To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

alma online

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

e_Ena
Kusi mnie zamówić spożywcze zakupy przez internet. Już nawet miałam koszyk załadowany, ale stchórzyłam icon_wink.gif Ma ktoś doświadczenie z zakupami drogą internetową w almie?
Jak wygląda dostawa? Przywożą to w siatkach, jakichś kartonach? Sprawdzacie czy produkty zgadzają się z tymi zamawianymi? Ponieważ mam zamiar zamówić do pracy, chciałabym to jakoś w miarę sprawnie przeprowadzić, bez wywalania wszystkiego na biurko i szczegółowego sprawdzania np. data ważności itp., jakie szanse że się natnę?
Helena
Korzystam. Przywożą w reklamówkach lub torbach papierowych (sama zaznaczasz opcję). Ja nie sprawdzam przy kurierze. Jak dotąd zawsze się zgadzało. Przydaje mi się ta opcja szczególnie jak długo pracuję. Wracam do domu a zakupy prawie równo ze mną icon_smile.gif
Edziia
Helena a zamawiałaś kiedyś takie produkty jak wędliny, mięso, owoce- jak z ich świeżością i jakością?
Helena
zamawiałam i było w porządku. Oni kroją to tego samego dnia kilka godzin przed przywiezieniem zakupów bo ja zaznaczam opcję, że jeśli nie ma danej rzeczy to proszę o konsultację i dzwonili z zapytaniem czy zamieniać i na co.
Fragosia
Ena , z tego co wiem to chyba Aronka korzysta czesto z takiej formy zakupów w almie.
chojnol
Korzystam, zamawiam też mięso, owoce, warzywa i nigdy nie miałam zastrzeżeń. Nawet czasami sobie myślę, że sama bym takiego ładnego mięsa nie wybrała. Kiedyś zdarzyło mi się zamówić rzodkiewki i pani z obsługi dzwoniła (zwykle dzwonią poinformować jak mają jakieś braki, żeby zaproponować inny produkt) i powiedziała, że rzodkiewka co prawda jest, ale w takim stanie, że ona mi nie sprzeda icon_smile.gif nie protestowałam.
Próbowałam też zakupów spożywczych w Piotrze&Pawle i Bomi, ale Almę pod względem jakości cenię najbardziej. Zawartości też przy kurierze nie sprawdzam, zawsze było ok.
moko.
Ja uwielbiam almę icon_wink.gif wrocławską.
Edziia
O to dobrze wiedzieć, że mięso i wędliny też są ok. Bo na zamówienie ww produktów to nigdy jakoś odwagi nie miałam icon_smile.gif
jacek placek
Nigdy nie korzystałam ,ale kilka x się przymierzałam.Tak zachęcające sa te posty,że chyba nawet zaraz spróbuję ,
pozdrowionka icon_smile.gif
aronka
CYTAT(Fragosia @ Thu, 26 Jul 2012 - 09:14) *
Ena , z tego co wiem to chyba Aronka korzysta czesto z takiej formy zakupów w almie.


Matko jedyna, skąd Ty wiesz (pamiętasz?) takie rzeczy? icon_lol.gif

Zgadza się. Namiętnie korzystam z tej formy zakupów. Byłam nieszczęśliwa, kiedy przeprowadziliśmy się na wieś i tu nie dowozili. Do czasu. I do nas dotarła cywilizacja. icon_wink.gif
Kupuję praktycznie wszystko, czego potrzebuję. Mam zrobioną listę zakupową na stronie sklepu, bo przecież wiele rzeczy kupuje się regularnie tych samych.
Kupuję i owoce, i warzywa, wędliny, jajka, nawet mrożonki (m.in. lody).
Można samemu wybrać, w co chcesz mieć to zapakowane. Mogą być worki foliowe albo torby papierowe.
Zaznaczasz opcję, co w przypadku, kiedy nie ma danego produktu. Albo anulują całe zamówienie, albo dają podobny produkt. Wtedy zawsze dzwonią zapytać, czy chcesz inną rzecz czy nie.
Wybierasz sobie termin, godziny.
Jeśli kierowca ma możliwość przyjechać wcześniej, to dzwoni i pyta, czy kogoś zastanie.

W zeszłym roku miałam wracać z dziećmi z wczasów w Wiśle, a wiedziałam, że w domu lodówka pusta. Jeszcze tam zrobiłam zakupy przez internet wyznaczając jakąś sensowną godzinę, kiedy wiedziałam, że na pewno zdążę dojechać. Byłam gdzieś w rejonie Kęt, w połowie drogi, a tu dzwoni kierowca z Almy i mówi, że będzie wcześniej, zostawił mnie sobie na koniec... Mówię, że będę za jakąś godzinę, bo jestem w drodze z Wisły. Dla niego to nie problem. Zajeżdżamy pod dom, a tam Alma. Głupio mi było, choć nie zawaliłam, bo termin dostawy był wyznaczony duuuużo później. A chłopak mówi, że nic się nie stało, nawet dobrze, bo wreszcie miał możliwość spokojnie poczytać książkę. W domu, przy małych dzieciach raczej ciężko... icon_wink.gif

