To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ucisk w gardle

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Silije
Ech, jestem zmaltretowana trwającym już któryś miesiąc uczuciem jakby mi duża tabletka stanęła w gardle.
Miałam USG tarczycy i badania tsh i ft4, wszystko wyszło w normie. Rozejrzałam się w necie i zobaczyłam sporo ludzi z podobną dolegliwością. Objawy takie same (aż do wymiotów i ślinotoku) a przyczyny baaaardzo różne. Znalazłam takie diagnozy:
- nerwicowe
- wole i inne kłopoty z tarczycą
- migdałki
- alergia
- zatoki
- a nawet zwyrodnienia i skrzywienia kręgów szyjnych.

Tu na maluchach też ktoś to przechodził? W przyszłym tygodniu idę znów do lekarza.
Dirty Diana
Miałam taki okres, że czułam to, co Ty. U mnie to było związane ze stresem.
Adriannna
Ja podobnie jak Kaelsa mialam taki okres tez robilam badania i nic. Do tego dochodzil czasem dziwny smak w ustach. Potem samo z siebie zniklo (tez trwalo dobrych kilka miesiecy). Fakt bylo to w okresie bardzo dla mnie trudnym, wiec pewnie i takie bylo tego podloze.
~Luna~
PrzechodzÄ™ aktualnie coÅ› takiego.
Zaczęło się od anginy.
Angina wyleczona, gula w gardle pozostała.
Czasem ucisk w gardle jest tak bolesny i nieprzyjemny, że odczuwam go aż w kręgach szyjnych.
Przez większą cześć dni i nocy, mam uczucie że ktoś mnie dusi, nie mogę mieć nic na szyi , żadnych łańcuszków , wysokich bluzek, bo wydaje mi się że to mnie drażni i dusi.
Pościągałam już wszystko, a mimo to , mam bezwarunkowy odruch - próbuję zerwać ze szyi coś niewidzialnego.
Badania OK.
Miałam założyć temat z takim samym pytaniem.


*************
literówki.
Abotak
CYTAT(Silije @ Sat, 18 Aug 2012 - 15:27) *
Ech, jestem zmaltretowana trwającym już któryś miesiąc uczuciem jakby mi duża tabletka stanęła w gardle.
Miałam USG tarczycy i badania tsh i ft4, wszystko wyszło w normie. Rozejrzałam się w necie i zobaczyłam sporo ludzi z podobną dolegliwością. Objawy takie same (aż do wymiotów i ślinotoku) a przyczyny baaaardzo różne. Znalazłam takie diagnozy:
- nerwicowe
- wole i inne kłopoty z tarczycą
- migdałki
- alergia
- zatoki
- a nawet zwyrodnienia i skrzywienia kręgów szyjnych.


moze byc jeszcze reflux zoladkowy.
Lykasz nadal zelazo?
Tabletki czasem go funduja jesli nie z innych powodow.
agrafkaa
Mam tak jak AQA.U mnie jest to na tle nerwicowym.
gosiagosia
oraz polipy, rak, nerwica i inne rzeczy. jak nie mija, to trzeba dalej szukac, bo mozliwosci niestety wiele

jest cos takiego jak wziernikowanie gardla, moze niech to lekarz zaproponuje
Agnieszka AZJ
Miewam tak na tle alergicznym. Jestem uczulona m.in. na substancję, której nazwy teraz nie pamiętam, a ktora była w starych tabletkach od bólu głowy "z krzyżykiem". Każda taka tabletka stała mi w gardle, ale kiedys dostałam czopek zawierający tę substancję i on też stanął mi w gardle, mimo że aplikowalam go z drugiego konca 37.gif

Jest to równiez w no-spie.
agak
U mnie powodem czegoÅ› takiego byÅ‚ stres. MieÅ›nie otaczajÄ…ce szyjÄ™ tak siÄ™ zacisnely że ciezko mi byÅ‚o ruszać szyjÄ… a w gardle jakby coÅ› byÅ‚o. UtrudniaÅ‚o mòwienie i jedzenie. PomogÅ‚y masaże.

