To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaka to osoba inteligentna i "na poziomie"

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mafia
Tak sobie od wczoraj myślę (po pewnym wywodzie znajomej), że chętnie się szafuje tymi określeniami, a jednocześnie mamy różne definicje a często pewnie błędne wyobrażenia kto jest tak naprawdę inteligentny i na poziomie. Czy uważacie, że bycie inteligentnym gwarantuje również ten "poziom"?

Za pewien czas dopiszę skąd ten temat, ale nie chcę narzucać toku myślenia. icon_wink.gif
moko.
Znam ludzi inteligentnych, dobrze wykształconych, piastujących wysokie stanowiska, i Ci ludzie bywają burakami (sorry za określenie)
Ale poziom ich zachowania pozazawodowego mnie przeraża, więc inteligencja i trzymanie poziomu nie zawsze idzie w parze.
Owszem w pracy zawodowej są kompetentni, opanowani, rzeczowi ale gdy wychodzą z pracy stają się wulgarni, chamscy, leniwi, zmęczeni itp.

Rozwinę swoją wypowiedź później.

edit: nie mówiąc o tym, ze i często ten "burak" w pracy jest taki, jak poza pracą, czyli: wulgarny, chamski, leniwy, śmieszny i głupi w swoim zachowaniu.

Niektórzy to jeszcze udają w pracy, a wielu sie już nie chce - mówię o osobach, z którymi dano mi pracować....
aniakuleczka
dla mnie TEN POZIOM to chyba poziom zarobków 06.gif
jakoś nigdy nie kojarzł mi się z dobrym zachowaniem
Mafia
CYTAT(aniakuleczka)
dla mnie TEN POZIOM to chyba poziom zarobków 06.gif
jakoś nigdy nie kojarzł mi się z dobrym zachowaniem


No proszę, a ja takich skojarzeń nie miałam nigdy. icon_smile.gif
grzałka
a definicja buraka jest jaka?
moko.
CYTAT(grzałka @ Wed, 12 Sep 2012 - 11:24) *
a definicja buraka jest jaka?

No czytaj: chamski, złośliwy, wulgarny, śmieszny i głupi w swoim zachowaniu icon_wink.gif
Graz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Burak_zwyczajny
Mafia
CYTAT(grzałka)
a definicja buraka jest jaka?


Grzałka, temat poważny, nie ironizuj. icon_wink.gif
grzałka
nie, ja poważnie, zastanowiłam się głeboko i wyszło mi, że inteligentna jestem, ale ten poziom i to buractwo to chyba nie jest jednoznaczne i może dla niektórych jestem burakiem poniżej poziomu, bo zależy jakie są kryteria buractwa icon_wink.gif

Ciocia Magda
nie no, wiadomo, że inteligencja i "poziom" nie zawsze idą w parze - w przeciwnym razie byłoby jedno słowo na określenie takiej osoby zamiast dwóch (a właściwie trzech icon_wink.gif )
Bycie "na poziomie" może oznaczać MSZ dobre maniery (patrz wątek o jedzeniu Agibr; czy osoba na poziomie usiadłaby w czapce do stołu?), wykształcenie, status społeczny (aniakuleczka, dobre 04.gif ). I pewnie mnóstwo innych rzeczy.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Sokolica
Po pierwsze: proszę tu nic złego o burakach nie pisać bo to zdrowe warzywko, pożyteczne i na poziomie icon_wink.gif
Po drugie: ja wiem, którzy to ludzie są inteligentni i na poziomie. Uświadomiła mnie moja koleżanka z pracy. Weszła kiedyś do mojego pokoju w pracy i zapytała jakiego radia słucham. Gdy usłyszała, że Trójki to powiedziała, że jej mama twierdzi, że Trójki słuchają ludzie inteligentni i na poziomie.
No! Jasne? 29.gif
Mafia
Sokolica, dobre 29.gif

