To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki fotelik samochodowy z przedziału 9 - 36?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

MamaOliwci
Dziecko już powoli wyrasta ze swojego pierwszego fotelika i wypadałoby kupić nowy. Interesuje mnie taki 9-36 - żeby starczył już do końca. icon_smile.gif Wpadł nam w oko Nautilus Graco - czy zetknęliście się kiedyś z nim? Spodobał mi się, bo jest funkcjonalny w podróży, a my często wyjeżdżamy, ale oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo i jakość, dlatego chciałabym poznać opinie. icon_smile.gif
aniakuleczka
Więc wczoraj za namową Iki byłam na inspekcji fotelka w Warszawie a mam właśnie Recaro 9-36
i okazało się, że on wcale nie jest dobry i powinnam kupić mniejszy 9-18
a tego używać dopiero jak dziecko podrośnie
Mimo, że ten fotelik jest w sumie wąski to układ pasów nie pozwala zapiąć dziecka bez luzu

więc gdybym miała rekomendować - to kup dwa
tzn najpierw jeden a potem drugi.
Emila34
My mamy Nautilusa kilka miesięcy i dziecko wcale "nie lata" w nim. icon_smile.gif Teraz Mała waży 11 kilogramów i jest ok, zbytniego luzu wcale nie ma.
Dla nas, oczywiście prócz bezpieczeństwa, liczyło się też to, żeby fotelik był dobry na dłuższe trasy, a Nautilus jest, bo ma regulowany zagłówek, pochylenie fotelika, jest miejsce na butelkę, małe rzeczy itd.
rysa154
reklama!

agnese
rysa - poczekaj bo jeszcze nie wiemy gdzie można kupić icon_smile.gif
Ika
Oczywiście, że reklama, ale straszliwie głupia, bo ZRAŻAJĄCA do fotelika Graco Nautilus (może i dobrze icon_wink.gif)
Pomijam, że firma Graco nie jest na liście cenionych przeze mnie producentów, bo powiedzmy Nautilus jeszcze w miarę się łapie w kategorię dopuszczalnych fotelików (we wszystkich parametrach ma ocenę 3. Tylko 3. Szału nie ma, obecnie jest mnóstwo fotelików w ocenach co najmniej 4).
Ale to jest fotelik dla DUŻYCH dzieci, a nie dla dziecka, które waży ledwie 11 kilo i "zbytnio nie lata". Ono ma WCALE nie latać. Helenka Anikuleczki też nie "lata", a jednak pasy przechodzą jej nieprawidłowo, co powoduje zarówno dyskomfort dla dziecka, jak i przede wszystkim ryzyko, że w razie wypadku nie będą one właściwie chroniły małego ciałka.
Poza tym foteliki z przedziałem 9-36 kg rzadko kiedy pasują do dziecka rocznego i 11-12-letniego, a taki jest jego przedział wagowy.
Nie należy używać takich fotelików w przypadku małych dzieci. Może czterolatka bym wsadziła w taki fotelik, ale nigdy młodsze dziecko. Lubię swoje dzieci żywe, więc nie zaryzykuję.

Spamowanie w taki sposób na portalu dla rodziców świadczy o swoistej nieznajomości (i niedocenianiu) targetu icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.