To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zwrot za podręczniki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
grzałka
takie coś znalazłam:

https://www.rzecznikrodzicow.pl/zwrot-za-podreczniki

wynika z tego chyba, że bez względu na kryterium dochodowe rodziny z trojgiem i więcej dzieci mogą się ubiega o zwrot części kosztów
użytkownik usunięty
Grzałka, dzięki, dobra kobieto!

Edit. Edit. Nie przeczytałam ze zrozumieniem... icon_redface.gif
grzałka
Mi wychodzi, że możesz się ubiegać, masz troje dzieci i jedno w drugiej klasie, to czego ja tam nie doczytałam?
użytkownik usunięty
Dwa razy edytowałam, stąd zamieszanie. Czegoś nie zrozumiałam, a potem edytowałam swoją głupotę icon_wink.gif Już wszystko wiem i będę składać.

Jeszcze raz dziękuję.
siłaczka
Zerknęłam do tekstu rozporządzenia i nie widzę tej podstawy. Grzałko, znalazłaś gdzieś konkretny przepis?
grzałka
no tak, jest ustawa z 14 czerwca 2012 punkt 5 paragraf drugi bodajże i ustawa z 12 marca 2004 artykuł 7 punkt 8 (potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności)
Silije
No to będę próbować. Akurat dyrektorka szkoły która miałaby decydować o refundacji dla mojej drugoklasistki jest zarazem moim pracodawcą i nie wiem czy to dobrze czy źle w tym wypadku. Bardzo by się przydało.
Saskia
Dzięki za informację, nic o tym nie wiedziałam.
Tylko gdzie mam paragon???
justine1980
Wczoraj właśnie trafiłam na ten sam artykuł,byłam dzisiaj w naszej szole zapytac jak to wygląda,dyrektor mi powiedziała żeby przyjśc w pierwszym tygodniu po wniosek,bo ona najpierw musi dostać wytyczne od burmistrza.Fakturę na wszelki wypadek mam,bo mąż wziął z ksiegarni jak kupował książki.
Dorott
CYTAT(justine1980 @ Fri, 24 Aug 2012 - 11:30) *
Wczoraj właśnie trafiłam na ten sam artykuł,byłam dzisiaj w naszej szole zapytac jak to wygląda,dyrektor mi powiedziała żeby przyjśc w pierwszym tygodniu po wniosek,bo ona najpierw musi dostać wytyczne od burmistrza.Fakturę na wszelki wypadek mam,bo mąż wziął z ksiegarni jak kupował książki.


na złożenie wniosku w większości miast w Polsce jest czas tylko do 05-09
użytkownik usunięty
We Wrocławiu do 4 września (https://www.wroclaw.pl/wyprawka_szkolna_2012.dhtml)
justine1980
CYTAT(Dorott @ Fri, 24 Aug 2012 - 11:40) *
na złożenie wniosku w większości miast w Polsce jest czas tylko do 05-09


Dyrektorka powiedziala że do 15.09 trzeba złożyć wniosek ale to wypada w sobotę więc chyba będzie do 14.09.Dlatego pewnie dopiero na poczatku września mam przyjśc po wniosek.
siłaczka
Przeczytałam obydwa dokumenty i niestety jak dla mnie one nie są jasne tzn. bardzo łatwe do wykręcenia się bo jest zapis "może byc dofinansowene" czyli nie musi. A po drugie zupełnie nie rozumiem dlaczego z tego dofinansowania wyłączone są dzieci z kl. V i VI SP i całe gimnazjum.
MylÄ™ siÄ™?
użytkownik usunięty
Myślę, że to jest związane z nową podstawą programową. Ja dla Zosi odkupiłam używane podręczniki do V klasy, ale sprzedać tych z IV klasy już się nie dało.

