bo plenerowe atrakcje dla małej odpadają... Ale na szczęście w tym novotelu, w którym rezerwujemy pokój przygotowali dla najmłodszych mnóstwo zajęć, aby dzieciaki się nie nudziły - są kąciki zabaw, nawet premierę jakiegoś filmu dla najmłodszych zapowiedzieli icon_smile.gif. No i co najważniejsze dla naszej kieszeni, za pobyt dziecka nie musimy w ogóle płacić... Dzięki temu mamy pobyt na wyższym poziomie w cenie standardowej
okruszek
dziewczyny jeżeli chcecie to pytajcie. Mieszkam na póływspie helskim i moge Wam podpowiedzieć, jeżeli chcielibyście coś wiedzieć

władysłwowo park- plac zabaw od tego roku jest dodoatkowo płatny!
szeklanka
Okruszek serio ? nie wiem ile ale to już zdzierstwo musi być jeśli dodatkowo płatwne bo wiadomo, że dzieciak będzie chciał tam wejść a szkoda bo się fajnie zapowiadało
okruszek
tak słyszałam- w zeszłym lecie była promocja ponieważ wszystkie eksponaty nie były gotowe to na plac zabaw łapali gości
gosiagosia
bylismy w tym roku w sztutowie, ale na plaze jezdzilismy do stegny.

do ciekawych miejsc moge dodac do zoo w gdansku park dinozaurow. troche trzeba powspinac sie, ale jak moje maluchy daly rade, to kazdy da icon_wink.gif

akwarium w gdyni

i moze niezupelnie nad morzem, ale mielismy po drodze i naprawde warto zobaczyc -dinopark w malborku
Truśka
Jeszcze w drodze nad morze pokazy sokolnicze w Godziszewie oraz dom do góry nogami w Szymbarku
Gaja
Stegnę też polecam. Jeżdże tam rok-rocznie. icon_smile.gif

Ocean Park we Władysławowie moim zdaniem rewelacja. Szczególnie jak się ma 8-9 latka chłonnego wiedzy. Niesamowite... człowiek nawet nie wie, że jest tak mały w porównaniu z niektórymi wodnym zwierzętami. Mi się bardzo podobało. Mój Michał był mega zadowolony icon_smile.gif
https://www.oceanpark.pl/

Dom do góry nogami w Szymbarku też rewelacja.

Jeszcze Fokarium na Helu.
https://www.fokarium.com/fokarium/helseals.html

Akwarium Gdyński... ktoś już chyba pisał. Jest super icon_smile.gif
https://www.akwarium.gdynia.pl/

Dla starszych dzień Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich
https://www.muzeum-wdzydze.gda.pl/

Latarnia w Krynicy Morskiej
https://www.museo.pl/content/view/872/207/

ania.solska
Klif w Gdyni Orłowie - przepiękne miejsce icon_smile.gif
gosiagosia
o tak, latarnia w krynicy. bylam i popieram.
Graz
Świnoujście - wypozyczalnia rowerów i wycieczka nadmorską ścieżką rowerową do kurortów niemieckich (Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin), po drodze sledź w bułce w nadmorskiej trawie, kilka fajnych placów zabaw, sliczne widoczki, piękna architektura niemieckich kurortów. I raj. I zdziwienie, że nad Bałtykiem może być tak cudnie - bez nadmiaru reklam, bud, szczek, strzelnic, i ryczących wesołych miasteczek. Oraz z ogólnodostepnymi toaletami.
Agnieszka AZJ
CYTAT(Graz @ Fri, 28 Jun 2013 - 11:29) *
Świnoujście - wypozyczalnia rowerów i wycieczka nadmorską ścieżką rowerową do kurortów niemieckich (Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin), po drodze sledź w bułce w nadmorskiej trawie, kilka fajnych placów zabaw, sliczne widoczki, piękna architektura niemieckich kurortów. I raj. I zdziwienie, że nad Bałtykiem może być tak cudnie - bez nadmiaru reklam, bud, szczek, strzelnic, i ryczących wesołych miasteczek. Oraz z ogólnodostepnymi toaletami.