Silije, co by to nie było idź do lekarza.
Silije
Miałam to w gardle zanim zaczęłam łykać żelazo Bogusiu. Ale masz rację refluks kilku osobom też się tak objawił.
Zapomniałam o jeszcze jednej przyczynie, komuś jeszcze tak się objawiły powiększone węzły chłonne.
Moje crp wynosi 0,1 więc pewnie nic ani zapalnego ani złośliwego to nie jest.

AQA Å‚Ä…czÄ™ siÄ™ z tobÄ… w dyskomforcie.
Agalu
Ja mam dokładnie to samo ale żadnych badań w tym kierunku nie zrobiłam jeszcze:(
Gosia z edziecka
ja miewam. Takie uczucie, jakbym połknęla coś, a ono sie uczepiło w gardle, ale dość niesko. Ja to lokalizuje bardziej w mostku.
U mnie na tle nerwowym. Pojawia sie i znika. A właściwie sie zamienia. Na bolące nogi, na smutek, na sen, na cierpniecie powierzchni ciała, na "motylka" w okolicy serca, na kłucie serca. A bylo jeszcze bolace kolano. Zkupiłam w aptece opaskę na kolano, założyłam, przeszło po dwóch minutach, przeszło na inne częsci ciała.
~Luna~
CYTAT(Silije @ Sun, 19 Aug 2012 - 22:57) *
Miałam to w gardle zanim zaczęłam łykać żelazo Bogusiu. Ale masz rację refluks kilku osobom też się tak objawił.
Zapomniałam o jeszcze jednej przyczynie, komuś jeszcze tak się objawiły powiększone węzły chłonne.
Moje crp wynosi 0,1 więc pewnie nic ani zapalnego ani złośliwego to nie jest.

AQA Å‚Ä…czÄ™ siÄ™ z tobÄ… w dyskomforcie.

Dziękuję przytul.gif

Piszesz Silije o crp - jak wygląda to badanie ? , czy robi się je z krwi i jak długo na wynik trzeba czekać ?

Ja dziś znowu idę do lekarza, przez weekend ból gardła stał się nie do wytrzymania 32.gif
Lekarze po woli zaczynają patrzeć na mnie jak na hipochondryczkę, przez całe dorosłe życie nie chodziłam tyle po lekarzach, co w ostatnich dwóch miesiącach.
Według wyników badań, jestem okazem zdrowia, idę do lekarza mówię, że z gardłem poprawy nie ma, a nawet gorzej jest, on/ona patrzy na wyniki, potem na mnie i bezradnie mówi - no ale wyniki ma pani dobre, nic tu nie ma

Dziś będę się domagała, skierowania na wymaz z gardła.
Ostatnio nie mogłam o to prosić, bo po antybiotykach dopiero co byłam.
Może jakiś gronkowiec się przyplątał , bądź inny pneumokok .

Ozłocę tego, kto znajdzie skuteczny sposób na uleczenie mojego gardła.
agrafkaa
CYTAT(AQA @ Mon, 20 Aug 2012 - 15:31) *
Dziękuję przytul.gif

Piszesz Silije o crp - jak wygląda to badanie ? , czy robi się je z krwi i jak długo na wynik trzeba czekać ?

Ja dziś znowu idę do lekarza, przez weekend ból gardła stał się nie do wytrzymania 32.gif
Lekarze po woli zaczynają patrzeć na mnie jak na hipochondryczkę, przez całe dorosłe życie nie chodziłam tyle po lekarzach, co w ostatnich dwóch miesiącach.
Według wyników badań, jestem okazem zdrowia, idę do lekarza mówię, że z gardłem poprawy nie ma, a nawet gorzej jest, on/ona patrzy na wyniki, potem na mnie i bezradnie mówi - no ale wyniki ma pani dobre, nic tu nie ma

Dziś będę się domagała, skierowania na wymaz z gardła.
Ostatnio nie mogłam o to prosić, bo po antybiotykach dopiero co byłam.
Może jakiś gronkowiec się przyplątał , bądź inny pneumokok .

Ozłocę tego, kto znajdzie skuteczny sposób na uleczenie mojego gardła.

