To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Magnez

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

~Luna~
Z zalecenia lekarza, mam zażywać magnez w pełnej dziennej dawce.
Poszłam do apteki, poprosiłam miłą panią magnez w pełnej dawce.
Wybór duży, farmaceutka chciała wybrać jak najlepiej, w jak najniższej cenie.
Wybrała mi magnez B6, który podobno zawiera 400 mg magnezu w jednej tabletce, cena 9 zł.
OK, wzięłam, na opakowanie, ani na ulotkę w aptece nie spojrzałam.
Dopiero teraz w domu doczytałam coś takiego :

- zawartość składników fizjologicznych w zalecanej porcji dziennej - magnez - 75mg (20%), witamina B6 1,4 mg (100%).

Z tego co mi wiadomo, to dzienna dawka magnezu wynosi coś około 375 mg, a zakupione tabletki mają go tylko 75mg, stosuje się 1 dziennie.

A i jest jeszcze na ulotce i opakowaniu taki dopisek :

- zawartość opakowania : 100 tabletek a'400 mg.

Czy w takim razie mogę zwrócić zakupione tabletki do apteki ( nawet w Biedronce kupię tabletki z większą zawartością magnezu i to o połowę taniej) i co oznacza ten opis "100 tabletek a'400mg"
Ewelinek
Podaj jaki dokładnie kupiłaś magnez (firmę). Do Apteki zwrotu raczej nie zrobisz, ponieważ zabrania tego ustawa.
~Luna~
Teraz niestety nie napiszę jaka to firma, ponieważ na urlopie jestem, a wspomnianego magnezu ze sobą nie wzięłam.
Zwrotu do apteki nie zrobiłam, nie próbowałam nawet, kupiłam inny preparat, tym razem zwracając na zawartość magnezu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.