To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Otarcie twarzy, pękające

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Użytkownik usunięty
Mam na buzi otarcie, spore. Takie z 10 na 5 cm. Nie sączy się, wręcz przeciwnie. Na spuchniętej twarzy zrobiła się skorupka ze strupa i teraz pęka, co przysparza mi dodatkowego bólu icon_sad.gif Może macie jakiś pomysł na maść, alboco... która nie OSUSZY, a spowoduje że to nie będzie tak bolało, kiedy pęka?... Pliiis...
Ika
Balsam peruwiański...? Olej arganowy...?
Użytkownik usunięty
CYTAT(Ika @ Fri, 03 Aug 2012 - 11:26) *
Balsam peruwiański...? Olej arganowy...?


Ika, to otarcie jest dość głębokie. Powstał całkiem konkretny strup. Wszystko to znajduje się na opuchliźnie. BOLI icon_sad.gif Myslisz, że mogę to potraktować olejem?...
Ika
Nie wiem, ja się nie znam, pewnie musiałby lekarz... Ale ja bym pewnie domowo tak próbowała... bardziej poszłabym w balsam peruwiański, z braku laku argan. Tym się ratuję w różnych trudnych przypadkach albo ranach/skaleczeniach...
Użytkownik usunięty
Sęk w tym, że na samą myśl o podróży teraz do lekarza (i gdzie tak w ogóle, bo przecież w przychodni numerka już nie zdobędę) robi mi się słabo. Marnie się czuję, nie mam siły icon_sad.gif A jak mi rano pękła ta twarz, nie było miło...
Gremi
a moze A-Derma, Epitheliale ?
Pilawianka
Doczytałam, że się nie sączy ( nie wiem jak ja czytałam wcześniej) więc moja rada nie aktualna.
cydorka
alantan plus maść lub linomag
mówi mój domowy doktor
jaAga*
Balsam peruwiański chyba można, miałam przykładany na ranę po poparzeniu III stopnia....inna sprawa, że okropnie mnie uczulił icon_sad.gif.
moko.
Linomag stosowałam u syna.
tomberowa
CYTAT(cydorka @ Fri, 03 Aug 2012 - 13:07) *
alantan plus maść lub linomag
mówi mój domowy doktor

alantan tez polecam - sprawdzone na moim synu icon_smile.gif
Arwena.
Ja też korzystałam z alantanu.
pcola
[użytkownik x],

Bephanten maść. Bardzo ładnie natłuszcza i przyspiesza gojenie.
sdw
Albo maść witaminowa. Na pękajace doskonala.
Użytkownik usunięty
Użyłam kremu delikatnego HIPPa na odparzenia, ale natłuszczającego. Alleluja!

Dzięki wielkie!
gozar
Bephanten, lub ta pianka którą dostałyśmy na zlocie - Panthenol. Jest super na takie otarcia i rany.
Użytkownik usunięty
CYTAT(gozar @ Fri, 03 Aug 2012 - 21:50) *
Bephanten, lub ta pianka którą dostałyśmy na zlocie - Panthenol. Jest super na takie otarcia i rany.


Bephanten to jeszcze. Ta pianka osusza, więc wydaje mi się, że nie. To do pupy delikatne na razie sprawdza się super.
Ika
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 03 Aug 2012 - 22:22) *
Bephanten to jeszcze. Ta pianka osusza, więc wydaje mi się, że nie. To do pupy delikatne na razie sprawdza się super.


No to balsam peruwiański sprawdziłby się pewnie jeszcze lepiej, bo on też na odparzenia może być, a leczy doskonale. Jak się Nutka odparzyła, to NIC z dostępnych środków nie zadziałało, a to - w trymiga, następnego dnia już było po odparzeniu. Ja sobie tym wszelkie rany smaruję.
agak
polecam Tribiotic
ostatnio miałam ranę na twarzy około 1 cm, pomogło
Ewelinek
Tribiotyku bym nie używała bo skor rana się goi to antybiotyki nie są potrzebne.

Dla złagodzenia można AlantanPlus, Bepanthen, Linomag maść lub Solcoseryl - jak rana jest sucha to maść, jak mokra to żel.

Zdrowiej [użytkownik x] przytul.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Ewelinek @ Sat, 04 Aug 2012 - 17:29) *
Zdrowiej [użytkownik x] przytul.gif


Dzięki Ewelinku przytul.gif
Fizycznie regeneruję się, jak dżdżownica. Podziwiam wszelkie odcienie zieleni i fioletów na skórze, ale nawet ból szyi łagodnieje bardzo szybko. Psychicznie trochę gorzej, ale i to minie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.