To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Manicure/Pedicure HYBRYDOWY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
h_ania
Będę wdzięczna za opinie na ten temat.
Czy jest to tak fajna sprawa jak można wyczytać czy w rzeczywistości nie wygląda to tak różowo i dać sobie spokój??
ania.m
Ja ogólnie jestem laikiem jeśli chodzi o paznokcie icon_smile.gif

Jednakże złożyło się tak, że zrobiłam sobie manicure hybrydowy - french. W sumie fajna sprawa, ładnie wyglądało. Można sobie normalnie na kolor paznokcie pomalować icon_smile.gif I wszystko trwało do czasu kiedy mi nie zaczęły odrastać paznokcie... Zacząło mi to wszystko pękać i już nie wyglądało tak ładnie... A że nie miałam czasu jechać do kosmetyczki, żeby mi to zmyła - próbowałam to jakoś zdrapać domowym sposobem... Następnym razem jednak udam się z tym do profesjonalistki i radzę się dowiedzieć ile to kosztuje icon_smile.gif

U mnie utrzymał się przez 2 tygodnie. Podobno powinien utrzymać się ok 4 tygodni - ale to chyba pod warunkiem że wolno paznokcie rosną icon_smile.gif Moja kosmetyczka mówiła, że ma też takie klientki, którym się trzyma i do 6 tygodni, ale to już ładnie nie wygląda...

Podsumuwując - na wyjazd wakacyjny na pewno sobie bym jeszcze raz zrobiła. Na co dzień jednak jak dla mnie zbyt drogo, a i czasu nie mam tyle żeby co dwa tygodnie chodzić do kosmetyczki icon_smile.gif
renata19750702
Ania, bo hybrydę trzeba ściągnąć u kosmetyczki...
Ja jak nie mam czasu do kosmetyczki, to ściągam w domu, ale zainwestowałam w zmywacz do hybrydy. Nawet z nim idzie powoli, ale przynajmniej nie uszkadzam płytki paznokcia.
Ja z tych, którym paznokcie rosną mega szybko. Hybryda wytrzymuje u mnie 2 tygodnie. Dla mnie to jednak bardzo dobre rozwiązanie, bo przy ilości domowych zajęć - gotowanie, sprzątanie itp. zwykły lakier wytrzymuje 2 dni. Z hybrydą mam spokój 2 tygodnie, a ręce wyglądają super.
ania.m
Teraz to i ja to wiem icon_smile.gif Ale z acetonem też jakoś poszło - płytki nie uszkodziłam. Jednak z samych końcówek mi się ściągnąć nie udało i je po prostu ścięłam icon_smile.gif

Fakt - wygląda bardzo ładnie. Ale mnie nie stać na to aby tak często sobie robić. Znajoma poszła do "domowej" kosmetyczki i jak jej zrobiła to powychodziły "bąble" i tylko latała poprawiać. A jak jej ściągała to tak spiłowała płytkę paznokcia, że lepiej nic nie mówić... A u swojej to min 100zł miesięcznie bym musiała zostawić... Już wolę pójść do fryzjera icon_smile.gif
Arwena.
Wygląda ładnie, trzyma się ładnie ale u mnie paznokcie "po" są kruche, łamią się i rozdwajają. Dlatego robię sporadycznie, na dłuższy wyjazd np, kiedy wiem, że nie będę miała jak i gdzie poprawić zwykłego lakieru.
Agnes84
Zgodzę się z Arweną- po paznokcie są mocno zniszczone i trochę czasu zajęło mi doprowadzenie ich do jako-takiego wyglądu.
Sam manicure (miałam french) wyglądał bardzo ładnie i utrzymał się długo. Wygodne rozwiązanie.
Marta M
mam podobne spostrzeżenia jak Arwena,ten profesjonalny zmywać,to aceton:),ważne jest też na jakich produktach kosmetyczka pracuje,dobry jest shellac,podróbki ponoć słabsze jakościowo
April.
Ja jestem bardzo zadowolona. Trzyma się dobrze ok.3 tyg,potem są odrosty.Ale nie odpryskuje,nie ściera się jak zwykły lakier.
Moje paznokcie "po" są bez zmian -nie mam problemów.

