To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

teleskop

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

grzałka
Taki sobie prezent na urodziny zażyczył, na allegro rozpiętość cenowa od kilkudziesięciu do kilku tys. złotych, nie mam zielonego pojęcia o teleskopach. Pomożecie?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
grzałka
Dzięki, to istotna informacja, szukam wobec tego w przedziale 150-250, ale te dane nic mi nie mówią 37.gif

https://allegro.pl/teleskop-celestron-power...2641642424.html


Kitka*
Dominik dostał teleskop na urodziny 2 lata temu
Bresser Lunar
(W KDC kosztował wtedy 240 zł, a teraz widzę, że na Allegro 2 razy tańszy 21.gif , ale to był prezent od chrzestnej).

Powiem Ci, że nadaje się raczej do obserwacji księżyca. Trudno upolować jakąś gwiazdę, pomimo celownika, a nawet, jak się to uda, to mało co widać, jak przez lornetkę właśnie. Także ja bym w tym przedziale cenowym nie spodziewała się rewelacji, no bo ileż można obserwować księżyc? icon_wink.gif
Ja w każdym razie teraz wolałabym zrzucić się z rodziną na coś droższego, bo ten teleskop stoi w kącie, a Dominikowi zapał do astronomii nie słabnie ani trochę.
Jeśli Alkowi?Antkowi? wystarczy oglądanie księżyca w pełni i jasnych punktów gwiazd, to może być, ale jeśli ineresuje się astronomią i spodziewa się, że sobie poogląda widoki, jak z atlasów o Kosmosie, to może być rozczarowany.
Ja się na tych parametrach też nie znam kompletnie, więc nic nie doradzę w tej kwestii.


ps. teraz Dominik zażyczył sobie dla odmiany mikroskop na urodziny 37.gif
Mafia
Sprawdzę potem jaki ma syn. Dostał go jako 9latek i używa od 5 lat.
grzałka
Mafia, sprawdź koniecznie. Znalazłam sklep z teleskopami i zamierzam się poradzić tamże. Ale coś mi się wydaje, że będzie to prezent składkowy
Mafia
Mój syn ma BRESSER 28x - 155x RB-60 60/700
teresa30
Dla dziecka wystarczy teleskop za 500-700 zł, tańsze odradzam, zwłaszcza takie za kilkadziesiąt zł - to zabawki, a nie teleskopy. Tu https://deltaoptical.pl/teleskopy mają świetne teleskopy, najpopularniejszych marek, także dla dzieci - warto zajrzeć. Radzę wybrać jakiś prosty w obsłudze i mobilny, jak Sky-Watcher BK 1309 EQ2 lub BK 1149 EQ1 - są wszechstronne i stosunkowo tanie.
kokosankaana
A jest bardzo zainteresowany astronomią? Możne na początek wybrałabym tańszy, żeby zobaczyć czy się nie znudzi, a za kilka lat jeżeli jego pasja pozostanie to wtedy zainwestowałabym w lepszy.
Stella25
odświeżam temat, bo szukam coś dla mojego 7 latka. Macie coś sprawdzonego, a w rozsądnej cenie ?
Stella25
CYTAT(zoee8 @ Tue, 14 Nov 2017 - 15:09) *
W rozsądnej cenie, czy w jakiej? Moim zdaniem najtańsze sensowne teleskopy zaczynają się od 300 zł, dla 7-latka powinien nadać się ten https://deltaoptical.pl/teleskop-bk-70-7az2?from=listing - jest niewielki, lekki, łatwy w obsłudze i tani (ok. 350 zł).


dziękuję już sprawdzam icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.