To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ketonal

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lena77
reperkusji mojego przelajowego biegu ciag dalszy.. tezec mnie nie zaatakowal ale biodra mnie bola. lekarrz stwierdzil przeciazenie zapisal mi rehabilitacje, na ktora poczekam ponad pol roku bo terminy sa na kwiecien. na razie chodze sobie na basen. zapisal mi tez ketonal, ktory mam brac codziennie przez caly miesiac. biodra nie bola mnie mocno, po prostu czuje lekki dyskomfort moge spokojnie chodzic tylko z bieganiem dalam sobie spokoj. to trwa juz ponad 3 tygodnie. ketonal zapisany zostal glownie ze wzgledu na swoje przeciwzapalne wlasciwosci. i stad moje pytanie, czy warto brac tak silny lek przez tak dlugi czas. czy chcac pozbyc sie lekkiego bolu bioder i przyspieszyc dojscie do formy nie uszkodze sobie zoladka. czy moze lepiej chodzic spokojnie na basen i nie przeciazac sie i czekac az samo przejdzie?
mamboo
Ja po wypadku brałam ketonal znacznie dłużej - coś około pół roku. Próbowałam ograniczać, szczególnie po wyjściu ze szpitala, ale stały choć niby niewielki ból, znacznie wyczerpywał organizm i osłabiał sprawność. Też obawiałam się o żołądek, więc zmieniłam ketonal na opokan.
Blaszka12345
Wiesz co proponowałbym jak już musisz brać ten lek kupić sobie coś osłonowego na żołądek wiem bo moja teściowa bierze Ketonal na kości i lekarz jej przepisał również osłonowy .
lena77
CYTAT(mamboo @ Thu, 06 Sep 2012 - 13:41) *
Ja po wypadku brałam ketonal znacznie dłużej - coś około pół roku. Próbowałam ograniczać, szczególnie po wyjściu ze szpitala, ale stały choć niby niewielki ból, znacznie wyczerpywał organizm i osłabiał sprawność. Też obawiałam się o żołądek, więc zmieniłam ketonal na opokan.



ja nigdy nie bralam tak silnego leku moje doswiadczenia ograniczaja sie do apapu w razie bolu zeba i to moze raz na dwa lata. mnie nigdy nic nie bolalo. a teraz juz trzeci tydzien latam po lekarzach, boli mnie zab, biodra, gardlo, dobrze, ze chociaz rana na nodze zaczela sie goic.
a jak sie po tym ketonalu czulas? mozna normalnie funkcjonowac? jesli zakupie to z oslonowym.
Dabriza
Ketonal bardzo dobrze działa p/zapalnie.
Niestety nie jest obojętny dla żołądka.
Wspomagaj sie lekiem osłonowym typu Omeprazol.
zawsze tez możesz brać w iniekcjach..ale wtedy musisz sie liczyc z bólem pośladków;)
Dla mnie osobiście Ketonal jest najbardziej skutecznym lekiem p/bólowym i ma stałe miejsce w mojej apteczce.
a swoją drogą brak słów wobec takich kolejek na rehabilitacje..
Pilawianka
Jeśli musisz brać ten ketonal to tylko i wyłącznie z czymś osłonnym na żołądek.
mamboo
CYTAT(lena77 @ Thu, 06 Sep 2012 - 14:27) *
ja nigdy nie bralam tak silnego leku moje doswiadczenia ograniczaja sie do apapu w razie bolu zeba i to moze raz na dwa lata. mnie nigdy nic nie bolalo. a teraz juz trzeci tydzien latam po lekarzach, boli mnie zab, biodra, gardlo, dobrze, ze chociaz rana na nodze zaczela sie goic.
a jak sie po tym ketonalu czulas? mozna normalnie funkcjonowac? jesli zakupie to z oslonowym.


Zgodzę się z Dabrizą - ketonal działał najskuteczniej. Nie przeszkadzał mi w normalnym funkcjonowaniu.
lena77
CYTAT(Dabriza @ Thu, 06 Sep 2012 - 16:37) *
a swoją drogą brak słów wobec takich kolejek na rehabilitacje..


zapisalam sie na platne zabiegi, coz zrobic. dobrze, ze chociaz w szpitalu maja taka mozliwosc..wyniesie mnie to ok. 300 zl i czekac bede 2 tygodnie. i tak zawsze bulilam nawet za glupie badania krwi (chyba nie wygladam na chora i nie mam daru przekonywania albo cus, a rodzinnemu zawszze dawalam sie splawic) wiec nic nowego. usg bioder tez robie we wlasnym zakresie.
to kupie ten ketonal i zaczne brac. razem z oslonka.zobaczymy
joannabo
Mój mąż bierze od 12 lat, wcześniej doraźnie, co 3 dni średnio, teraz od ponad roku codziennie, bez środka osłon0wego. Nic widocznego się nie dzieje.
anita
CYTAT(joannabo @ Thu, 06 Sep 2012 - 17:40) *
Mój mąż bierze od 12 lat, wcześniej doraźnie, co 3 dni średnio, teraz od ponad roku codziennie, bez środka osłon0wego. Nic widocznego się nie dzieje.


widocznego może nie...

brałam ketonal na pewno ponad miesiąc, kazdy, ale to kazdy lekarz który mi go zapisywał kazał brać osłonowo ortanol czy helicid (omeprazol) nz czczo.
Mojej babci zawsze z ketonalem zapisują osłonowe

nie lekceważyłabym jednak i pomyślała o ochronie żołądka


Mój mąż po jednej tabletce zwija sie z bólu brzucha.
joannabo
Nie lekceważę, napisałam o faktach. Widocznie za to lekarze mojego męża lekceważą, bo z tego wątku sie dowiedziałam, ze moze szkodzić na żołądek.
anita
CYTAT(joannabo @ Fri, 07 Sep 2012 - 10:43) *
Nie lekceważę, napisałam o faktach. Widocznie za to lekarze mojego męża lekceważą, bo z tego wątku sie dowiedziałam, ze moze szkodzić na żołądek.

tak, Maluchy to kolania wiedzy icon_smile.gif
żle napisałam o lekceważeniu, chodziło mi, zeby jednak zainteresować się tematem ochrony żoładka icon_smile.gif
lena77
CYTAT(joannabo @ Fri, 07 Sep 2012 - 12:43) *
Nie lekceważę, napisałam o faktach. Widocznie za to lekarze mojego męża lekceważą, bo z tego wątku sie dowiedziałam, ze moze szkodzić na żołądek.



dokladnie. ja tez dowiedzialam sie dopiero z internetu (bo zawsze zanim polece do apteki sprawdzam w internecie co takiego lekarz mi zapisal) i z tego watku. jestem po 2 tabletkach i, moze to autosugestia po przeczytaniu efektow ubocznych z ulotki) czuje sie taka jakas wiotka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.