To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przedszkole czy żłobek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Marta M
N chodzi do żłobka od grudnia 2011,dziś poszedł do żłobka po miesięcznej przerwie wakacyjnej,ma 2,5 r.,jest w najstarszej grupie,odpieluchowany,mówiący może nie super,ale bez problemu można sie z nim dogadać,zrozumieć go.Podczas rekrutacji do przedszkola złożyliśmy dokumenty,ale bez przekonania,bo powiedziano nam,że jest za mały,rocznik 2010.Właśnie zadzwoniła pani z przedszkola,że został przyjęty w drugim naborze,my się o to nie dowiadywaliśmy,więc tematu nie było do teraz.Do jutra mam dać znać czy będzie chodził do przedszkola,grupa będzie mieszna 2,5 i 3 latki,jutro pewnie pojedziemy zobaczyć przedszkole,nawet z ciekawości,nie wiem co zrobić,czy lepiej by został w żłobku czy przedszkole będzie lepszą opcją?
MamaJulki
nie wiem jak jest u Was ale napiszÄ™ jak u nas
w przedszkolu limitowane godziny - jakie napiszesz w umowie takich się musisz trzymać, w żłobku się płaci jedną stawkę i jest czynny od 6-17
w przedszkolu Panie inaczej traktują dzieci tzn wymagają od nich większej samodzielności, w żłobku raczej są nastawione na większe wspomaganie dziecka w czynnościach takich jak ubieranie się, mycie rączek, podcieranie pupki, jedzenie itd...
w żłobku z zajęć dodatkowych jest tylko angielski, natomiast w przedszkolu jest większy wachlarz do wyboru (rytmika i różne kółka tematyczne)

musisz liczyć się z tym, że jak jednak zdecydujesz się na pkole to przez pierwszych kilka dni a może i tygodni będziecie na nowo przerabiać temat "zostawianie dziecka rano", moja Julka niechętnie zostawała, ale jak już nabrała zaufania to było spoko (trwało to kilka dni)
szeklanka
Ja jestem zwolenniczką nie przyspieszania dzieciom nauki. Po to mają czas dzieciństwa żeby z niego korzystać.
U nas w żłobku jest również rytmika icon_smile.gif przyjedżają teatrzyki, są bale itp. Przedszkole to tak jak pisze MamaJulki mimo wszystko większa samodzielność dzieci zarówno do obsługi siebie samego jak i manualnie. Pojedź zobacz przedszkole, pytanie ile ma tam chodzić i czy w związku z tym szybciej pójdzie do szkoły? pamiętajmy, że nas już nie ominie wybór i 6 latki maszerować będą dziarsko. Decyzja zawsze w rękach rodzica icon_smile.gif
Marta M
miałby być w przedszkolu od ok 7 do ok16:30,do szkołu chciałabym by poszedł normalnie,nie wcześniej,W żłobku ma rytmikę,fajne zajęcia,tylko moje obawy są takie,że jest wśród żłobkowiczów najstarszy,nie ma od kogo się "uczyć",jak miałby iść dopiero za rok do przedszkola miałby już 3,5 roku
rysa154
moje dzieci szły do przedszkola jako 2,5latki,bo taka grupa była...
z córka chodziły tez starsze dzieci i ona napewno na tym skorzystała,ale była samoobslugowa,w pelni sie dogadywała, rozwinieta ponad wiek...co do syna mam watpliwosci,nie był az tak rozwiniety jak siostra i przedszkole przez pierwszy rok było średnio przyjemne i dla niego i dla nas...po roku juz było ok....
moko.
Wybrałabym żłobek.
Ja mam zamiar posłać mojego syna do przedszkola za rok, w wieku 3,5 lat. Jego starszy brat tak samo rozpoczynał edukację i sobie to chwalę. Póki co, pozostajemy przy opcji niani, bo na żłobek nie mam szans.
Joanna 81
Ja też wybrałabym żłobek, z uwagi na to, że panie jednak więcej zajmują się dziećmi, pomagają ubrać, rozebrać, pójdą z nimi do toalety ... nie martwiłabym się tym, że będzie jednym ze starszych i nie będzie miał od kogo czerpać wiedzy czy innych umiejętności. Dzieci obserwują rówieśników, uczą się od siebie wzajemnie poprzez codzienny kontakt. To, że większość jest młodszych nie oznacza, że od nich Twój syn niczego nie może się nie nauczy icon_wink.gif

Życzę podjęcia trafnej decyzji.
MamaJulki
Dodam jeszcze, że w przedszkolu jest przeważnie jedna Pani na sali na 25 dzieci plus salowa.
W żłobku na taką liczbę dzieci jest 4-5 Pań.
Marta M
chyba decyzja podjęta-żłobek
podjadę do przedszkola,bym nie miała wyrzutów,że zostawiłam temat,będę wiedziała też czy za rok składać podanie do tego przedszkola
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.