To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Może ktoś powspiera?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Dirty Diana
Myślałam, że wcale nie będę się Wam żaliła ani prosiła o wsparcie czy ciepłe myśli. Niestety, sytuacja zaczyna przyjmować taki obrót, że bez tego się chyba nie obędzie.

16 lipca to feralna dla mnie data. Wtedy niefortunnie stąpnęłam i wywróciłam się, uszkadzając stopę. Wylądowałam na OR i dowiedziałam się, że to nic takiego, zwykłe skręcenie. Dostałam zalecenie oszczędzania nogi. Kazano mi nie stawać na nią i chodzić o kulach. Zastosowałam się. Po 4 dniach trafiłam do kolejnego chirurga, który złapał się za głowę, mówiąc, że to poważna kontuzja, bo mam również zerwane więzadło. Unieruchomił mi nogę w szynie gipsowej na tydzień, który minął wczoraj. Zdjęto mi szynę i kolejny lekarz, tym razem już specjalista przez duże S. powtórnie złapał się za głowę, widząc moją nogę po ściągnięciu gipsu i zalecił zrobienie zdjęcia rtg. I tu niespodzianka, do skręcenia i zerwania więzadła, dołączyło złamanie V kości śródstopia. Zalecenie-gips na 2 tygodnie i ponowne zdjęcie. Nie zgodziłam się na gips. Jako alternatywę dano mi możliwość założenia za dopłatą stabilizatora lub lżejszego gipsu. Wybrałam pierwszą opcję. Dziś lekarz medycyny sportowej, rehabilitant powiedział, że takie złamanie jest bardzo częstą kontuzją sportowców i żebym nie liczyła na noszenie stabilizatora krócej niż 6 tygodni, bo to ze względu na fizjologię człowieka po prostu niemożliwe.
A mam właśnie wakacje...
No w każdym razie zaczynam się lekko rozklejać, więc jakbyście chciały mnie trochę powspierać, to poproszę. A i kciuki też potrzebne, bo jak tak co rusz coś nowego wyskakuje, to lepiej dmuchać na zimne.
edit. ciach
jaAga*
Kaelsa przytulam i zaciskam kciuki, żeby już nic nie wynikło. Szybkiego powrotu do zdrowia.....
I pamietaj, szpilek nie nakładaj zbyt szybko 08.gif .
Dirty Diana
CYTAT(jaAga* @ Fri, 27 Jul 2012 - 15:47) *
Kaelsa przytulam i zaciskam kciuki, żeby już nic nie wynikło. Szybkiego powrotu do zdrowia.....
I pamietaj, szpilek nie nakładaj zbyt szybko 08.gif .

No właśnie ... 41.gif
użytkownik usunięty
Kaelsa, ze stabilizatorem wyglądasz zarąbiście icon_smile.gif
Grzecznie słuchaj pana rehabilitanta i nie przemęczaj tej nogi. Wszystko się ładnie zrośnie i będziesz jak nowa!

Trzymaj siÄ™!!!
mama_do_kwadratu
Kalesa, dasz radę. Musisz sobie jakoś zorganizować życie "po nowemu".
Grunt, żeby dobry lekarz maczał w tym wszystkim palce, bo, z tego, co widzę, co specjalista, to kontuzja Twa polega na czym innym...

Wyglądasz jak nastolatka tak w ogóle.
wiewiórczak
CYTAT(jaAga* @ Fri, 27 Jul 2012 - 15:47) *
Kaelsa przytulam i zaciskam kciuki, żeby już nic nie wynikło. Szybkiego powrotu do zdrowia.....
I pamietaj, szpilek nie nakładaj zbyt szybko 08.gif .


Szpilek nie, ale piłkę widoczną na zdjęciu kopnąć może zawsze icon_wink.gif

Kaelsa, wracaj do formy!
lornetka
Kaelsa widać, ze paznokieć pięknie zrobiony, Ty wyglądasz kwitnąco, więc służy Ci, służy icon_wink.gif
Życzę Ci skutecznej rekonwalescencji i możliwości pochasania jeszcze tego lata icon_smile.gif
pcola
Kaelsa,

przytul.gif i wspieram. Masz piękny czarny kozaczek icon_wink.gif
Dirty Diana
CYTAT(Niedźwiadek @ Fri, 27 Jul 2012 - 16:20) *
Kaelsa widać, ze paznokieć pięknie zrobiony, Ty wyglądasz kwitnąco, więc służy Ci, służy icon_wink.gif
Życzę Ci skutecznej rekonwalescencji i możliwości pochasania jeszcze tego lata icon_smile.gif