Robiłam już żelowe,akrylowe i uważam, że hybrydowe są najlepsze - czas zrobienia dużo krótszy, "wytrzymałość" icon_wink.gif podobna

poza tym, ja nie potrafię sama sobie pomalować porządnie paznokci, więc muszę mieć coś , co nie muszę poprawiać co kilka dni.
h_ania
Właśnie, najbardziej obawiam się kondycji paznokcia "po"...... A zdecydować chciałam się też przede wszystkim na ilość prac domowych w związku z którymi moje paznokcie są w złym stanie 32.gif
A czy pod ten lakier hybrydowy też trzeba spiłować płytkę paznokcia czy maluje się po prostu na paznokieć??
h_ania
Aha, a jakie u Was siÄ™ koszty takiego zabiegu?
renata19750702
Nie piłuje się płytki paznokcia, maluje się paznokieć. H_ania, pewnie cenowo będzie różnie, ja płacę 70,00 zł
Ida.dorota
Nigdy nie słyszałam, żeby hybryda trzymała się dłużej niż trzy tygodnie, te sześć to chyba jednak reklama icon_wink.gif
Mnie też manicure hybrydowy bardzo osłabił paznokcie, choć do wyglądu i trwałości nie mam zastrzeżeń. Odkryłam natomiast ostatnio manicure gel color i bardzo mi on odpowiada - jest równie trwały jak hybrydowy, ale przepuszcza powietrze, zdejumje się go prościej i zupełnie nie wpływa na kondycję paznokcia.
Dorott
mi zrobiła koleżanka w piątek u siebie w salonie ale niestety dziś jednego już nie mam a pozostałe nie wyglądają dobrze...bokami jakby doszło powietrze i zładzi ten żel czy jak mu tam icon_sad.gif
anita
Dorott - prawdopodobnie źle zrobiła, może nie odtłusciła płytki?

mi na ręce za szybko odrasta. Tzn jest fajny ale nie stac mnie latac co 2 tygodnie. Za to na nogach rewelacja! trzyma sie miesiąc spokojnie, nie ściera, nie matowi, super sprawa, zwłaszcza na wyjazdy gdzie się duzo pływa

edit: ja zawsze poluje na jakims gruponie czy gruperze
Arwena.
Ja płacę 39 zł. icon_wink.gif
tomberowa
czytałam sporo w necie opinii na ten temat i ponoć nie jest polecamy przy słabej płytce paznokciowej - niszczy ja jeszcze bardziej... no i zmywac trzeba u kosmetyczki, więc ogólnie to spory koszt... ja za manicure zwykły z malowaniem płacę 30 zł - więc nie ma sensu chodzić na hybrydowy - za 120 zł w mam w miesiącu 4 wizyty icon_wink.gif
pomidorro
i ja ostatnio byłam. Trzymała się dwa tygodnie, potem malowałam jeszcze zwykłym lakierem - i jeszcze ponad tydzień wytrzymał. Niestety jak poszłam zrobić jeszcze raz - kosmetyczka mi odradziła- bo mam bardzo kruche, rozdwajające sie paznokcie i zwyczajnie bym sobie jeszcze pogorszyła ich stan. Liczyłam na to, ze pod hybryda - utwardzone - nie będą sie łamać i odrosnął mi te rozdwojone końcówki, 29.gif Ale na wyjazd zrobiłabym jeszcze raz. Dla mnie super sprawa jeśli muszę mieć ładne paznokcie przez 2 tygodnie.