Edit. Ja złożę ten wniosek i będę mieć nadzieję, że zostaną wolne środki i uda się utrzymać refundację. Myślę, że to "może być dofinansowane" znaczy "w miarę wolnych środków". Biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku wykorzystano tylko część pieniędzy, to może się nam udać . O ile szkoła w ogóle weźmie podanie.
ewita 77
Grzałko chciałam Ci podziękować,że podzieliłaś się swoja wiedzą na temat zwrotu kosztów za książki dla rodzin wielodzietnych.
Złożyłam i czekam.I nie ważne czy ową pomoc otrzymam ale dzięki twojemu wpisowi spróbowałam.

Jako ciekawostkę dodam jeszcze ,że na początku roku moje dzieci dostały info na temat zwrotów za książki i wszystkie kryteria były wymienione ale nie ta dotycząca rodzin wielodzietnych.Ciekawe czemu ?
Pozdr.
użytkownik usunięty
Ja też dziękuję, Grzałko. Również złożyłam i czekam na decyzję.
joa133
CYTAT(ewita 77 @ Thu, 06 Sep 2012 - 14:36) *
Grzałko chciałam Ci podziękować,że podzieliłaś się swoja wiedzą na temat zwrotu kosztów za książki dla rodzin wielodzietnych.
Złożyłam i czekam.I nie ważne czy ową pomoc otrzymam ale dzięki twojemu wpisowi spróbowałam.

Jako ciekawostkę dodam jeszcze ,że na początku roku moje dzieci dostały info na temat zwrotów za książki i wszystkie kryteria były wymienione ale nie ta dotycząca rodzin wielodzietnych.Ciekawe czemu ?
Pozdr.

dotycząca rodzin wielodzietnych.Ciekawe czemu ? bo nie chcą wypłacać pieniędzy...
ewita 77
CYTAT(joa133 @ Sun, 09 Sep 2012 - 00:26) *
dotycząca rodzin wielodzietnych.Ciekawe czemu ? bo nie chcą wypłacać pieniędzy...

No ale rodzina wielodzietna to "patologia" zatem tym bardziej powinni nam przyznawać wszelkie pomoce ,nie? 06.gif .
użytkownik usunięty
Właśnie dostałam ze szkoły kartkę, na której mam podać numer konta. Więc chyba się udało. icon_smile.gif Grzałko, jeszcze raz dziękuję.
grzałka
CYTAT(Paka @ Wed, 10 Oct 2012 - 15:28) *
Właśnie dostałam ze szkoły kartkę, na której mam podać numer konta. Więc chyba się udało. icon_smile.gif Grzałko, jeszcze raz dziękuję.



Super icon_smile.gif
Jednak warto dokładnie czytać przepisy
Basia:)
Właśnie dziś dostałam pieniążki do ręki,zwrot za podręczniki dodatkowo zwrócili mi za ubezpieczenie,młody będzie ubezpieczony bezskładkowo.
ewita 77
A ja jeszcze nie dostałam żadnej decyzji.Czekam.
Mineralka
a ja na za podręczniki dla mojego pierwszaka zwrot otrzymałam,a na drugie (w ramach wielodzietności) jeszcze nie.
I co gorsze, to nie wiadomo,czy będą wypłacać,czy nie.
A najbardziej mnie zirytowało to (to tylko ładnie napisałam,bo emocje mocniejsze),że przekroczyłam limit o 1,36 zł.
i dlatego musiałam K. wpisać jako "wielodzietność".
ania_trojaczki
Mineralka a to nie jest tak, że albo z jednego albo z drugiego tytułu dostajesz zwrot ?
ania_trojaczki
CYTAT(Paka @ Fri, 24 Aug 2012 - 14:29) *
We Wrocławiu do 4 września (https://www.wroclaw.pl/wyprawka_szkolna_2012.dhtml)


no i powiedzcie kto wymyśla te terminy ?

jak poszłam do pedagog, to ona oczywiście o niczym nie wie :/ ale że wniosek od razu powinnam wypełnic to mi tez nie powiedziała
ania_trojaczki
CYTAT(ewita 77 @ Thu, 06 Sep 2012 - 15:36) *
Grzałko chciałam Ci podziękować,że podzieliłaś się swoja wiedzą na temat zwrotu kosztów za książki dla rodzin wielodzietnych.
Złożyłam i czekam.I nie ważne czy ową pomoc otrzymam ale dzięki twojemu wpisowi spróbowałam.