Muszę Wam napisać, ze ja właśnie jestem inteligentna i na poziomie. 03.gif Tego dowiedziałam się wczoraj i nie czułam sie jakby mi ktoś rzucił komplement. A dlaczego? Gdyż moja znajoma (razem pracujemy) zadaje się tylko z ludźmi inteligentnymi i na poziomie. 03.gif Ma w sumie dziewczyna szczęście, bo jadnak i buraki spotykam i czasem muszę się z nimi zadawć, np. z nią. icon_wink.gif Mam o niej jednak inne zdanie niż ona o mnie. Zachowujemy się skrajnie różnie, stąd dziwię się, że znalazła jakieś części wspólne dla nas.
moko.
CYTAT(Mafia @ Wed, 12 Sep 2012 - 12:53) *
Sokolica, dobre 29.gif

Muszę Wam napisać, ze ja właśnie jestem inteligentna i na poziomie. 03.gif Tego dowiedziałam się wczoraj i nie czułam sie jakby mi ktoś rzucił komplement. A dlaczego? Gdyż moja znajoma (razem pracujemy) zadaje się tylko z ludźmi inteligentnymi i na poziomie. 03.gif Ma w sumie dziewczyna szczęście, bo jadnak i buraki spotykam i czasem muszę się z nimi zadawć, np. z nią. icon_wink.gif Mam o niej jednak inne zdanie niż ona o mnie. Zachowujemy się skrajnie różnie, stąd dziwię się, że znalazła jakieś części wspólne dla nas.

Chwilo trwaj icon_wink.gif 06.gif
jaAga*
O tak, jak sezon buraczany (a własnie się taki rozpoczyna) to poziom mojego wynagrodzenia wzrasta....więc nie mam nic do buraków i ww poziomu 06.gif .

Zdecydowanie inteligencja i tzw. poziom nie zawsze idą w parze, jednak zdecydowanie częściej spotykam ludzi inteligentnych z poziomem icon_wink.gif niż bez icon_wink.gif.
paulap
Słucham Trójki icon_lol.gif
domi
CYTAT(moko. @ Wed, 12 Sep 2012 - 11:37) *
Znam ludzi inteligentnych, dobrze wykształconych, piastujących wysokie stanowiska, i Ci ludzie bywają burakami (sorry za określenie)
Ale poziom ich zachowania pozazawodowego mnie przeraża, więc inteligencja i trzymanie poziomu nie zawsze idzie w parze.
Owszem w pracy zawodowej są kompetentni, opanowani, rzeczowi ale gdy wychodzą z pracy stają się wulgarni, chamscy, leniwi, zmęczeni itp.

Zgadzam sie zdecydowanie. Mój mąż jest b. inteligentny, a zachowuje sie czasem jak typowy wieśniak od pługa oderwany. Masakra 37.gif . CZasem, aż mi wstyd za niego i uwierzyć nie mogę, że tak inteligentny facet moze sie tak gburowato zachowywać. Straszne tak mówić o swoim meżu, ale on pewnie o mnie mysli, ze głupia blondynka jestem. A moze tak pomyślec skrycie, bo ja z kolei mam bardziej poziom niz inteligencję. Trudno..... życ trzeba dalej 06.gif .
Agnieszka AZJ
CYTAT(paulap @ Wed, 12 Sep 2012 - 14:36) *
Słucham Trójki icon_lol.gif


Nie słucham radia prawie wcale, bo mi się w samochodzie zepsuło, a tylko tam dotychczas słuchałam 37.gif

Czyli dno icon_sad.gif
Assalia
CYTAT(domi @ Wed, 12 Sep 2012 - 14:56) *
A moze tak pomyślec skrycie, bo ja z kolei mam bardziej poziom niz inteligencję. Trudno..... życ trzeba dalej 06.gif .