No tak, całe Maluszanki 08.gif , mogłam się w dresy ubrać, żebyście bardziej mnie pożałowały, na ale za gorąco
Dabriza
Będzie dobrze-zobaczysz! wszak Jesteś dzielną i upartą osobą no nie;)?
Zadbaj o dobrą rehabilitację (o tak ładne nogi należy dbać szczególnie:))..a póki co szukaj w zaistniałej sytuacji tego co na "plus"!
Dirty Diana
Jakie mogą być plusy zaistniałej sytuacji?
Dabriza
starm się bawić w Pollyanne..ale i tak wyłapać je trudno..
może czas na dobrą książkę?
Dirty Diana
To jest plus. Nadrabiam też zaległości filmowe. Mąż siedzi dużo w domu, a nie jest to u niego normą. Co jeszcze może być in plus?
Ika
Nie musisz sprzątać! W ogóle nic nie musisz robić, wręcz nie możesz! 03.gif
Dirty Diana
Iko, no co Ty. Trochę muszę. A poza tym zarządzanie jest strasznie męczące...
Paula.
CYTAT(Kaelsa @ Fri, 27 Jul 2012 - 21:46) *
Iko, no co Ty. Trochę muszę. A poza tym zarządzanie jest strasznie męczące...

No jest, ale ile satysfakcji daje icon_wink.gif.

Mocno trzymam kciuki za szybkÄ… rekonwalescencjÄ™.


PozwolÄ™ sobie na OT.
Ika super to zdjęcie w avatarze, ale zdajesz sobie sprawę, że przez nie tracisz na ostrości:)
Ika
CYTAT(Paula. @ Fri, 27 Jul 2012 - 21:07) *
Ika super to zdjęcie w avatarze, ale zdajesz sobie sprawę, że przez nie tracisz na ostrości:)

Spokojnie, są tacy, którzy cały czas "dbają" o mój wredny PR... icon_twisted.gif żadne zdjęcie ich nie przebije, choćbym na nim wystąpiła w torcie i różowej koronkowo-falbaniastej kiecce icon_wink.gif
Dirty Diana
Nie powinnam zakładać stabilizatora, tylko tradycyjny gips. Zwariuję za chwilę, bo tak mi niewygodnie, że ciągle grzebię w tym ustrojstwie: odpinam i poluźniam rzepy, pompuję i spuszczam powietrze. Wrrr
Anai_
CYTAT(Ika @ Fri, 27 Jul 2012 - 21:11) *
żadne zdjęcie ich nie przebije, choćbym na nim wystąpiła w torcie i różowej koronkowo-falbaniastej kiecce icon_wink.gif


Ika, ujrzałam to oczyma wyobraźni... Boskie icon_biggrin.gif
kasiaaaaa
Kaelsa weszłam na Twój wątek, aby oczywiście Cię wesprzeć i poinformować o zaciśniętych kciukach, ale przeczytłam cytat, który masz w sygnaturce i spadłam z fotela. icon_lol.gif Optymizm to lek dobry na wszystko, więc dobrze kombinujesz. icon_wink.gif
Dirty Diana
Strrrrasznie mi gorąco w nogę. To naprawdę niesamowite jest. Wszystko mnie swędzi i doprawdy jestem pewna, że zwariuję lub też zrzucę ten chol... stabilizator i do końca życia będę miała złamaną nogę.
Wiewi
Kalesa trzymam oczywiście kciuki za to żeby teraz już szybko spokojnie i bez rewelacji wszystko się goiło icon_smile.gif
Ciesz się, że nie gips, swędziałoby jeszcze gorzej i byłoby gorąco i ciężko jak diabli.
A z tym stabilizatorem i tak Ci do twarzy icon_wink.gif no i pedicure zrobiony icon_smile.gif no dobrze wyglądasz, współczucia dużo nie złapiesz ;p

OT : Ika, ja Ciebie błagam, w następnej sesji uwzględnij tą stylizację w różowych koronkowych falbanach! icon_biggrin.gif
dorsim
Kaelsa ty silna kobitka jesteś i z tym sobie poradzisz, będzie dobrze !! a moje kciuki oczywiście masz !!
milutka
I ja i ja &&&

A Ty Kaelsa tam przy tym nie kombinuj, bo znajdziemy Twojego pan dr i każemy mu gips Tobie założyć icon_wink.gif

Nie wiem czy czytałaś w serialach, ale tam napisałam, że polecam film Zemsta, super film jak dla mnie.