AQA a może ty masz tak jak ja na tle nerwicowym.Nie masz żadnych stresów.A może podświadomie się denerwujesz i nie zdajesz sobie z tego sprawy.Miałam tak samo wszystko w normie a gardło bolało
jaAga*
Silije mój mąż ma taki objaw i tłumaczony jest refluksem.
Chociaż ostatnio koleżance wyszła glistnica i gdy zaczełyśmy czytać o tych pasożytach to tam też wystąpował ten objaw....a jej ciągle coś w gardle przeszkadzało.
~Luna~
CYTAT(agrafkaa @ Mon, 20 Aug 2012 - 14:35) *
AQA a może ty masz tak jak ja na tle nerwicowym.Nie masz żadnych stresów.A może podświadomie się denerwujesz i nie zdajesz sobie z tego sprawy.Miałam tak samo wszystko w normie a gardło bolało

Stresów, mam chyba nie więcej niż każdy przeciętny człowiek.
Sprawy rodzinne mam poukładane, syn idzie do pierwszej klasy, ale nie panikuję na tym punkcie.
W zeszłym roku, kiedy to szedł do zerówki, to i owszem, panika mną zawładnęła, teraz wzięłam to na luz.
Wiem, że nie ma się czego obawiać, krzywdy mu tam nie zrobią icon_wink.gif

W związku z gardłem, pomyślałam jeszcze o alergii.
W jakimś stopniu jestem alergikiem, ale nigdy nie miałam z tego tytułu żadnych zdrowotnych dolegliwości, leków w związku z alergią nie biorę.
Przeglądając strony związane z leczeniem bólu gardła , natknęłam się na taki artykuł :
CYTAT
Alergiczne zapalenie gardła i migdałków może występować zarówno u dzieci i u dorosłych. Dlaczego? W śluzówce gardła i migdałów może dochodzić do zmian w wyniku kontaktu z alergenami wziewnymi, pokarmowymi. Objawy alergii to uczucie suchości, przeszkody w gardle, bolesność.


Alergia górnych dróg oddechowych utożsamiana jest z alergicznym sezonowym nieżytem nosa. Jednakże w skład górnych dróg oddechowych poza jamą nosową i zatokami wchodzi również gardło wraz z wyścielającą je błoną śluzową oraz tkanką limfatyczną.
Objawy alergii

zwiększona skłonność do infekcji wirusowych i bakteryjnych
ból i uczucie przeszkody w gardle
zaczerwienienie i rozpulchnienie śluzówki gardła i migdałów,

Przebieg alergii górnych dróg oddechowych

Powtarzające się stany zapalne przeważnie przebiegają bezobjawowo. Często angina i infekcje bakteryjne są leczone antybiotykami. Zachorowanie o charakterze wirusowym lub alergicznym nie wymaga leczenia antybiotykami.

Klasyczna angina u dzieci występuje rzadko. Zdarza się, że przez lata alergia pojawia się co dwa, trzy tygodnie. Dopiero diagnostyka alergologiczna i wycofanie alergenów, w tym szkodliwych pokarmów z diety lub odczulanie przynosi kres nawrotom zapalenia gardła, migdałków.
Leczenie alergii gardła

płukanie i nawilżania gardła to najstarsza metoda walki z bólem gardła
unikanie alegrenów

Alergiczne zapalenie gardła i migdałków jest uciążliwe i bolesne, jeśli zignorujemy objawy alergii i w odpowiednim czasie nie rozpoczniemy leczenia.


Może to jest jakiś trop i może w tym kierunku należałoby wykonać krok w leczeniu gardła.
Abotak
CYTAT(Silije @ Sun, 19 Aug 2012 - 21:57) *
Miałam to w gardle zanim zaczęłam łykać żelazo Bogusiu. Ale masz rację refluks kilku osobom też się tak objawił.



Jeszcze ew grzybica przewodu pokarmowego wchodzi w rachube.
I niezbyt dokladne gryzienie.
To w kazdym razie bralam pod uwage kiedy mnie dopadlo swego czasu.
Z tym ze u mnie to jest migdal powiekszony ( w ostatecznym rozrachunku) ktory przy nasileniu wydzieliny z zatok, jeszcze bardziej daje sie we znaki okresowo i wtedy wlasnie takie uczucie guli w gardle.
A im wiecej o tym myslalam, tym bardziej doskwieralo, wiec pewnie i nerwy ( napiecie) w tym przypadku.
Ale rzeczywiscie moze byc szereg roznych przyczyn.
Mam nadzieje Silije, ze szybko wytropisz przyczyne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.