To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pilne - jaki fotelik samochodowy? 15-36kg

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

makarena
Dziewczyny podzielcie sie prosze waszą opinia dotycząca fotelików w tym przedziale. Interesuja mnie 2 modele: Romer kid i CYBEX SOLUTION X, Recaro milano Ważne jest aby choc troche był odchylany, żeby glowa podczas snu nie leciała do przodu. Wiem że 2 z nich maja regulowaną pozycję siedziska, ale jak to sie sprawdza podczas jazdy?
Czy ktos ma takie? Jak sie sprawdzaja w praktyce?
gozar
Ja mam cybexa i kolejny też będzie cybex. Regulowana wysokość oparcia sprawdza się bo dostosowujemy do wzrostu dziecka, poza tym dziecko cały czas rośnie. Odchylenie jest, ale to raczej po to by dopasować do siedzenia samochodu. Szczególnie widać tą zaletę przy zmianie samochodu. Dziecko "nie lata" w foteliku, głowa jest na swoim miejscu. Fotelik jest lekki.
Ika
Polecam wizytę w sklepie i sprawdzenie wybranych modeli na kanapie swojego samochodu. Odchylanie w fotelikach tego przedziału to i tak pic na wodę - w każdym głowa poleci, lepiej kupić ten taki wałek na szyję za 15 złotych. Serio. To, co ważne, to żeby fotelik jak najściślej przylegał do kanapy i oparcia, bo to jest kwestia bezpieczeństwa.
Masz isofix?
Romera Kidfix SICT mogę polecić z autopsji, używamy, świetnie się sprawdza, ale jak wyżej - warunkiem jest, że do kanapy Twojego samochodu będzie ściśle przylegał.
Oczywiście pamiętaj o wyjęciu lub przynajmniej odwróceniu zagłówka przed montażem fotelika.
maribela
A ja z kolei polecam Recaro. Nie mamy tego modelu ktory Ty chcesz kupic tylko Young sport 9-36 ale jeśli chodzi o firme to myśle że jakość będzie podobna. Jest pozycja spoczynkowa i czesto z niej korzystamy. Solidne wykonanie i dobre opinie w testach. Gdzieś na FB nawet rzuciło mi sie w oczy na dniach ze pierwszy uśmiech ma promocje na recaro ale nie mam pojecia na który model, jakbys byla zainteresowana to mozesz sobie sprawdzic.
Tamara79
gozar odświeże troszkę icon_wink.gif jaki model macie cybex
gozar
cybex solution X2
Ammm
Ika, a orientujesz się gdzie w Warszawie jest dobry wybór fotelików i możliwość przymierzenia do samochodu?
Ika
CYTAT(Ammm @ Tue, 04 Dec 2012 - 18:55) *
Ika, a orientujesz się gdzie w Warszawie jest dobry wybór fotelików i możliwość przymierzenia do samochodu?

Jasne icon_smile.gif
Na przykład tutaj:
e-FOTELIKI.pl
ul. Astronomów 3 lok. 2
01-450 Warszawa
Ja tam nie byłam i nie testowałam ich, ale to jest sklep z obsługą przeszkoloną przez ekipę fotelik.info, więc przez wiarytgodnych ekspertów. Natomiast ja zwykle kupuję na Wale Miedzeszyńskim 504 (nie pamiętam nazwy, AutoFoteliki chyba, ale tam jest tylko jeden taki punkt). Przy czym oni formalnie szkoleni nie byli, ale kilku z nich ma wiedzę nawet dosyć niezłą, sprawdziłam ich icon_smile.gif i kupiłam u nich trzy z naszych fotelików. Niemniej nie polecam ślepego zaufania, lepiej samemu sprawdzić, ale oni na pewno pozwalają na próby montażu fotelika w swoim samochodzie. I chyba jeszcze w Tosi na Ursynowie się da - tam byłam raz, trafiłam na człowieka, który mi bez problemu wytaszczył dosyć spory i ciężki fotelik (Maxi Cosi Mobi) i gimnastykował się, żeby go zamontować dla sprawdzenia, czy mi będzie pasował do kanap. Może miałam fart i trafiłam na sensownego człowieka, a może w Tosi też po prostu pozwalają na montaż próbny.