Kiedyś zamówiłam zakupy, bo nie miałam kompletnie możliwości jechać. Mąż skądś miał wracać, a tu lodówka pusta. Zbliża się końcówka terminu dostawy, a tu cisza. Dzwonię i pytam grzecznie, kiedy będą. A pani sprawdza i mówi, że zamówienie jest złożone na następny dzień... Myślałam, że padnę. Nie wiem, co mnie zaćmiło, że zaznaczyłam złą datę. Uprosiłam panią, powiedziałam, że mąż wraca, a tu taka wtopa... Obśmiała się, ale zakupy mi przywieźli tego dnia. icon_smile.gif

Ena, spróbuj. Jak Ci się coś nie spodoba, to więcej tego nie zrobisz. Ale jest to naprawdę duża wygoda. Niedawno byłam z dziećmi w Almie, przy okazji jakichś zakupów ciuchowych obok i przy wypakowywaniu przy kasie tych kartonów soków, mleka itp. stwierdziłam, że następnym razem tylko przez internet.
Płacę zawsze kartą (pan ma ze sobą terminal), bo ja przeważnie chodzę bez gotówki.
Fragosia
CYTAT(aronka @ Thu, 26 Jul 2012 - 14:43) *
Matko jedyna, skąd Ty wiesz (pamiętasz?) takie rzeczy? icon_lol.gif


Czyli pamięć mnie nie myli icon_smile.gif
Mówiłaś kiedyś na spotkaniu małopolskim.
aronka
CYTAT(Fragosia @ Thu, 26 Jul 2012 - 13:31) *
Czyli pamięć mnie nie myli icon_smile.gif
Mówiłaś kiedyś na spotkaniu małopolskim.


Hmm... Wszystko, co powiesz może być użyte przeciwko tobie... Jak to się trzeba pilnować, co się mówi... icon_wink.gif
Ale masz słoniową pamięć!
e_Ena
Zamówiłam na jutro icon_smile.gif. Ale jestem ciekawa czy mi takie zakupy spasują. Wygoda byłaby niesamowita.
A co to jest ten klub konesera? Zaznaczyłam, że nie chcę należeć, ale może warto?
Helena
Dostajesz kartę i zbierasz punkty, które możesz zamienić na nagrody icon_smile.gif
aronka
CYTAT(*Ena @ Thu, 26 Jul 2012 - 18:34) *
Zamówiłam na jutro icon_smile.gif. Ale jestem ciekawa czy mi takie zakupy spasują. Wygoda byłaby niesamowita.


Jak Ci nie przypasuje, to najwyżej więcej nie zamówisz. Ale myślę, że będziesz zadowolona. Wygoda duża. Czasem nie ma się czasu na jeżdżenie, albo jest się uziemionym w domu z chorym dzieckiem czy własną gorączką itp. Albo się po prostu nie chce. icon_wink.gif
A tu robisz "klik, klik" i zakupy przyjeżdżają. No, oczywiście jest też minus. Tu też trzeba normalnie zapłacić. icon_wink.gif
e_Ena
CYTAT(Helena @ Thu, 26 Jul 2012 - 21:03) *
Dostajesz kartę i zbierasz punkty, które możesz zamienić na nagrody icon_smile.gif

czyli jednak trzeba się zapisać (ja od razu miałam wizję że jakieś opłaty członkowsie albo co icon_wink.gif)

CYTAT(aronka @ Thu, 26 Jul 2012 - 22:02) *
No, oczywiście jest też minus. Tu też trzeba normalnie zapłacić. icon_wink.gif

a to mnie rozczarowałaś icon_wink.gif

Ale ten minus zrównoważy może trochę plus, którym jest to, że chyba bardziej przemyślane te zakupy, bo nic nie panchnie, nie korci, dzieci nie naciągają, a ze sklepu stacjonarnego rzadko wychodzę tylko z tym co było na liście zakupów icon_wink.gif
mamuśka81
Praktycznie non stop robięzakupy w Almie i mimo że mam do niej 10 minut spacerkiem to z dwójką dzieci ciężko.Także mam pytanie co do cen. Czy ceny przy zakupach przez internet są wyższe?
aronka
CYTAT(mamuśka81 @ Fri, 27 Jul 2012 - 08:58) *
Praktycznie non stop robięzakupy w Almie i mimo że mam do niej 10 minut spacerkiem to z dwójką dzieci ciężko.Także mam pytanie co do cen. Czy ceny przy zakupach przez internet są wyższe?