OT: a ja co patrzÄ™ na awatar Iki to kojarzy mi siÄ™ z Wiewi icon_smile.gif
Anorektyczna Laska
Wspieram, glupio tak byc chorym jak sie na wakacje czekalo caly rok co?
A wlasnie, nie bedzie Ci sie nalezal jakis ekwiwalent za ten czas?

Drapie Twoja noge cyrklem, czujesz ulge?
icon_wink.gif
Dirty Diana
CYTAT(Anorektyczna Laska @ Sun, 29 Jul 2012 - 23:03) *
Wspieram, glupio tak byc chorym jak sie na wakacje czekalo caly rok co?
A wlasnie, nie bedzie Ci sie nalezal jakis ekwiwalent za ten czas?

Drapie Twoja noge cyrklem, czujesz ulge?
icon_wink.gif

CzujÄ™, czujÄ™.
A.L, mogłabym wziąć zwolnienie i odebrać później dni wolne za niewykorzystanie urlopu, ale nie zrobię tego. W czerwcu trzeba będzie zwolnić kolejną partię nauczycieli...
Orinoko
Kaelso, do nas już przyszło (stosunkowe) ochłodzenie, do Was też?

Kiedy masz jakÄ…Å› wizytÄ™ kontrolnÄ…? I skÄ…d teraz ta wizja 6 tygodni?!!
A ten rehabilitant na pewno aby dobry? SkÄ…d on siÄ™ wziÄ…Å‚? 21.gif

PS1. Nie wyjechaliście w końcu na weekend? 32.gif

PS2. Pocieszenie a la Polyanna: pomyśl, jakbyś miała w tym ustrojstwie w zimie chadzać do pracy przy -20... ślisko, zimno... dres na pupę? 37.gif

PS3. Wspieram i przytulam mocno wirtualnie.
anetadr
Kaelso, wspieram wirtualnie. Z każdym dniem coraz bliżej zdjęcia gipsu, nie?

Aneta
Fiefiora
Kaelsa predkiego powrotu do zdrowia i łagodnej pogody życzę!

Ale tak przy okazji to dobrze na nartach pewnie wyglÄ…dasz icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
Kaelsa, zdrowiej Ty szybko, bo przecież macie przyjechać... Więc nie marudź, tylko stabilizator na galarę i zdrowiej... i przyjeżdżaj... Ech... icon_sad.gif
Dirty Diana
JESTEÅšMY ÅšWIADKAMI CUDU
lub też totalnej głupoty, lub/i ignorancji, lub/i łapówkarstwa, lub/i niedouczenia, gdyż nie mam złamanej nogi i nigdy podobno nie miałam.
Chyba że rzeczywiście stał się cud. Która jest za niego odpowiedzialna?
Fiefiora
CYTAT(Kaelsa @ Wed, 01 Aug 2012 - 18:10) *
JESTEÅšMY ÅšWIADKAMI CUDU
lub też totalnej głupoty, lub/i ignorancji, lub/i łapówkarstwa, lub/i niedouczenia, gdyż nie mam złamanej nogi i nigdy podobno nie miałam.
Chyba że rzeczywiście stał się cud. Która jest za niego odpowiedzialna?

