To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

guzek w dziąśle

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

netam
Skończyły mi się pomysły, może podpowiecie co zrobić?
Ponad rok temu wyczułam w dziąśle nad górną ósemką guzek, wielkością podobny to takich ropnych które czasem się pojawiaja przy jakichś stanach zapalnych. Nie bolał mnie. Zgłosiłam dentyście, postukał niczego nie stwierdził, kazał obserwować.
Po jakimś czasie zaczął mnie pobolewać bólem małodokuczliwym, ponownie poszłam do dentysty, przeleczył mi zęba i miał być luz. Ząb nigdy mnie nie bolał, ale był martwy. Brałam też augumentin. Potem poszłam do innego dentysty, który dał mi antybiotyk clindamycin i powiedział że to nie od zęba, ale jednocześnie nie potrafił mi wskazać co dalej mam zrobić. Ponieważ jednak guz nie zniknął i ból również, zdecydowałam się usunąć ósemkę. Minęły już dwa miesiące i nic sie nie zmieniło, guz jest i boli dalej. Zaczynam sie martwić że to coś poważnego, tylko nie mam pomysłu do jakiego lekarza sie udać?
Może któraś spotkała się z czymś takim, bo mnie już czarne myśli nachodzą?
icon_confused.gif
Mafia
Ale to wygląda jak guz czy jak narośl?
netam
To jest guzek - wewnątrz dziąsła, takie wybrzuszenie.
Robiłam zdjęcie RTG całej szczęki, ale jak stwierdził dentysta widac ze coś jest ale nic konkretnego.
Iśc do rodzinnego?
moko.
Mam taki guzek na dziąsle - malutki - wielkosci 1,5mm na 1 mm, konsultowałam się u chirurga szczękowego. Wyrwałam ząb, guz przestał boleć dopiero po 2 latach od wyrwania zeba, chociaz jak dotykam go, to pobolewa. Ale nic z nim nie robię, bo to nadziąślak, nie rośnie, nie dokucza i dlatego. Mój powstał w wyniku urazu.

Moze skonsultuj ten guz z chirurkiem szczękowym?
netam
Mój jest duży, jak paznokiec małego palca, choc trudno dokładnie zmierzyc, bo jest na styku dziąsła i policzka.
Kurcze, ja poszłam specjalnie do chirurga szczękowego. Muszę poszukac innego.
jacek placek
Powinnaś jeszcze zaliczyć laryngologa-to co w ustach,to nie tylko dentysta ale również laryngolog.moze trzeba pobrać wycinek?Ale myślę,że wszystko będzie ok,przez rok ,gdyby mialo być coś źle,juz dawno by było.Sciskam mocno przytul.gif
netam
Dzięki Jacek
To jest pomysł który wykorzystam w przyszłym tygodniu
jacek placek
No i jak tam Netam ,byłas u lekarzy?
dankin-82
odnośnie nadziąślaka to generalnie nie są groźne dopóki nie krwawią, jeśli tylko zaczynają podkrwawiać trzeba iść na konsultację by krwotoku nie dostać icon_wink.gif
henning
Ja bym poszła do innego dentysty po konsultację. Na pewno nie zaszkodzi, a może będzie miał jakiś lepszy pomysł.
dankin-82
tak jeszcze z autopsji.... np dla chirurga szczękowego jesteś ot zwykłym pacjentem z mini problemem w ich oczach, zupełnie nic waznego, przecież oni w swojej pracy widzieli masę super poważnych rzeczy; tylko wprawne oko może ocenić i przewidzieć czy z tego "nic" może się "coś" niepokojącego wyklarować
jeśli masz możliwość skorzystaj z opinii innego lekarza - chirurga szczękowego icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.