Jako ciekawostkę dodam jeszcze ,że na początku roku moje dzieci dostały info na temat zwrotów za książki i wszystkie kryteria były wymienione ale nie ta dotycząca rodzin wielodzietnych.Ciekawe czemu ?
Pozdr.


z tego co siÄ™ orientuje to zwroty na wielodzietnosc byly juz w zeszlym roku
ale pedagog jak mnie zaczepiala w tej sprawie to tylko odochodach wspominała - ktory to prog przekraczamy
ania_trojaczki
ja złozylam w koncu ten wniosek ale do dnia dzisiejszego nie mam decyzji icon_sad.gif
z tego co zrozumialam po rozmowie, wielodzitni dostana dopiero jak cala reszta swoje odbierze i ew ktos zrezygnuje
Mineralka
dostałam w zeszłym tygodniu.
a już zwątpiłam.
i w ramach egoizmu wydałam na własne fanaberie
ania_trojaczki
CYTAT(Mineralka @ Fri, 23 Nov 2012 - 12:39) *
dostałam w zeszłym tygodniu.
a już zwątpiłam.
i w ramach egoizmu wydałam na własne fanaberie


a dostałas pełna kwotę ? 180zł ? przepraszam za pytanie ale nie wiem czego się spodziewać icon_sad.gif
ewita 77
CYTAT(Mineralka @ Fri, 23 Nov 2012 - 10:39) *
dostałam w zeszłym tygodniu.
a już zwątpiłam.
i w ramach egoizmu wydałam na własne fanaberie

I to z tytułu wielodzietnośc ?
Jesli tak, to jestes moim swiatelkiem w tunelu.

Poza tym w czym jestesmy gorsi ( wielodzietni) od tych co dostaja najpierw, no nerwa mam na cos takiego.
Mineralka
Tak,to były pieniądze z tytułu wielodzietności.
u nas w szkole wydawano je później,niż tym którzy nie przekraczali progu.
ja mam 3 dzieci.
jeśli jeszcze nie dostałaś,to mam nadzieję,że lada moment dostaniesz.
ewita 77
Dzieki, w takim razie cierpliwie czekam.
sdw
Niekoniecznie trzeba dostać zwrot z tytulu wielodzietności. decyzja czy w ogóle, i w jakiej wysokości, należy do dyrektora szkoly.
ewita 77
Sdw nie dobijaj mnie....
sdw
No nie dobijam, nawet w linku z pierwszej strony (albo gdzieś dalj, gdzie ten link prowadzi) stoi, jak byk. Może sę trzeba dopytać? A może już dostaliście, tylko informacj nie dostalaś?
ewita 77
Udało sie.
Dostalam info, by w czwartek zglosic sie po pieniążki.
Dzieki grzałko ,jeszcze raz.
Anai_
U nas sama pani pedagog namawiała do złożenia wniosków. Jakby mogła to by sama za mnie wypełniła.
Mineralka
w Krakowie dyrektor nie ma wplywu na wyplate zwrotu za podręczniki.(w przypadku wielodzietności)
Natomiast w przypadku osób,które mają problemy finansowe i przekraczają próg,to dyrektor swoim podpisem
jakgdyby potwierdza sytuację i wtedy są większe szanse na zwrot pieniędzy
To są pieniądze wypłacane z mopsu,czyli defacto z kasy miasta.
ewita 77
Podbijam watek bo ponownie czeka nas zakup książek.
Zatem spróbujmy cos wyskrobać od szkół naszych dzieci.
Przypominam ,że rodziny wielodzietne również mogą sie starać o zwrot tu podaje link od kochanej Grzałki ,która w zeszłym roku nam o tym wszystkim powiedziała; https://www.rzecznikrodzicow.pl/zwrot-za-podreczniki
Dziewczyny pamietajcie o dowodach zakupu tj paragonach lub fakturach.
Meganka.
U nas potrzebny jest albo paragon, albo faktura, albo oświadczenie o zakupie podręczników.
Silije
Ja w zeszłym roku dostałam decyzję odmowną. Zwrot z naszej szkoły przysługiwał tylko wg. kryterium dochodowego.
Wszystkie podręczniki, które nie są zeszytami ćwiczeń, kupuję używane.
grzałka
ja spróbuję, w zeszłym roku nie wyszło, bo za późno wróciliśmy z wakacji, a teraz znowu prawie 900 zł mi wyszło za podręczniki, z czego co się dało to używane, to jest naprawdę duża kwota jednorazowo
agarad
CYTAT(ewita 77 @ Fri, 09 Aug 2013 - 12:03) *
Podbijam watek bo ponownie czeka nas zakup książek.
Zatem spróbujmy cos wyskrobać od szkół naszych dzieci.
Przypominam ,że rodziny wielodzietne również mogą sie starać o zwrot tu podaje link od kochanej Grzałki ,która w zeszłym roku nam o tym wszystkim powiedziała; https://www.rzecznikrodzicow.pl/zwrot-za-podreczniki
Dziewczyny pamietajcie o dowodach zakupu tj paragonach lub fakturach.