A ja Ciebie z postów odbierm jako dobrego człowieka.
Agnieszka AZJ
Tak na serio, to myślę, że określenie "na poziomie" jest szalenie ogólne i ma tyle znaczeń, ile osób je używa icon_wink.gif
moko.
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 12 Sep 2012 - 14:23) *
Tak na serio, to myślę, że określenie "na poziomie" jest szalenie ogólne i ma tyle znaczeń, ile osób je używa icon_wink.gif

Dokładnie icon_smile.gif
użytkownik usunięty
Słucham radia pin (o ile czegoś) więc też się nie łapię icon_smile.gif

Dla mnie na poziomie idzie w parze z inteligencją bo jeśli człowiek jest na poziomie to dlatego, że umie się dostosować i odpowiednio zachować, a do tego można nie mieć wykształcenia ani wielkiej wiedzy, ale inteligencję tak IMHO. Natomiast nie zawsze inteligentny człowiek jest "na poziomie".

domi
CYTAT(Assalia @ Wed, 12 Sep 2012 - 15:22) *
A ja Ciebie z postów odbierm jako dobrego człowieka.

Ależ ja jestem dobrym człowiekiem, ino troszkę mało bystrym, mało błyskotliwym myślowo, CKM czyli ciężko kapująca mózgownica 29.gif . Ale serce -owszem- mam dobre i ambicje mam nawet czasem duże, elokwencję nieraz i zdarza sie, że dyplomację 06.gif . Nie przeklinam, kulturalnie się zachowuję, staram się ubierać gustownie....mogę powiedziec, że utrzymuje "poziom" (jeśli ktoś właśnie tak rozumie to słowo).
milutka
CYTAT(Mafia @ Wed, 12 Sep 2012 - 13:53) *
Sokolica, dobre 29.gif

Muszę Wam napisać, ze ja właśnie jestem inteligentna i na poziomie. 03.gif Tego dowiedziałam się wczoraj i nie czułam sie jakby mi ktoś rzucił komplement. A dlaczego? Gdyż moja znajoma (razem pracujemy) zadaje się tylko z ludźmi inteligentnymi i na poziomie. 03.gif Ma w sumie dziewczyna szczęście, bo jadnak i buraki spotykam i czasem muszę się z nimi zadawć, np. z nią. icon_wink.gif Mam o niej jednak inne zdanie niż ona o mnie. Zachowujemy się skrajnie różnie, stąd dziwię się, że znalazła jakieś części wspólne dla nas.



Nie lubię takich ludzi, jak ta Twoja koleżanka. Mój kolega zadaje się tylko z ludźmi, którzy mają kasę, zawsze wymienia jakimi to autami nie przyjadą do niego na urodziny. Wszystko musi być na bogato 37.gif

A osoba inteligentna i na poziomie to dla mnie taka, która jest miła, uprzejma, pomocna, koleżeńska, nie obgadująca innych. Wykształcenie, ubiór, grubość portfela czy porsche na podjeździe nie ma nic do tego. A niestety, większość osób jakich znam, tak uważa.
malgosia1968
imprezy integracyje organizowane przez zaklady pracy obnazaja osoby inteligentne i na poziomie
Assalia
CYTAT(malgosia1968 @ Wed, 12 Sep 2012 - 18:10) *
imprezy integracyje organizowane przez zaklady pracy obnazaja osoby inteligentne i na poziomie

Myśle, że takie twierdzenie jest równie prawdziwe,że dzisiejsza młodzież jest nie do zniesienia.

Filip_inka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 12 Sep 2012 - 15:05) *
Nie słucham radia prawie wcale, bo mi się w samochodzie zepsuło, a tylko tam dotychczas słuchałam 37.gif

Czyli dno icon_sad.gif


Agnieszko a jakiej stacji sluchalas jak radio dzialalo? bo moze nie jest tak zle... 29.gif
wiktore
Uwielbiam Trójkę icon_smile.gif mój mąż nnie- bosz co za mezalians icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

Co do inteligencji to ta pani nie chodzi w parze wcale a wcale z poziomem. Jest jeszcze cos takiego jak inteligencja emocjonalna, więc tego sie trzymajmy, że sam poziom iq nie ma nic do rzeczy.
Jest jeszcze asertywność, a człowiek asertywny przez wielu jest uważany za gbura.
Agnieszka AZJ
RMF Classic najczęściej icon_wink.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Assalia
CYTAT(wiktore @ Tue, 18 Sep 2012 - 12:20) *
Jest jeszcze cos takiego jak inteligencja emocjonalna, więc tego sie trzymajmy, że sam poziom iq nie ma nic do rzeczy.