W e-fotelikach mają ponoć na stanie około 30 fotelików, ci na Wale Miedzeszyńskim pewnie podobnie, Tosia chyba ma mniej bo i lokalowo jest mniejsza, ale też można coś wybrać.
Najlepiej jak wybierzesz wg testów ze trzy modele, które chcesz brać pod uwagę i zadzwonisz do tych sklepów z pytaniem, czy mają te modele.
Ammm
Dzięki!

A powiedz jeszcze, czy te foteliki 15-36 są lepsze niż 9-36? Te drugie mają swoje pasy (ale czy nie tylko w niższym przedziale wagowym?), więc wydaje mi się, że są bezpieczniejsze.
green
concord transformer xt - to polecam, na YouTubie można go pogolądać. Fajnie się rozkłada - Michowi głowa w końcu nie leci do przodu, wygodny wg dziecka i dla mnie do użytkowania (rozkładania, podwyższania). Ma iso fix więc nie lata po tylnej kanapie. Wysoka punktacja w testach.

Wcześniej dla starszaka mialam Concorda Lift Evo - głowa leciała do przodu. Fotelik fajny, ale to było 6 lat temu, tapicerka się wytarła, nowa była bardzo droga :/
Potem zmieniliśmy na Roemer Kid - po 2 latach używania gąbka pod tyłkiem się ugniotła i był mega twardy, poza tym OK. Glowa mniej leciała do przodu. Bez iso fixa lata na boki. Ale jak go kupowalam nie mialam iso fixa w aucie. Ze względu na to, że Concord Transformer nieco mocniej się rozkłada do spania, dla młodszego skusiłam się właśnie na concorda. Pewnie gdyby nie to, to bysmy kupili kolejnego Roemera ino z iso-fixem.
Ika
CYTAT(Ammm @ Tue, 04 Dec 2012 - 20:31) *
Dzięki!

A powiedz jeszcze, czy te foteliki 15-36 są lepsze niż 9-36? Te drugie mają swoje pasy (ale czy nie tylko w niższym przedziale wagowym?), więc wydaje mi się, że są bezpieczniejsze.


Ja preferuję foteliki bardziej celowane wagowo. Wiesz, coś co jest "dla wszystkich", to w sumie jest dla nikogo icon_wink.gif Przy małych dzieciach te foteliki są imho za duże i takie małe dziecko jest kiepsko chronione, dla dużego nie ma to znaczenia, bo większość modeli przy takiej wadze już nie ma dostosowanych pasów - te, które są, mogą być stosowane do pewnej wagi dziecka, później należy je wymontować i używać pasa samochodowego (to zależy od modelu i jest oznaczane przez producenta w instrukcji). Tak więc dziecko powiedzmy powyżej 25 kg i tak w większości przypadków będzie używało pasa samochodowego.
Ika
CYTAT(green @ Tue, 04 Dec 2012 - 20:37) *
Potem zmieniliśmy na Roemer Kid - po 2 latach używania gąbka pod tyłkiem się ugniotła i był mega twardy, poza tym OK. Glowa mniej leciała do przodu. Bez iso fixa lata na boki. Ale jak go kupowalam nie mialam iso fixa w aucie. Ze względu na to, że Concord Transformer nieco mocniej się rozkłada do spania, dla młodszego skusiłam się właśnie na concorda. Pewnie gdyby nie to, to bysmy kupili kolejnego Roemera ino z iso-fixem.

Green, to znaczy, że jest źle dopasowany do waszej kanapy. Przypięty fotelik nie ma prawa latać po samochodzie, nawet bez isofixu. A masz wymontowany albo chociaż odwrócony zagłówek?