Ale w tym roku obowiÄ…zujÄ… juz nowe przepisy:ROZPORZÄ„DZENIE
RADY MINISTRÓW z dnia 12 lipca 2013 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych i jeśli nic nie przeoczyłam to w tym roku niestety rodziny wielodzietne nie mogą korzystać z pomocy

P.S mi za ksiązki wyszło ponad 1000 zł w tym roku....icon_sad.gif(((
justine1980
Agarad trafiłam na artykuł ze strony Rzecznika Praw Rodziców i tam jest napisane że jednak w tym roku również można się ubiegac z tytułu wielodzietności
https://www.rzecznikrodzicow.pl/zwrot-za-po...ay-context=user
grzałka
Składacie na każde dziecko osobno? Ja mam dwoje w 3 klasie, to mam dwa wnioski złożyć?
ewita 77
Ja jednak i tak sprobuje co mi szkodzi a wniosek i tak musza przyjąć.
Dzis zostaly zakupione ksiazki nie w calosci bo czesc Mela ma po bracie to wyszło 580 zł.
Nie dajmy sie.

ewita 77
CYTAT(grzałka @ Wed, 14 Aug 2013 - 14:46) *
Składacie na każde dziecko osobno? Ja mam dwoje w 3 klasie, to mam dwa wnioski złożyć?

No ja mam dwoje ale w roznych klasach i tu skladałam oddzielnie, zatem nie pomoge.
grzałka
pomogłaś,znaczy na każde dziecko osobny wniosek
ciekawe, dlaczego 6 klasa jest wyłaczona?
nam wyszło ok. 1000 za trójkę, z tego co się dało było używane
Saskia
CYTAT(grzałka @ Wed, 14 Aug 2013 - 12:53) *
ciekawe, dlaczego 6 klasa jest wyłaczona?

chyba dlatego, że 6 kl idzie jeszcze starą podstawą, więc jest szansa na używane podręczniki, podobnie 4 klasa to drugi rocznik wg nowej podstawy
moje dzieci będą w 1, 4 i 6 kl więc dofinansowanie tylko na najmłodszą jak widzę
też kupuję co się da używane
joa133
byłam w szkole mojej J. dostałam druk -specjalny dla rodzin dzieci wielodzietnych

jak ma się 3dzieci,wypełniasz 3x... na każde dziecko imiennie-najlepiej zapytać sie w danej szkole...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.