Cena za hybrydowy- to 70 zł.
Edziia
Kobietka, która robi mi manicure odradziła mi hybrydowy właśnie ze względu na to, że osłabia płytkę. Za to namówiła mnie raz na French Wrap manicure (na końcówki nakleja się takie specjalne białe paseczki- metoda ta nie niszczy płytki paznokcia) , a że ja french bardzo lubię to dałam się namówić. I jak dla mnie super sprawa- trzyma mi się zawsze minimum tydzień, nawet do 10 dni- a muszę Wam się przyznać, że na moich paznokciach u rąk lakier nie trzyma się w ogóle, odpryski mam już następnego dnia. A Wrap wygląda cały okres noszenia tak samo. Jak ktoś niekoniecznie potrzebuje koloru na pazurkach, a lubi french to polecam.
sdw
Abstrahując od hybrydowego, pozwolicie icon_wink.gif Edziiia, na moich paznokciach nie trzymal się nigdy żaden lakier, żel, akryl, nic kompletnie. Doba to bylo wszystko. Najwyzej. Aż wpadly mi w lapy lakiery afari, za cale 3 zlote/sztuka i nablyszczacz za równie śmeszną kwotę. Teraz, jak rąk nie moczę zamapiętale spokojnie tydzień mam spokój. Bez specjalnych zabiegów utrwalających. Polecam spróbować. Firmę od nablyszczacza mogę sprawdzić, jeśli zechcesz.
lena77
u mnie sprawdza sie hybrydowy rewelacyjnie. nie umiem sobie ladnie pomalowac paznokci. na nogach trzyma sie caly miesiac i gdyby nie odrosty to wytrzymalby i drugi miesiac. czesto chodze na basen i hybrydowy wytrzymuje bez uszczerbku chlorowana wode. poza tym nie lubie siedziec u kosmetyczki i czekac az wsztskie warstwy porzadnie wyschna i sie utwardza a tylko hybrydowy pozwala mi na zalozenie butow od razu po pomalowaniu.
mim
U mnie też hybryda suuuper:) Na nogach rzeczywiście dłuzej. Ręce ponad dwa tygodnie. Bardzo wygodne, paznokcie mi się nie niszczą, nic sie z tym nie dzieje, no oprócz odrastania:)
Płacę 50zł
Dorott
ja byłam na poprawce, znaczy zdjęte i założone nowe...trzymały 1 słownie jeden dzień

kosmetyczka mówi, że istnieja paznokcie, które nie "przyjmują hybrydu" prawda czy źle robi?
tissaia
Manicure hybrydowy u mnie się nie sprawdził- góra tydzień siedział. Natomiast pedicure - od ponad roku robię tylko taki. Dobrze zrobiony trzyma się w sumie tak długo jak długo paznokieć nie odrośnie icon_wink.gif - ja chodzę do kosmetyczki co 4 tygodnie. Mega wygoda jak dla mnie!

płacę 40 PLN.
operetka
CYTAT(mim @ Fri, 27 Jul 2012 - 14:35) *
U mnie też hybryda suuuper:) Na nogach rzeczywiście dłuzej. Ręce ponad dwa tygodnie. Bardzo wygodne, paznokcie mi się nie niszczą, nic sie z tym nie dzieje, no oprócz odrastania:)
Płacę 50zł

a gdzie chodzisz? będę wdzięczna za namiary na priva. szukam kogoś sprawdzonego a rozumiem, że swoją kosmetyczkę polecasz?
Dziobak
Ja też jestem bardzo zadowolona z hybrydy. Pierwszy raz robiłam kilka lat temu, kiedy tylko się pojawiła w PL (z OPI), w przypadkowym salonie, no i się nacięłam - po 1,5 tyg. lakier zaczął odłazić, sama zdejmowałam (kupiłam przy zakładaniu specjalny zmywacz). Wiadomo, że tak nie wolno - w efekcie miałam osłabione, miękkie paznokcie przez kilka tygodni.
A teraz nałożyłam Shellac, na urlop - zdejmowałam w salonie po ponad 3 tyg. I super! Trzymał się pieknie ok. 2,5 tyg., potem już są za duże odrosty. Ale domalowałam przerwę podobnym odcieniem zwykłego lakieru i dotrwałam do zdejmowania. Paznokcie mam zdrowe, nic im nie jest tym razem. Za tydzień idę znowu, tym razem zrobię Gelish z firmy Jessica, znów na urlop. Mam nadzieję, że będzie równie porządny.
siłaczka
CYTAT(Dorott @ Fri, 27 Jul 2012 - 21:01) *
ja byłam na poprawce, znaczy zdjęte i założone nowe...trzymały 1 słownie jeden dzień

kosmetyczka mówi, że istnieja paznokcie, które nie "przyjmują hybrydu" prawda czy źle robi?


