To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przedszkole z "drugiej strony"

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tysia24
Połapać się nie mogę, więc zwracam się o pomoc, może coś mi się rozjaśni... Skończylam studia hotelarskie rok temu a od 3 lat pracuję w hotelarstwie i olśniło mnie, że to chyba nie to, co chciałabym robić... Czy muszę zaczynać od pedagogiki, studia 5cio letnie i dodatkowo wybierać kierunki pedagogiki wczesnoszkolnej lub przedszkolnej? Czy po mojej magisterce mogę zrobić jakąs dopyplomówkę, ewentualnie kursy? Jak się dostać na logopedię? A może niż demograficzny będzie się utrzymywał i ciężko będzie z pracą... blagam.gif
milutka
Pierwsza moja myśl, to , że trzeba skończyć 2,5 roku i można zostać przedszkolanką icon_wink.gif

Przepraszam za ten OT, ale zawsze mnie to drażni icon_redface.gif Bo w przedszkolu jak chce się pracować, to jest się nauczycielem a przedszkolanka/przedszkolak to dziecko tam uczęszczające.
Orinoko
No tak chyba nie do końca - wg. Słownika jęz. polskiego PWN, przedszolanka to "nauczycielka przedszkola" - taka jest definicja słownikow.
bb
Przedszkolak to przedszkolak a przedszkolanka to pani przedszkolanka icon_wink.gif

PS- moja mam chciala byc przedszkolanka, ale sie poklocila z psiapsiola z ktora mialy pojsc razem i o ile tamta dopiela swego to moja mama zostala....inzynierem gornikiem 29.gif
milutka
CYTAT(tysia24 @ Sun, 09 Sep 2012 - 16:06) *
Połapać się nie mogę, więc zwracam się o pomoc, może coś mi się rozjaśni... Skończylam studia hotelarskie rok temu a od 3 lat pracuję w hotelarstwie i olśniło mnie, że to chyba nie to, co chciałabym robić... Czy muszę zaczynać od pedagogiki, studia 5cio letnie i dodatkowo wybierać kierunki pedagogiki wczesnoszkolnej lub przedszkolnej? Czy po mojej magisterce mogę zrobić jakąs dopyplomówkę, ewentualnie kursy? Jak się dostać na logopedię? A może niż demograficzny będzie się utrzymywał i ciężko będzie z pracą... blagam.gif



Tysia, moja mama robiła studium na nauczycielkę nauczania początkowego a wcześniej chodziła do jakiejś szkoły średniej co szykowała dzieci do pracy jako nauczyciel, ale to było wiele lat temu.
Ale wydaje mi się, że nadal chyba wystarczy studium.
gosiagosia
CYTAT
Wymagania kwalifikacyjne niezbędne do zajmowania stanowiska nauczyciela określone zostały w art. 9 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674, z późn. zm.)

Podpisane 27 stycznia 2009 r. nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli w § 4 w ust. 2 określa, że kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiadać będzie osoba, która ukończyła studia wyższe na kierunku pedagogika w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, lub która legitymuje się dyplomem ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.


zrodlo

w praktyce bywa roznie
sdw
Tysia, musisz mić ukończone studia pedagogiczne, może być podyplomówka, na kierunku nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego. Jeżeli Twoje studia nie dają Ci uprawniń pedagogiicznych, a hotelarstwo pewnienie daje, musisz dodatkowo ukończyć kurs pedagogiczny dla osób z wyższym wyksztalceniem. Nie wiem tylko, czy nadal możliwe jest zrobienie takiego kursu dla osób po wszystkich kierunkach studiów. Coś się zmienilo w 2009 roku, ale nie pomnę w tej chwili, co.

Z pracą w oświacie jest kanal. Dostać posadę nauczycieską, na pelen etat i czas nieokreślony, to CUD. A nawet na częśc etatu i zastępswto... icon_rolleyes.gif
tysia24
Dziękuję pięknie. Jutro zadzwonię na uczelnię i dopytam, mam nadzieję, że nie trafię na panią w dziekanacie, która "siedzi tam za karę"- a to standard niestety.
WiolkaTG
tysia
Ja skończylam 5 letnie studia z pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej i później 2,5 lata podyplomówki z naucania poczatkowego.
Ale możesz odrazu zacząc studia 5 letnie nauczanie początkowe.
Podyplomowke można zrobić dopiero wtedy jak wcześniej ma się ukończone studia pedagogiczne.
Studium niestety w dzisiejszych czasach nie wystarcza icon_sad.gif
Eliszka
Nie wiem jak to jest w świetle ustawy, ale powiem tylko, że na dzisiejszym zebraniu jedna pani mojego młodszego dziecka przedstawiła się jako magister fizjoterapii ze studiami podyplomowymi na kierunku pedagogika przedszkolna.
kalarepa78
CYTAT(tysia24 @ Sun, 09 Sep 2012 - 16:06) *
Połapać się nie mogę, więc zwracam się o pomoc, może coś mi się rozjaśni... Skończylam studia hotelarskie rok temu a od 3 lat pracuję w hotelarstwie i olśniło mnie, że to chyba nie to, co chciałabym robić... Czy muszę zaczynać od pedagogiki, studia 5cio letnie i dodatkowo wybierać kierunki pedagogiki wczesnoszkolnej lub przedszkolnej? Czy po mojej magisterce mogę zrobić jakąs dopyplomówkę, ewentualnie kursy? Jak się dostać na logopedię? A może niż demograficzny będzie się utrzymywał i ciężko będzie z pracą... blagam.gif



Tysia, ale to hotelarstwo czym się konczyło? Tytułem licencjata? Jeśli tak, to mozesz poszukać dwuletnich pedagogicznych studiów magisterskich.
tysia24
CYTAT(kalarepa78 @ Wed, 12 Sep 2012 - 20:50) *
Tysia, ale to hotelarstwo czym się konczyło? Tytułem licencjata? Jeśli tak, to mozesz poszukać dwuletnich pedagogicznych studiów magisterskich.


Mam magistra... i nie bardzo bym chciała znowu 5 lat studiować... Miałam nadzieję, że jest jakaś krótsza droga icon_redface.gif
kalarepa78
Skoro jesteś juz magistrem to chyba tak jak pisze Eliszka - wystarczą studia podyplomowe, ew. jeśli chcesz być magistrem "podwójnym" - wystarczą magisterskie uzupełniające.
sdw
Tysia, pisalam już, możesz zrobić podyplomówkę i kurs pedagogiczny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.