To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pytanie HR-owe do listu motywacyjnego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gruszka
Hej,

pytanie do czynnych i biernych HR-owców tudzież innych headhunterów icon_smile.gif

załóżmy że w ofercie pracy jest 5 wymagań - a jako kandydat z tych 5 spełniam 4 (i to tak na wypasie). Piąty warunek, ktrego nie speniam to nie jest jakas konkretna umiejętność, tylko coś w rodzaju "dobra znajomość branży papierowych pilników do paznokci". Dodatkowy kontekst jest taki, że zakładamy, że takiego doświadczenia/znajomości nie mam - ale mam doświadczenie w branży bardzo pokrewnej czyli powiedzmy "metalowych pilników do paznokci".

Proces produkowania obu pilników jest podobny, produkowałam ten drugi, ale zakładam, że z palcem w nosie i przy szybkim kursie dot. pilników papierowych - będe w stanie wyprodukowac również papierowe - posługując się całą pozostałą wiedzą.

I pytanie jest takie:
czy w liście motywacyjnym pisać wprost (odsłonić od razu) brak tej wiedzy - zanim ktoś sam to wyłapie i LM odrzuci i jednocześnie pokazać inne umiejętności, które zrekompensują ten brak - czy napisac wszystko dookoła udowadniając, że się nadam, ale pominąć ten szczegół związany z brakiem wiedzy branżowej?

w negocjacjach mnie uczono, że jeśli masz coś na sumieniu to lepiej powiedziec o tym od razu - tym samym wytrącając przeciwnikowi ewentualny argument, którym próbowałby Cię zaskoczyć icon_wink.gif - ale nie wiem, czy to ma przełożenie równiez na innym polu.

Jakie są Wasze doświadczenia?
moko.
W liście motywacyjnym się chwalisz swoimi umiejętnościami, w tym znajomości branży pilników metalowych. Nie piszesz, ze nie masz nic wspólnego z papierowymi pilnikami, no bo tego się nie robi icon_wink.gif to i tak wyjdzie podczas rozmowy, a jesli ta umiejętność dla pracodawcy jest najważniejsza, to odstrzeli Ciebie podczas wyboru aplikacji, a jeśli cenniejsze są 4 inne wymagania a 5ta może być z branży pokrewnej, to zaproszą Ciebie.
Na rozmowie kwalifikacyjnej utwierdzi siÄ™ w przekonaniu i tyle.

Jeśli branża pilników metalowych i papierowym ma wspólne cechy, to musisz przekonać potencjalnego pracodawcę, ze doświadczenie masz, ale w nieco innej branży.


Czyli w liscie motywacyjnym chwal sie znajomością branży pokrewnej, nie przemilcz tego!
Dorotka25
Zgadzam się z moko, pochwal się tym, co masz, a jeśli warunek 5 jest niezbędny to i tak sprawdzą, czy go spełniasz w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej icon_wink.gif.
Gruszka
Ok, rozjaśniło mi się icon_smile.gif dzięki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.