To już nie będziesz nosić tego twarzowego buta?
Niezłe jaja!
Najważniejsze, że jest lepiej! I nie musisz cierpieć w tym ustrojstwie w upały.
Dirty Diana
Nie będę, Fiefko. Właściwie to od tego stabilizatora się zaczęło czy raczej od nietolerancji owego bucika. Dziś trafiłam na SOR, bo niesamowicie dokuczała mi ta noga. Po zdjęciu stabilizatora u chirurga (młody, miły i przystojny i bardzo kompetentny<tu powinna być ikonka z trzepoczącymi rzęsami>) okazało się, że mam odparzenia i początki odleżyn. Pan doktor zainteresował się nogą, chociaż uwierzcie, że wyjątkowo mało atrakcyjnie paskuda wyglądała i wypytał o historię kontuzji, gdyż stwierdził, że stabilizatora dalej nosić nie mogę (150 zł w błoto),. Zaczął oglądać nogę i kazał pokazać zdjęcia. Kidy zaczął je oglądać, szczęka mu lekko opadła, bo nie stwierdził złamania. Wysłał mnie na rtg. Zrobiono mi 4 zdjęcia w różnych pozycjach, to znaczy noga była w różnych pozycjach, które jednoznacznie wskazały, że noga ni jest złamana.
Swoją drogą stabilizator latem to jest koszmar, naprawdę. Nie wiem, jak to jest w gipsie i mam nadzieję, że NIGDY już się nie dowiem.
Fiefiora
To w takim razie noga jest tylko skręcona?
Niestety pełno jest tych wspaniałych, najlepszych, super, ekstra lekarzy, którzy okazuje się, że wcale nie są dobrzy wręczo odwrotnie.
Dobrze, że Twoje męki niepotrzebne w tym ustrojstwie zakończone.
Wracaj prędko do zdrowia!
Dirty Diana
Skręcona z naderwanym więzadłem.
Muszę przemyśleć, co dalej, bo ktoś mnie buntuje, że tego tak nie można zostawić.
Orinoko
przytul.gif Dobrze, że finał z dwojga złego jest jaki jest (Ty wiesz!), tylko... no właśnie, jak to jest z tymi diagnozami.... icon_neutral.gif
Wypijmy za brak złamania i tego przystojniaka, który sprawił Ci spóźniony prezent urodzinowy. Stabilizator możesz zatrzymać na pamiątkę w razie, jakbyś znowu miała schodzić po tych feralnych schodach i.... 08.gif TFU TFU TFU
Dirty Diana
Jutro mam wizytę i boję się jak diabli. Co pójdę, to dowiaduję się nowych, zaskakujących rzeczy. Od czwartku nie noszę stabilizatora i noga nie wygląda lepiej, dalej jest spuchnięta, a dodatkowo skóra stopy jest w koszmarnym stanie.

Pomyślcie o mnie ciepło.
Dabriza
Kaelso oczywiście kciuki trzymam!
stopie zafunduj kąpiel z szarym mydłem..jak masz w okolicy naświetlaj lampą Bio-V
poza tym ile tylko możesz trzymaj w górze-taka elewacja jest niezbędna przy opuchliźnie
obkładaj lodem, bądź mrożonkami- co tam masz w zamrażalnikowych zapasach:)
doskonale też na opuchliznę działają okłady z liści kapusty, uprzednio schłodzonych w zamrażalce
edit a stabilizator-sprzedaj na all-co masz kusic los;)
swoją drogą chyba też bym tak błędnej diagnozy nie zostawiła..ale to walka niełatwa..i nie zawsze zakończona sukcesem...
Dirty Diana
Liście kapusty to moi najlepsi przyjaciele, tak jak i szare mydło.
Dzięki, Dabrizo.
Dirty Diana
Potrzebuję kciuków teraz naprawdę.

Po trzech tygodniach rehabilitacji nie jest za dobrze, nie chodzę normalnie, nie ruszam palcami tak jak powinnam, boli i noga jest wciąż spuchnięta (choć oczywiście mniej niż wcześniej). Boję się, że porządnie uszkodziłam więzadło i mam już wizję operacji. A jutro do pracy...
We wtorek wizyta u chirurga.
41.gif
Adriannna
Właśnie miałam poczynić maila do ciebie z pytaniem jak tam noga i widze, że już nie musze...szkoda jedynie, że wieści takie byle jakie. :/ Oczywiście trzymam kciuki mocno aby w końcu sie ta noga za siebie wzięłą i doprowadziła do porządku &&
Użytkownik usunięty
Kaelsa, moja noga nie pamiętam, ile się goiła, ale BARDZO długo. Spuchnięta była przez wiele miesięcy, bolała też.
Orinoko
Kaelso, a u którego chirurga?
Tego najlepsiejszego?
3mam kciuki stale i nieprzerwanie przytul.gif
mamami
Kaelso niestety takie kontuzje leczą się dłuuugo. Wspieram myślą i czym mogę i życzę jak najszybszego powrotu do czerwonych szpilek icon_wink.gif
Dirty Diana
Tak, Orinoko.
Widzisz, mamami, tych szpilek to mi najbardziej szkoda...
Ciocia Magda
rety Kaelsa, współczuję. Co za u*****liwy uraz! Niech sobie idzie precz, no przecież takie szpilki nie mogą bez końca leżeć w szafie 29.gif
Trzymam kciuki za Twój powrót do zdrowia &&
wiewiórczak
Kaelsa, szybkiego powrotu do formy, nie w kontekście szpilek, ale pracy icon_wink.gif
użytkownik usunięty
icon_sad.gif
Fiefiora
Trzymam kciuki!
Wiewi
Kaelsa mam nadzieję, że szybko wrócisz do zdrowia! Trzymam kciuki za giczołka icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.