Ceny są takie same. Natomiast płaci się za dowóz. Ale przez ileś lat, jak robię zakupy przez internet nie zdarzyło mi się płacić za transport. Zawsze przekraczam kwotę, przy której dowóz jest bezpłatny. Jak się robi zakupy "hurtowo", to nietrudno tę kwotę przekroczyć. icon_confused.gif
aronka
CYTAT(*Ena @ Fri, 27 Jul 2012 - 05:28) *
czyli jednak trzeba się zapisać (ja od razu miałam wizję że jakieś opłaty członkowsie albo co icon_wink.gif)
a to mnie rozczarowałaś icon_wink.gif

Ale ten minus zrównoważy może trochę plus, którym jest to, że chyba bardziej przemyślane te zakupy, bo nic nie panchnie, nie korci, dzieci nie naciągają, a ze sklepu stacjonarnego rzadko wychodzę tylko z tym co było na liście zakupów icon_wink.gif


Święte słowa. icon_lol.gif
monilka
A jak Alma ma się cenowo do popularnych hipermarketów, typu Auchan?
monilka
Już porównanie cen mi niepotrzebne.
U nas nie ma możliwości zamówinie w almie online. A niby w mieście wojewódzkim mieszkam icon_rolleyes.gif
Helena
CYTAT(*Ena @ Fri, 27 Jul 2012 - 05:28) *
Ale ten minus zrównoważy może trochę plus, którym jest to, że chyba bardziej przemyślane te zakupy, bo nic nie panchnie, nie korci, dzieci nie naciągają, a ze sklepu stacjonarnego rzadko wychodzę tylko z tym co było na liście zakupów icon_wink.gif



Cała prawda icon_smile.gif Dlatego nie cierpię robić zakupów z dziećmi bo skupić się nie mogę i kupuję to co one wrzucą a o tym co planowałam zapomnę. Poza tym często w sklepie zastanawiam się czy mam jeszcze np. mąkę w domu i nie mogę sobie przypomnieć a online po prostu wstaję, zerkam to szuflady i voila icon_smile.gif
e_Ena
monilko, może jakiś inny market (Piotr i Paweł)?

Dla mnie rewelacja icon_smile.gif. Co prawda na pierwszy raz zamówiłam głównie produkty, przy których trudno o rozczarowanie (typu dżemy, woda), ale też fasolkę szparagową - przyjechała idealna, świeża, twarda.
Ceny, z tego co przestudiowałyśmy z dziewczynami icon_wink.gif porównywalne do innych marktetów. Są produkty, których cena wydaje się droższa niż gdzie indziej (dzemy) są takie że cena bardzo konkurencyjna (woda muszynianka), wiec ostatecznie wychodzi na jedno. I chyba warto przeglądać dział "promocje".
aronka
CYTAT(*Ena @ Fri, 27 Jul 2012 - 16:22) *
Dla mnie rewelacja icon_smile.gif. Co prawda na pierwszy raz zamówiłam głównie produkty, przy których trudno o rozczarowanie(typu dżemy, woda), ale też fasolkę szparagową - przyjechała idealna, świeża, twarda.


Tadam! A nie mówiłam? icon_biggrin.gif
Ja zamówiłam na niedzielę. icon_smile.gif


aronka
CYTAT(monilka @ Fri, 27 Jul 2012 - 14:46) *
Już porównanie cen mi niepotrzebne.
U nas nie ma możliwości zamówinie w almie online. A niby w mieście wojewódzkim mieszkam icon_rolleyes.gif


Jeśli nie macie w pobliżu Almy, to Wam nie dowiozą.
Ale pamiętam, jeszcze "przed Almą" zamówiłam zakupy z Leclerc, którego w Krakowie nie ma, a dowieźli mi towar chyba z Warszawy. Nie pamiętam, czy swoim transportem, czy firmą kurierską. Oczywiście wtedy wybór jest ograniczony, bo np. nie zamówisz mrożonek.
Poszukaj, myślę, że znajdziesz jakiś sklep, który dowiezie Ci zakupy.
e_Ena
jej, nawet na moją wieś przywieźli icon_smile.gif
I znowu 100 % satyswakcji icon_smile.gif. Tylko co robić z tymi papirowymi torbami? Są dość porządne, wytrzymałe, więc szkoda wywalać, ale bez uszu, więc na inne zakupy nie poręczne 21.gif
asdfghjklzxcvbnm
Już gdzieś taki wątek był, bo też zachwalałam zakupy z dostawą do kuchni icon_smile.gif
Teraz jestem bardziej mobilna, ale w czasie m.in. noworodkowym zamawiałam z Almy do domu i byłam bardzo zadowolona- ze świeżego- mięso, np piersi kuraka- i były w porządku icon_smile.gif
Mafia
Almę mam raptem 5 km od domu, Piotra i Pawła też w podobnej odległości i nie oferują zakupów z dowozem. icon_sad.gif A ja marzę o takiej opcji.
nosleep
Alma i zakupy w niej zdecydowanie odradzam i nie polecam !!
Kupiłąm dżem 100% owoce - czytam skład owoców jest aż 15% no żałosne, a co więcej Alma sprzedaje produkty po terminie ! tam gdzie data ważności przyklejają etykiety o przecenie :/ oszusci
mariola233
Reklamówki można zużyć jako worki na Å›mieci 😉,a ile siÄ™ pÅ‚aci za przewóz?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.