A' propos - wiecie, że fotelik bez isofix, kiedy jedzie w samochodzie bez dziecka, powinien być przypięty pasami...? icon_wink.gif Sporo ludzi ich wtedy nie przypina.
milutka
Ika a jak to rozwiązać u nas? fotelik możemy przymierzyć do auta, ale już nie będziemy mieli możliwości przymierzyć dziecka do fotelika? Bo jeszcze jest opcja, że jak będziemy jechać po dziecko mogę pożyczyć fotelik, ale ryzykować?
Ika
Milutka, trudniej dopasować fotelik do kanapy, niż dziecko do fotelika. Musicie zaryzykować, np. jeśli dziecko duże/grubsze, to lepiej nie kupować wąskiego fotelika, tyle. Do reszty się raczej dopasuje - szczególnie że wy chyba maleństwo będziecie mieć...? Do kołyski to każde pasuje, zresztą kołyskę kupuje się przed narodzinami, więc nikt nie dopasowuje noworodka do akurat tego fotelika icon_smile.gif To ma znaczenie przy fotelikach z kolejnych grup wagowych, czyli dla większych dzieci.
milutka
CYTAT(Ika @ Tue, 04 Dec 2012 - 20:33) *
Milutka, trudniej dopasować fotelik do kanapy, niż dziecko do fotelika. Musicie zaryzykować, np. jeśli dziecko duże/grubsze, to lepiej nie kupować wąskiego fotelika, tyle. Do reszty się raczej dopasuje - szczególnie że wy chyba maleństwo będziecie mieć...? Do kołyski to każde pasuje, zresztą kołyskę kupuje się przed narodzinami, więc nikt nie dopasowuje noworodka do akurat tego fotelika icon_smile.gif To ma znaczenie przy fotelikach z kolejnych grup wagowych, czyli dla większych dzieci.



raczej takie między rok a 3 latka.

Dzisiaj oglądaliśmy foteliki, podoba nam się Recaro, wydają się bardzo fajne i solidne.
Ika
Polecałabym fotelik tyłem do kierunku jazdy... u mnie na fejsie znajdziesz, dlaczego.
milutka
No widziałam na fb.
okko
Ja teraz wymieniłam foteliki na 9-36 Recaro- bo Wojtuch wazy 15 kilo wiec teoretycznie mógłby jeszcze pojeździc w mniejszym ale jest wysoki.
Nie chciałam 15-36 włąsnie z uwagi na brak pasów włąsnych fotelika- młody i z tych umie w trakcie jazdy wyjac rece 37.gif wiec gdyby był przypiety samym pasem to na 100% nigdy nie byłby bezpieczny
Ammm
CYTAT(Ika @ Tue, 04 Dec 2012 - 22:38) *
Ja preferuję foteliki bardziej celowane wagowo. Wiesz, coś co jest "dla wszystkich", to w sumie jest dla nikogo icon_wink.gif Przy małych dzieciach te foteliki są imho za duże i takie małe dziecko jest kiepsko chronione, dla dużego nie ma to znaczenia, bo większość modeli przy takiej wadze już nie ma dostosowanych pasów - te, które są, mogą być stosowane do pewnej wagi dziecka, później należy je wymontować i używać pasa samochodowego (to zależy od modelu i jest oznaczane przez producenta w instrukcji). Tak więc dziecko powiedzmy powyżej 25 kg i tak w większości przypadków będzie używało pasa samochodowego.


Moje gigantyczne pięciolatki ważą po ok 15 kg teraz, więc jeszcze by pojeździły trochę. Przy ich tempie wzrostu to jeszcze z 5 lat 29.gif
wiktore
Milutka jak miedzy rok a 3 latka to na kołyskę się moze nie załapać icon_smile.gif smieję się, bo u nas Wiktor w wieku roczku dokladnie osiągnąl wagę 13 kg- był niezłym klopsem - ale moja kuzynka ma synka rocznego, ktory wazy ok mniej niz 10- jest drobniusi. Jak 3 latka i będzie duży to fotelik tyłem długo nie posłuzy. Znowu- u nas Wiktor musiał mieć zmieniony na 15-36 jak był w 3 latkach- no szybko chłopak rósł icon_smile.gif
Moze poczekaj az będziesz dokłądnie wiedziała- albo wybierz sobie i przymierz z dwóch pierwszych kategorii wagowych.

Jest jeszcze fotelik nowy Concorda tylem do kierunku ruchu- 0-18. Trzeba go przy osiągnięciu przez dziecko 13 kg przelozyc przodem do kierunku ruchu i sluzy dalej do 18 kg tylko przodem. Jak bys miala malenstwo niespełna roczne to by pasił, jak maluszka to i tak lepiej 0-13.
makarena
Niestety fotelik jeszcze nie kupiony icon_sad.gif i nawet nie wybrany.

green - concord transformer xt jest dla mnie kompletnie niedostępny, ze względu na cenę...