No właśnie - za każdym razem mnie to dziwi.

Ten sam Bałtyk, a wystarczy pojechać gdziekolwiek poza Polskę i jest zupełnie inaczej, nieważne: Niemcy, Dania, Szwecja, Litwa czy Łotwa. Z nadbałtyckich krajów nie byłam jeszcze tylko w Estonii i Finlandii (i Rosji), ale jestem pewna, że tam też tak jest.

A polskie kurorty są jak dla mnie nie do wytrzymania 37.gif
Irenka.
Graz, AgnieszkoAZJ- jeździłyście tak?
Podajcie proszę więcej szczegółów, może jakąś trasę do zrobienia? A przekroczenie granicy?
Bardzo to interesująca opcja...
Agnieszka AZJ
Akurat w tamtym rejonie byłam przejazdem samochodem w drodze do Danii, ale widziałam wielu ludzi na rowerach, a z doświadczenia wiem, że niemieckie ścieżki rowerowe są nieporównywalne z naszymi.

Mam ochotę tam jeszcze wrocić z rowerami.
Graz
Po raz kolejny przejechaliśmy się ścieżką rowerową ze Świnoujścia do Bansin w Niemczech i po raz kolejny mieliśmy wielka frajdę. Tym razem na swoich własnych rowerach. Śledzie w bułce (i inne ryby) niezmiennie pyszne. Widoki nadal bardzo miłe dla oka.

Irenka, granicę przejeźdża sie płynnie. Trasa jest prosta jak drut - wiedzie ze Swinoujścia przez Ahlbeck, Herringsdorf do Bansin (można oczywiście jechać dalej). PO drodze mijamy piekne nadmorskie wille, place zabaw, trzy mola, trzy miasteczka. Jest pięknie.
Marta M
Graz potwierdzam Twoje słowa icon_smile.gif
moinka
Niedaleko Świnoujścia jest również świetny park liniowy.
Kiecolek
Byłam w Mielnie w zeszłym roku było prze cudownie. Morze i nasza rodzinka, Mielno to piękne miejsce byliśmy tam tydzień i wcale koszty nie były takie duże, mąż znalazł bardzo tanie i wygodne noclegi. Polecam noclegi mielno blisko morza, do plaży mieliśmy z 50 m. Wszystko poszło po naszej myśli, ten wypad nad morze uważam za jak najbardziej udany icon_smile.gif Polecam to miasto, które jest naprawdę niesamowite
juliaw
CYTAT(Gaja @ Sun, 23 Jun 2013 - 21:45) *
Jeszcze Fokarium na Helu.
https://www.fokarium.com/fokarium/helseals.html

Akwarium Gdyński... ktoś już chyba pisał. Jest super icon_smile.gif
https://www.akwarium.gdynia.pl/


A co według was jest bardziej fajne akwarium czy fokarium?? Bo się wybieramy do Trójmiasta i chciałabym zabrać dzieci, tyle że ze względu na krótki pobyt to tylko w jedno z tych miejsc...
Myślę nad Gdynią, bo będziemy nocować w [edit: moderacja] , ale jeśli bardziej polecacie Hel to tam pojedziemy.
Dorott
CYTAT(juliaw @ Fri, 19 Sep 2014 - 10:02) *
ale jeśli bardziej polecacie


bardziej polecamy wykupienie płatnej reklamy icon_wink.gif
rysa154
Mielno nie jest na pewno najlepszym miejscem dla rodziny z dziećmi, właściwie nic tam nie ma poza morzem za to jest dużo młodzieży
majka.ka
CYTAT(okkko @ Fri, 04 Jan 2013 - 18:18) *
Plac zabaw w Gdyni rowniez polecam.

Ja polecam plac zabaw w międzyzdrojach...największy jaki widziałam...jest tam naprawdę super, dla każdego bez wzg na wiek
endrju86
Jako dziecko zawsze uwielbiałem zwiedzać latarnie morskie. Udało mi się odwiedzić wszystkie otwarte latatnie w Polsce. A dziś jako dorosły człowiek, korzystam z tego przy planowaniu urlopu nad morzem z dzieckiem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.