Stawiałaym na złej jakości produky. Ja pierwszy raz hybryde miałam dwa tygodnie, potem zaczęły paznokcie odrastac za mocno. Zachęcona sukcesem kupilam na allegro zestaw do samodzielnej hybrydy i gucio, nigdy się ie trzymał. Kosmetyczka twierdzi, że to kwestia lakierów, one muszą byc dobrej jakości.
marta_29
Też jestem bardzo zadowolona, w Bellisanie płaciłam 95 zł, ale efekt mi sie ogromnie podoba icon_smile.gif ostatnio jak robiłam, kolor utrzymywał mi się przez 3 tygodnie i nie musiałam co drugi dzień malować paznokci jak do tej pory. Manicure hybrydowy jest też dobry dla osób, które maja alergię icon_smile.gif
ruda_kasia
Wiola, daj namiary (już nie o cenę mi chodzi) lakierów, ale chybrydę która mi zywcem odlazła na wczasach. a z opisu wygląda, że u mnie to samo, jeden dzień lakkieru.
plisss
cos_cos
Ruda, CND shellac jest najlepszy moim zdaniem. I dobrze jest wszystkie trzy etapy manicure/pedicure robić na tych samych produktach, tzn tej samej firmy.
sdw
Kasia, ale ja nie o hybrydzie, ja o zwyklym normalnym lakierze pisalam. Lakier się nazywa Safari i występuje w pelnej gamie kolorystycznej. Glównie w wersji matowej, znaczy bez tych drobinek blyszczących. Trzymasię, jak wściekly z tym nablyszczaczem Wet Look firmy dor. Naszej rodzimej produkcji toto jest, nie czajna.

Gdybyś nie znalazla, to mogę Ci kupić, zabezpieczyć pakulami i wyslać icon_wink.gif Albo dostarczyć do rąk wlasnych osobiście, bo coś ostatnio w Krakowie częsciej jestem niż u siebie samej icon_wink.gif
mamcia79
Czy któraś z Was ma hybrydowy z Jessici? słyszałam o nich bardzo dobre opinie,jeśli chodzi właśnie o fybrydę. Do tej pory kupowałam tylko ich kolorowe lakiery do tradycyjnego manicure.
walizka
Dzień po zrobieniu zlazł mi lakier z całego paznokcia. Żeby głupio nie wyglądać zerwałam z pozostałych. Bez problemu. Może kosmetyczka nawaliła, ale tym samym skutecznie zniechęciła mnie do wydawania 70 zł na manicure o trwałości kilkunastu godzin icon_smile.gif
green
Walizka - bym z reklamacją poszła do kosmetyczki.

Ja mam właśnie hybrydy i polecam. U mnię się sprawdzają. Płacę 38 zł. Wytrzymują 2 tygodnie (kolor), do 3 tygodni (francuski). Robię do około 6-8 razy, potem 2 miesiace przerwy. Paznokcie OK, ale używam odżywek w czasie przerwy.
gerreiro16
Na pewno warto robić manicure hybrydowy, bo jest dużo trwalszy od zwykłego manicure. Hybrydy potrafią utrzymywać się na paznokciu nawet 3 tygodnie i nadają im długotrwały blask. Samemu też można nauczyć się nakładania, ale początkującym radzę iść do kosmetyczki.
Visenna
Trwałość hybryd w zależności od marki i kondycji paznokcia to 2-3 tygodnie.

Ja nigdy nie byłam u kosmetyczki, bo szkoda kasy. Kupiłam na allegro używaną lampę i poluję na okazje cenowe hybryd i najzwyczajniej w świecie robię je sama w domu. Jestem z hybryd bardzo zadowolona icon_smile.gif
Molak
U mnie tak samo!!! Mam zabdane paznokcie bez większego wysiłku. Dla mnie to bardzo ważne.
Domomi
Mnie rosną szybko paznokcie, dlatego najdłużej jak wytrzymałam z odrostami ,to dwa tygodnie i trzy dni, ale poza tym polecam. Lakier jest przez cały czas nienaruszony , łatwo można poprawić, jak sobie ukroisz nożem np i wygląda bardzo elegancko.
Kubikowa
Ja rónież na chwilę obecną nie wyobrażam sobie życia bez hybryd.
Bogna7
warto, bo nie musisz się o nic martwić, nic ci nie odpryśnie, piękny połysk przez długi czas icon_smile.gif ale nie za czesto bo jednak niszczą paznokcie.
Kaktuch
CYTAT(Bogna7 @ Thu, 28 Jan 2016 - 14:11) *
warto, bo nie musisz się o nic martwić, nic ci nie odpryśnie, piękny połysk przez długi czas icon_smile.gif ale nie za czesto bo jednak niszczą paznokcie.