Ika niestety w Poznaniu nie znalazlam sklepu w którym mogłabym przymierzyć fotelik do auta icon_sad.gif
Owca
makarena w Akpolu na Łacinie możesz przymierzyć fotelik icon_smile.gif
Ursa0510
Recaro Young Sport (9-36), wożę w nim 2. dziecko,
i Concord Lift Core (15-36).
Na szczęście nie wypróbowałam jakości. Tfu tfu.
Ale mają dobre oceny w testach, są wygodne, chronią ramiona, boki i biodra (z tego względu wybrałam Lift Core, a nie np. Transformera).
Myślę, że na dobry fotelik warto brać pożyczkę, o ile ma się możliwość.
makarena
Dzieki Owca - poszukam

A co do pożczki na fotelik...zgadzam sie, że warto zainwestowac w db, myslę, że do 600zł tez taki znajde, a na taki własnie mnie stać.
wiktore
Makarena mylse, ze za ok 600 zl kupisz juz dobry fotelik 15-36. ja za swojego romera kidsict 15-36 dalam ok 600 zl. jak nie masz dzie przymierzyc zawsze mozesz zamowic, przymierzyc i odeslac- tyle, ze koszty przesylki musisz pokryc icon_sad.gif no ale moze znajdziesz kogoś z takim fotelikiem. Nigdzie w Poznaniu nie ma Romerow?
Romera moge polecic, dobrze służy- ma wygodny zagłowek i w którym dziecko wygodnie drzemie- potem jak jest wyzsze dziecko mozna dac fajną podusie z concord luna na szyję- sama jej używam, bo syn jest jeszcze za niski i nei wchodzi mu między ramiona a zaglowek fotelika.
W watku o isofixie podwalam namiary na forum fotelikowe na gazecie- jak podasz jaki masz samochod i jaki rocznik to ci cos podpowiedzą- jest tam trzech mocnych co sie nieźle orientują- moze znajda ci jakis sklep w którym moglabys przymierzyc. Romery przewaznie swietnie pasują- nawet do mojej kanapy kubelkowej, no ale przymierzyc musisz.
mlodamama292
Polecam najnowsze foteliki firmy Cybex dostępne na https://blog.bociek.eu/blog/2017/09/06/nowe...ex-na-rok-2018/
kaska2909
Dobrą alternatywą dla fotelika jest Smart Kid Belt, pas dla dziecka który można dopasować do rozmiarów, zajmuje dużo mniej miejsca a jest tak samo bezpieczny. Korzystam z niego od kilku miesięcy i sprawdza się bez zarzutu.
Yomka
Wyżej wskazana propozycja Recaro Monza Nova - bardzo dobra sugestia, ale polecam nowszy model Recaro Monza Nova 2 jest nie tylko bezpieczny, ale ma ciekawe funkcje jak np. wbudowane głośniki.
kuna87
Tylko i wyłącznie tyłem do kierunku jazdy i to jak najdłużej, i zdecydowanie postawiła bym na axkida ...
A czemu tyłem, bo najbezpieczniej dla naszego dziecka.
pszczolkamaja
Polecam CAMO od Easy-Go. Fotelik porządny, latwo sie montuje, ma szerokie siedzisko i mocny zaglowek. Do tego ma wygodne podlokietniki i uchwyt na kubek. Corci jest w nim komfortowo, fotelik jest obszyty przyjemnymi miekkimi materialami.
beata667
A skąd kupujecie foteliki? Online czy ze sklepów stacjonarnych?
beata667
CYTAT(haniasmiatek @ Thu, 26 Apr 2018 - 09:24) *
Mając 15 kg mogę w aucie zastosować już urządzenie Smart Kid Belt https://smartkidbelt.com/ umożliwiające dopasowanie pasów bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Urządzenie to rośnie razem z dzieckiem (do 36 kg), a co najważniejsze moze być zastosowane w Polsce gdyż posiada homologacje i certyfikaty oraz wysokie oceny testów zderzeniowych.


