To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

soczewki dla 11-letniego dziecka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Truśka
Moje dziecko ma dosyć sporą wadę wzroku, w związku z tym jest problem na wf-ie. Wymyśliłam , że kupię soczewki jednodniowe ale spotkałam się z różnymi opiniami można zakładać dziecku, nie wolno jeszcze używać w tym wieku icon_wink.gif. Ma ktoś doświadczenie w tym względzie? Używają Wasze dzieci? Acha jeszcze jedno wiem, że są specjalne oprawki do uprawiania sportu ale jakoś nam się nie podobają icon_wink.gif.
A może ktoś z Was używa i może podzielić doświadczeniem, ja nie noszę okularów więc nie mam żadnego odniesienia icon_wink.gif
kalarepa78
Noszę soczewki od 14 r.ż., okularów nie cierpię. Widzę dwa potencjalne problemy z soczewkami - zakładanie (higiena, dla osób nienoszących soczewek dotykanie oka jest trudne, dla dziecka pewnie jeszcze trudniejsze) i to, że w soczewkach widzi się inaczej, przestaienie okulary-soczewki zawsze trochę czasu zajmuje.
cos_cos
Noszę soczewki od wielu lat, zaczynałam od jednodniowych, żeby nie ładować się od razu w płyny, pojemniczki, etc. Teraz noszę z kolei takie, których się przez miesiąc w ogóle nie wyjmuje, więc zapominam, że je mam icon_smile.gif Też duży komfort.
Odnośnie tego czy soczewki nadają się dla 11-latka, moja okulistka twierdzi, że jeżeli dziecko nie ma problemu z zachowaniem higieny przy wkładaniu/zdejmowaniu to ona nie widzi przeszkód. Ale może skonsultujcie to z kilkoma lekarzami icon_smile.gif
kalarepa78
Cos_cos, jakie konkretnie nosisz?
Truśka
Dzięki za odpowiedzi, higieny się nie boję icon_wink.gif dziecko jest z natury pedantyczne icon_wink.gif bardziej interesują mnie subietywne odczucia aby wiedzieć czego się spodziewać icon_wink.gif
Truśka
A może możecie polecić jakiś salon w W-wie gdzie się udać na konsutacje ?
Agnieszka AZJ
Nie pamiętam, ile Ania miała lat, kiedy zacżęła nosic soczewki, ale chyba to było jeszcze w podstawówce. Sama chciała - ja się do soczewek dla siebie jakoś nie mogę przełamać.

Dobierałysmy w Vision Express - konkretnie w Wola Parku, u takiego łysego lekarza 37.gif i konsekwentnie do niego się umawiamy. Dobrał Ani soczewki, a potem założył, posadził przed lustrem i kazał, zeby sobie sama zdjęła i jeszcze kilka razy założyła i zdjeła. Pierwszy raz trwało to chyba z pół godziny icon_rolleyes.gif teraz robi to jednym ruchem, w ogóle nie patrząc w lustro icon_wink.gif

Edit:
Ania nosi 30-dniowe. Jednodniowe kupiłysmy ostatnio, jak jechała do Belgradu i miała w perspektywie cztery noce w pociągu.
cos_cos
Kalarepo, w chwili obecnej noszÄ™ biofinity.
kalarepa78
Ja chodzÄ™ tu
Truśka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 27 Aug 2012 - 22:04) *
Nie pamiętam, ile Ania miała lat, kiedy zacżęła nosic soczewki, ale chyba to było jeszcze w podstawówce. Sama chciała - ja się do soczewek dla siebie jakoś nie mogę przełamać.

Dobierałysmy w Vision Express - konkretnie w Wola Parku, u takiego łysego lekarza 37.gif i konsekwentnie do niego się umawiamy. Dobrał Ani soczewki, a potem założył, posadził przed lustrem i kazał, zeby sobie sama zdjęła i jeszcze kilka razy założyła i zdjeła. Pierwszy raz trwało to chyba z pół godziny icon_rolleyes.gif teraz robi to jednym ruchem, w ogóle nie patrząc w lustro icon_wink.gif

Edit:
Ania nosi 30-dniowe. Jednodniowe kupiłysmy ostatnio, jak jechała do Belgradu i miała w perspektywie cztery noce w pociągu.

Wola Park to lubią tygryski icon_wink.gif idę szukać łysego icon_wink.gif
Truśka
CYTAT(kalarepa78 @ Mon, 27 Aug 2012 - 22:06) *
Ja chodzÄ™ tu

Dzięki jak łysego od AgnieszkiAZJ nie znajdę to sprawdzę Twój icon_wink.gif
anita b.
CYTAT(Truśka @ Tue, 28 Aug 2012 - 12:41) *
Dzięki jak łysego od AgnieszkiAZJ nie znajdę to sprawdzę Twój icon_wink.gif



jakbyś korzystała z namiarów kalarepy, uważaj, by NIE spróbować dalej na Grójeckiej

na pewno NIE polecam optyka na Grójeckiej 70 (koło Baty), omijać szerokim łukiem!
lekarz włożył mi soczewki (moje pierwsze soczewki!) i zdejmowanie i zakładanie kazał poćwiczyć z kimś znajomym, kto nosi soczewki
to naprawdÄ™ nie jest dowcip 48.gif
Lizia
Mogę poszukać namiaru na mojego okulistę (dr Szot). Był kiedyś w Wola Parku jak był tam salon Lynx Optique , potem był w Galerii Mokotów, też Lynx Optique . Rok temu wyleczył mnie z zapalenia rogówki. Jest świetnym lekarzem i ma bardzo fajne podejście do pacjenta.
Truśka
CYTAT(Lizia @ Thu, 30 Aug 2012 - 15:52) *
Mogę poszukać namiaru na mojego okulistę (dr Szot). Był kiedyś w Wola Parku jak był tam salon Lynx Optique , potem był w Galerii Mokotów, też Lynx Optique . Rok temu wyleczył mnie z zapalenia rogówki. Jest świetnym lekarzem i ma bardzo fajne podejście do pacjenta.

To poproszÄ™ icon_wink.gif
KM
Ja też uczyłam się zakładania soczewek w vision express, ale ich soczewki mi nie podpasowały. Warto pójść, spróbować, chociaż moim zdaniem jedenastolatce może być ciężko korzystać z soczewek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.