To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Moje dziecko napisało czyli logika ortograficzna ;-)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka AZJ
W swój plan lekcji Julka wpisała na dziś HUR 37.gif
Zwrociłam mojej dysortograficzce uwagę, że to nie tak się pisze, zaczynając od tego że przez CH.

- Tak sie zastanawiałam przez jakie H, ale przypomniałam sobie, ze wszystkie hałaśliwe słowa zaczynają się na samo H - huk, harmider, hałas i doszłam do wniosku, że chór też.

Jakś logika tym jest - szczególnie, że pani od muzyki ma nazwisko też na H 06.gif
pcola
03.gif
Joanna 81
04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 03.gif
Kocurek
06.gif
skanna
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 19 Sep 2012 - 10:21) *
- Tak sie zastanawiałam przez jakie H, ale przypomniałam sobie, ze wszystkie hałaśliwe słowa zaczynają się na samo H - huk, harmider, hałas i doszłam do wniosku, że chór też.

Jakś logika tym jest - szczególnie, że pani od muzyki ma nazwisko też na H 06.gif


Hałaśliwe są na samo h, ale harmonia też na samo h - ogólnie gupi ten "chór", żadnego uzasadnienia ortograficznego nie ma icon_smile.gif
Pecia
Logiczne icon_biggrin.gif
Jaska pani od muzyki nazywa się Gromek, i też dzieci twierdzą ze to bardzo pasujace nazwisko
bb
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 19 Sep 2012 - 11:21) *
W swój plan lekcji Julka wpisała na dziś HUR 37.gif


Po przeczytaniu tego zdania pomyslalam: no teraz, to juz kompletnie nie polapalabym sie w realiach=przedmiotach polskiej szkoly 37.gif a dopiero potem dotarlo do mnie, jak na glos przeczytalam 04.gif
Agnes-3
No oczywiscie ze to logiczne 04.gif
Pilawianka
Pewnie że to logiczne... i chyba typowe dla dysortografików. Przynajmniej ja też tą metodą często kombinowałam.
Tigerek
CYTAT(skanna @ Wed, 19 Sep 2012 - 12:53) *
ogólnie gupi ten "chór", żadnego uzasadnienia ortograficznego nie ma icon_smile.gif

Może "CHór" jest z C bo to więcej niż jedna osoba icon_razz.gif
April.
Pewnie, że logiczne icon_smile.gif

Podobnie kombinował Stefan w "Tajemnicy zielonej pieczęci " gorzka to herbata a z cukrem cherbata icon_smile.gif
Paula.
Dobre:).

Jak ja bym chciała, żeby polska ortografia była oparta na logice.
wiewiórczak
W tej stylistyce wpisuje się mojego syna "brzóch', bo jest okrągły oraz "durzy", bo ma mieć dużo liter.
kalarepa78
Sprytne!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.