Wydaje się ciekawym rozwiązaniem to urządzenie. Masz jakieś zdjęcie jak to wygląda? Gdzie można je znaleźć czy tylko internetowo się kupuje?
nataliakk
CYTAT(beata667 @ Mon, 10 Sep 2018 - 16:29) *
Wydaje się ciekawym rozwiązaniem to urządzenie. Masz jakieś zdjęcie jak to wygląda? Gdzie można je znaleźć czy tylko internetowo się kupuje?


Cześć Beata667 icon_smile.gif

Ja mam od jakiegoś czasu ten adapter, ale niestety nie mam żadnych zdjęć. Sprawdza się ok, ale to nie oznacza że nie korzystam z fotelika. Możesz się dowiedzieć więcej z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=HAl_6UVzgJQ .

Ja swój kupiłam w Media Markt, ale widziałam już że jest na stacjach paliwowych i dużych sklepach, jak Auchan czy Carrefour.
beata667
CYTAT(monerka65 @ Mon, 17 Sep 2018 - 16:24) *
Moja znajoma też mi polecała to urządzenie smart kid belt bo była zadowolona i kupiłam je jakiś tydzień temu. Łatwe w użyciu, fajnie że można je ze sobą zabrać np do torebki i używać też w taksówce. Cena dobra no i oszczędza dużo miejsca na tylnej kanapie.


A co wiecie na temat tego co opublikował serwis foteliki.info czy jakoś tak? Słyszałam że nie za ciekawie to wygląda. to prawda?
nataliakk
CYTAT(beata667 @ Wed, 26 Sep 2018 - 16:36) *
A co wiecie na temat tego co opublikował serwis foteliki.info czy jakoś tak? Słyszałam że nie za ciekawie to wygląda. to prawda?


Pooglądaj sobie filmik https://www.youtube.com/watch?v=Q8g4eoruO-c, który udostępnij producent. Widać że portal chciał jedynie zaszkodzić reputacji i zmanipulować opinie ludzi. Jest to straszne bo to chodzi o bezpieczeństwo dzieci.
Jest producent smart kid belt moim zdaniem wybronił się na medal.
nataliakk
CYTAT(marcinkuj @ Wed, 03 Oct 2018 - 16:14) *
Faktycznie to całe zdarzenie wygląda na manipulację i nieprawdę ze strony konkurencji.. W sumie to nie ma o co.. Kto chce kupuje fotelik, kto chce adapter, a są osoby co korzystają i z jednego i drugiej rozwiązania - tak jak ja icon_biggrin.gif


Święta racja. Każdy wybiera co najlepsze dla swojego dziecka i ma swoje zdanie. Dla urządzenie się sprawdza i fajnie. icon_smile.gif
mlodamama292
Teraz do sklepów wchodzi tańsza wersja bardzo fajnego fotelika Besafe. Poza kilkoma uproszczeniami to dalej bardzo fajny i bezpieczny fotelik. Na dniach ma być dostępny. Ma isofix i dobrze chroni dziecko w wypadku. Lepiej niż nich nie chroniące głowe i ciało malucha przy zderzeniu bocznym te śmieszne pasy co reklamują w telewizji. Sam fotelik do zobaczenia ot na tej stronie:
https://www.bociek.eu/8146-besafe-izi-flex-...iem-isofix.html
kubek
Dostępny na rynku asortyment jest tak duży, że wybór odpowiedniego fotelika staje się trudny. Przed zakupem warto sprawdzić opinie ekspertów, którzy przeprowadzają wiele testów modeli oferowanych przez producentów. Możesz zajrzeć też na https://www.interaktywna.pl, całkiem przypadkiem trafiłem na artykuł, w którym zawarto ranking najlepszych fotelików samochodowych. Głównym kryterium podziału fotelików jest waga dziecka i to najczęściej przesądza o doborze odpowiedniego sprzętu.
snickersika
jak dziecko wieksze to polecam pasy smart kid belt a jak mniejsze i potrzebuje fotelika to do sklepu z fotelikami jechac i dopasowac
bufcia
pasy skb to fajne rozwiazanie wygodne i bezpieczne pod warunkiem ze dziecko jest juz w odpowiednim wieku i ma odpowiednia wage by jezdzic w nich bezpiecznie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.