Ja tam wole wokól siebie mieć ludzi z wysokim poziomem inteligencji emocjonalnej, jak inteligencją abstrakcyjną (IQ).
wrona_j
CYTAT(domi @ Wed, 12 Sep 2012 - 14:56) *
Zgadzam sie zdecydowanie. Mój mąż jest b. inteligentny, a zachowuje sie czasem jak typowy wieśniak od pługa oderwany. Masakra 37.gif . CZasem, aż mi wstyd za niego i uwierzyć nie mogę, że tak inteligentny facet moze sie tak gburowato zachowywać. Straszne tak mówić o swoim meżu, ale on pewnie o mnie mysli, ze głupia blondynka jestem. A moze tak pomyślec skrycie, bo ja z kolei mam bardziej poziom niz inteligencję. Trudno..... życ trzeba dalej 06.gif .


domi normalnie sie uzupełniacie - idealny związek 29.gif

i dołączam do grona słuchających często Trójkę
magdosz
Ja słucham Wawy, chociaż audycji nie, tylko muzyka... podoba mi się, że lecą dla odmiany same polskie kawałki a nie w kółko to samo co na prawie każdej innej stacji, chociaż ostatnio też za dużo nowości, ale to taki OT icon_wink.gif

Ja myślę, że poziom to często trzymają osoby zdystansowane do siebie, jeśli ktoś nie ma dystansu do siebie, to niestety często musi sobie to zrekompensować właśnie takim chamstwem i złośliwością.

No i jeszcze trochę mi się kłębi w głowie, ale nie potrafię ubrać w słowa i tu wychodzi mój brak inteligencji icon_wink.gif
Gosia z edziecka
Osoba na poziomie to dla mnie taki ktos, w towarzystwie którego nie muszę sobie radzić z jego uważaniem, ze jestem lepsza bądź gorsza. Przy którym czuję, że nie jest mierzona moja wartość jako człowieka.
wiktore
Dokłądnie tak- że i prosty człowiek i ten co bywa czuje się komfortowo w obecności kogoś takiego. Chociaz to tylko jedna z wielu stron bycia na poziomie icon_smile.gif jak nie słucha Trójki to nie ma zmiłuj icon_smile.gif musi zacząć icon_smile.gif
Kocurek
CYTAT(domi @ Wed, 12 Sep 2012 - 14:56) *
Zgadzam sie zdecydowanie. Mój mąż jest b. inteligentny, a zachowuje sie czasem jak typowy wieśniak od pługa oderwany. Masakra 37.gif . CZasem, aż mi wstyd za niego i uwierzyć nie mogę, że tak inteligentny facet moze sie tak gburowato zachowywać. Straszne tak mówić o swoim meżu (...)


Oj tam, oj tam. Ja też tak mam. I muszę z tym żyć icon_wink.gif 37.gif
maminka43
Obecny mój szef i jego żona-też zdecydowanie osoby''na poziomie''.A to dlatego,ze niezależnie od wszystkiego,od natężenia kłopotów,czasem chaosu,sytuacji wymagających szybkiego podjęcia decyzji,ale i zbesztania pracownika,zawsze ale to zawsze są bardzo grzeczni,kulturalni,nigdy nie podniosą głosu,nie wymknie im się jakiekolwiek ordynarne słowo,do każdego,nawet do młodszych pracowników poniżej 20-stki zwracają się per Pani(i imię)....Są zawsze uprzejmi.
No niby takie drobne gesty ale widać,że kulturalni.To ważne icon_smile.gif
basha
Co to za wyrażenie "na poziomie"? Mnie kojarzy się wyłącznie pejoratywnie. Znam prostych inteligentnych ludzi bez tytułów i wykształcenia i wykształconych inteligentnych bubków.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.