To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Omdlenia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

i.
Ostatnio zdarzają mi się omdlenia po wysiłku, czym to może być spowodowane? Zrobiłam badania i wyszło, że mam niedobór wapnia i magnezu icon_confused.gif (pomimo tego, że biorę Dolomit).
Czy to wyjaśnia sprawę omdleń?
Czy znacie jakieÅ› dobre preparaty magnezowe?
m.a.
Moim skromnym zdaniem warto pomyśleć o EKG wysiłkowym. Może układ krążenia nieco szwankuje?
Bo chyba o dojrzewaniu nie ma mowy wink.gif
Małgoś.dz
Ilka, nie wiem prawdę mówiąc jakie znaczenie w tym omdlewaniu mogą mieć niedobory, o których wspomniałaś, ale przyczyną może być również np. przemęczenie, notoryczne niewyspanie.
U mnie tak było. Tyle, że jak trochę sobie wyluzowałam z obowiązkami i zadbałam bardziej o siebie - to omdlenia odeszły.

A może to kwestia diety? Jeśli dobrze pamiętam, to chyba jesteś w trakcie odchudzania? Może tutaj coś nie gra? Może zbyt restrykcyjnie się potraktowałaś? icon_rolleyes.gif
Beata Białystok
Ilka, 2 lata temu chodziłam na intensywny aerobic i też później zdarzały mi się omdlenia. Poszłam do lekarz i kazał mi łykać witaminy. Przez 2 miesiace łykałąm Centrum i przeszło.
i.
EKG wysiłkowego nigdy nie robiłam. Ale na bieżni jak tylko podbiegnę tętno wzrasta b. szybko do 180. Norma dla mnie to 130-135 - i tyle mam przy chodzeniu. Cokolwiek ostatnio zrobię szybciej to serce tłucze mi jak oszalałe icon_confused.gif

Obecnie dbam o linię, ale nie głodzę sie. Moja dieta na pewno powyżej 1600 kalorii, nie wydaje mi się żeby była zbyt restrykcyjna.

Trener na siłowni wspomniał coś o łykaniu witamin, a w szczególności magnezu. Może powinnam faktycznie coś łykać?

Nie wiem za bardzo co z tym zrobić icon_neutral.gif
Beata Białystok
Najlepiej przejdź się do lekarza.
i.
Byłam dzisiaj u lekarza, bo wczoraj w domu znowu zrobiło mi się słabo icon_confused.gif
I w zw. z tym muszę zrobić masę badań - morfologię, cholesterol, żelazo, TSH i inne z krwi + EKG i RTG klatki piersiowej. Zobaczymy co wyjdzie.
Beata Białystok
Ilka, daj znać jak wyniki. Mi ostatnio też często jest słabo, ale nasz lekarz rodzinny nie kwapi się, żeby dać skierowanie na badania icon_confused.gif
i.
Wyniki w zasadzie dobre, poza potasem, magnezem i wapniem. Ale niedobory sÄ… niewielkie.
Dostałam skierowanie do kardiologa, bo muszę zrobić echo serca i EKG wysiłkowe. Niestety nie udało mi się zapisać do niego, "bo zapisów nie ma do odwołania" icon_eek.gif Mam sie dowiedzieć w maju...ciekawa sprawa, dobrze, że nie jestem poważnie chora, bo zmartwiłabym się bardziej.
A za echo i tak muszę zapłacić bo NFZ tego nie refunduje.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.