to że się niszczą to kwestia przpeiłowania i zbyt dużego zmatowienia płytki, wiecie co bardzo pomaga? utwardzanie ich pod spodem hardem, takim żelem grubszym, ja dopiero z hybrydą zapuściłam paznokcie a miałam wszystko, po żelach to miałąm taki dramat że aż nie chce sobie przypominać jak wyglądały i ile czasu je doprowadzałam do jakiegokolwiek wyglądu
karol81
Wielka prośba o wypełnienie ankiety dot. temtu. Zajmie tylko 3 minuty, a będzie to dla mnie duża pomoc:

https://goo.gl/forms/Lo0eK5yAy5bvUM3x1[/u][/u]

dzieki ogromne za pomoc
Caryca
Nie dajcie się władować w takie bzdury, że hybrydy niszczą paznokcie - o ile należycie będziecie o nie dbały, to powinniście bardzo łatwo przywrócić im zdrowia. Da się. Ja noszę od 1,5 roku semilaca, oczywiście z przerwami.Nie ma sobie równych.
kazikstych
Żona od lat chodzi do kosmetyczki na manicure hybrydowy. Jeszcze nie widziałem by miała problemy z tego powodu. To mit jakich wiele.
kazikstych
Żona od lat chodzi do kosmetyczki na manicure hybrydowy. Jeszcze nie widziałem by miała problemy z tego powodu. To mit jakich wiele.
różyczka
Ja sama sobie robię hybrydę, używam lakierów Mollonu, paznokcie po zdjęciu mocne i grube (przypuszczam ze dzięki ekstraktowi z drzewa pistacjowego) no i nie ma problemu uczuleń, bo nie zawierają formaldehydu.
ankaz79
U mnie hybryda wytrzymuje też maksymalnie 2,5 tygodnia bo szybko rosną paznokcie, ale to podobno oznaka zdrowia icon_smile.gif Manicure hybrydowy robię u kosmetyczki w Krakowie https://www.efektmotyla-krakow.pl/manicure-hybrydowy/ jestem bardzo zadowolona. Pani Joanna zawsze potrafi mi doradzić przy wyborze paznokci na różne okazje icon_smile.gif
basienika
ja sobie sama robię hybrydy, głównie marką Semilac mają ładne kolory no i bardzo wytrzymałe hybrydy. Pamiętać należy żeby nie zalewać skórek no i dobrze utwardzać, zobaczcie jakie newsy znalazłam w filmiku o uczuleniach https://www.youtube.com/watch?v=qJmZhFsXR4A
a potem dziewczyny piszą ta marka zła, bo uczula a tu prosze jakie banalne sa przyczyny uczulenia
Brigit
Też używam Semilaca i jestem zadowolona, ale również spotkałam się z uczuleniami na ich produkty i ciężko coś na to poradzić. Jeśli ktoś zauważa jakieś dolegliwości, to powinien zmienić kosmetyki na inne.
monkowa
Ja robię pedicure hybrydowy. Jeśli chodzi o manicure to jakoś nie mogę się odważyć, bo boje się, ze osłabi moje i tak cienkie i łamliwe paznokcie. Ale na stopach to jest tak wygodne!! Ze wiosną, latem i jesienią nie wyobrażam sobie malowania paznokci u stóp zwykłym lakierem co kilka dni. A tak ma ładne stopy przez cały miesiąc i stopy zawsze gotowe do założenia bardziej odkrytych butów icon_biggrin.gif
oceanicrelish
Ja osobiście polecam wybranie się do profesjonalnego zakładu kosmetycznego. Np: https://www.saloncolette.com/pielegnacja-dloni-stop i powiem, że jak robię tam pedicure hybrydowy od długich lat, tak nigdy nie wychodzę zawiedziona, Pani, która robi te zabiegi jest naprawdę mega wspaniałą profesjonalistką.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.